ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.04.2009
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 29.04.09
SEP-2008

Cazare buna

Am avut placerea de a avea o vacanta in Croatia de 8 zile in statiunea Porec, Hotel Delfin 2*. Am avut cazare cu demipensiune fara transport.

Despre hotel numai lucruri bune, camerele nu sunt nici luxoase dar nici proaste. Curatenie in camera si baie in fiecare zi.

Piscina este super iar mancarea a fost foarte buna, sistem bufet. Plaja este ok, exceptand bolovanii care pot fi evitati cu "incaltari speciale".

Despre Croatia ca tara... . este foarte frumoasa, foarte curata si multa civilizatie. Drumurile sunt foarte bine marcate, se poate circula fara probleme. Autostrada se plateste dar nu este foarte scumpa, se plaestei la casele de pe autostrada si in euro si in kuna. Parcarea este cu plata 4-5 Kuna/ora in oras, la hotel este gratuita.

Cat despre preturi as putea spune ca sunt cam mari, dar merita! ... . Din Porec se pot face excursii: 1 zi pe mare cu vaporasul cu doua opriri in niste statiuni f frumoase si cu o masa de pranz luata intr-un fiord, statiunea Pula, 1 zi Venetia pentru cei care merg cu masina merita (exceptand aventurile avute pe teritoriul Italian - dezorganizare totala)...

Hotel Delfin desi este la 5 km de centrul orasului merita pe deplin sa fie vizitat! Din fata hotelului se poate lua un autocar local care duce exact in centrul statiuni... . Hotelul merita desi are doar 2*!!! ...

VIZITATI CROATIA!

Trimis de monysh in 29.04.09 10:40:04

VIZUALIZĂRI: 4755 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (monysh); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 mini portul din Porec
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

ValiVieru
    [29.04.09 11:46:01]

Ai facut rezervare la hotel de la noi prin agentie sau acolo ati ales hotelul?

[04.05.09 16:00:42]

Buna, Vali!

am facut rezervare la agentia de turism RIT TRAVEL, oferta am primit-o la targul de turism de anul trecut...asa am ajuns la agentie. Inainte de a alege varianta finala ne-am interesat pe acest site si chiar si situri straine sa vedem ce au spus cei care au fost acolo. Stiu ca se poate face si rezervare directa dar din cate m-am interesat eu ieseam mai convenabil la agentie.

ValiVieru
    [05.05.09 10:12:19]

Multumesc frumos pentru informatii , nu stiu daca anul acesta dar la anu sigur voi merge in Croatia am auzit numai de bine.

Concediu frumos oriunde te vei duce.

[05.05.09 17:46:40]

Multumesc!...anul acesta incerc Muntenegru. La toata lumea concediu placut!

carmenm
    [12.12.09 04:38:18]

Croatia pentru mine ramane vis, din cauza sezonului, am citit ca au clima aproape ca la noi si cum nu putem pleca in sezon ramane vis pana la pensie, dar asta nu inseamna ca nu citesc si nu ma informez insa parerile sunt atat de impartite in privinta cazarii

calatorul72
    [09.01.13 20:45:49]

buna. sunt ioanmihu si as dori sa-mi spune-ti care au fost preturile la croaziere... atat cea in zona cat si cea de la Venetia. multumesc anticipat!

Costi
    [10.01.13 08:50:01]

@ioanmihu:

Dacă vrei să mergi în zona Porec şi te interesează excursiile care se organizează în zonă, cel mai bine este să te informezi "la sursă".

Pentru asta, intră pe acest sait, unde găseşti tot ce te interesează.

Deşi pe saitul respectiv preţurile sunt date în euro, la agenţie se poate plăti şi în moneda locală, kuna.

Probabil, saitul nu este singurul de acest fel, dar este cel pe care îl ştiu, pentru că AmFostAcolo. Despre excursiile pe care le-am făcut în zonă, poţi citi aici.

Călătorie plăcută!

[10.01.13 10:29:46]

@ioanmihu: din pacate nu mai imi amintesc preturile exacte iar la Venetia am fost cu masina personala.

ciovicac99
    [23.06.13 13:05:57]

Buna. si noi mergem la Delfin si as dori sa imi dai mai multe detalii despre camere, noi avem camera familiala, si au si piscina pentru copii. mersi

[24.06.13 13:02:10]

@ciovicac99: Nu stiu care este diferenta, noi am avut si o incurcatura la camere. Cea in care am stat in sejur avea doua paturi separate dar alti amici de-ai nostrii au avut pat dublu si camera ceva mai mare cu putina terasa, am fost cazati la parter. Piscina este mare si parca avea si zona pentru copii, nu mai tin minte exact. Vacanta placuta!

Mariana00
    [10.03.16 01:26:13]

@monysh - Buna seara monysh. Am rezervat cazare cu demipensiune la hotel Delfin, dar am citit la rewiev-uri, ca nu are nici frigider, nici AC. La cina, dupa cum m-au informat la agentie nu primim bautura, nici la pranz, din acest motiv nu am cerut pensiune completa. M-ar interesa, ca la micul dejun langa lapte, ceai, putem bea cafea si ceva juice? Presimt, ca bautura va fi destul de scump la restaurant, sant alte surse de cumparaturi? Piata, magazine in imprejurime, unde putem lua mai des ceva rece.

[10.03.16 09:53:18]

@Mariana00 - Buna, scuze de intarziere, nu mai tin minte f clar dar eu stiu ca o cafea si ceai serveam la micul dejun.

In camera nu aveam frigider, dar noi fiind cu masina ne cumparam din statiune care este la o distanta acceptabila (dar, doar cu masina).

Imi mai amintesc si de cateva magazine mici in jurul hotelului de unde ne luam bauturi.

Mariana00
    [10.03.16 10:11:29]

@monysh - Multumesc mult, am primit raspuns chiar foarte repede, abia aseara am intrebat.

Seara am inteles ca sant programe, atunci putem sta la masa sau este necesar sa servim ceva din restaurant?

[10.03.16 10:27:22]

@monysh - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[10.03.16 16:07:48]

@webmasterX - DA, este bine. Cine merge la acest hotel il va gasi fara nici o problema, noi am mers doar dupa indicatorele lor de la granita pana la parcarea hotelului, sunt f bine indicate (inclusiv Laguna Verde) /

[10.03.16 16:11:16]

@Mariana00 - Nu am participat, nici nu stiu daca se tineau in 2009 cand am fost eu. Este o tara superba, zona este minunata... aveti multe peisaje de care sa va bucurati.

calatorul72, carmenm, ciovicac99, Mariana00, monysh, ValiVieru
    Alte impresii din această RUBRICĂDelfin Hotel: