ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2011
DIN: Ploieşti
ÎNSCRIS: 30.06.11
JUN-2011

Excelent, Grecia, Hanioti!

Am fost acolo in iunie 2011 impreuna cu sotul meu, pentru prima data in Grecia si nu ne a parut rau de alegerea facuta. Initial noi am vrut sa mergem la un alt hotel din statiunea HANIOTI , dar la agentie ni s a spus ca toate camerele sunt rezervate. Agentia ne-a gasit repede un alt hotel asemanator, dar mai aproape de plaja.

La inceput am fost cam reticenti nu mai auzisem de acest hotel ELINOTEL POLIS dar norocul a fost de partea noastra.

Hotelul este intradevar aproape de plaja aprox 4-5 min de mers pe jos, curatenie impecabila si mancare foarte buna si diversificata , in 7 zile cat am stat acolo nu s a repetat nici un fel de mancare si erau destule feluri, specific ca am mai fost si in Spania , Bulgaria adica am cu ce sa compar , ..... edit webmaster

Dar sa revenim la hotel dupa cum spuneam meniu foarte bogat si diversificat atat dimineata cat si la pranz si seara, o singura nemutumire sa nu va luati bilete cu demipensiune ptr ca nu primiti ca bautura nici macar un pahar de apa gratis noi am fost la all inclusiv si aveam bauturi la bar gratis de la 10:00 la 22:00 inclusiv cafea si inghetata, tinand cont ca acolo un pahar = 250ml de bere era 2.5 € iar la bar puteai sa bei cat te tine toata ziua.

Noi am fost multumiti mai ales pentru raportul calitate pret este foarte ok fata de alte hoteluri din ce am auzit de la alti turisti care sunt de groaza la acelasi pret.

Trimis de crismar2011 in 30.06.11 18:28:58
Validat / Publicat: 30.06.11 19:06:43
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 8164 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crismar2011); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.07.11 15:52:58]

Va rog sa va concentrati la subiectul review-ului si nu la autor, pe de alta parte va rog sa lasati judecatile asupra altor useri, fiecare are dreptul la opinia sa, suntem pe un site de turism si nu de analiza a celor care scriu aici!

Am sters toate ecourile off-topic si propozitia din review care nu era la locul ei, orice alt ecou off-topic va fi sters in scurt timp!

[01.02.12 11:29:09]

referitor la parcare, unde se poate parca? am inteles ca nu are parcare

dandun
[30.03.12 15:44:36]

Buna,

Te rog sa-mi spui cate ceva despre plaja: cum este nisipul, banuiesc ca hotelul nu are plaja proprie si atunci trebuiesc inchiriate sezlonguri si umbrele, la ce pret?

De asemenea te rog sa-mi spui cateva cuvinte despre viata din statiune. Muzica greceasca, taverne cu mancare greceasca? E statiune marea sau mai mica tip sat pescaresc?

Multumesc.

Dan

[30.03.12 16:43:56]

@dandun: buna dandrun, hotelul nu are plaja privata ptr ca nu este asezat pe plaja dar este aproape de hotel, nisipul este amestecat cu pietricele pe noi nu ne a deranjat asta, apa este foarte limpede se vad si pestisori prin ea, in ceea ce priveste sezlongurile exista si zona fara sezlonguri noi nu am atat la sezlong, majoritatea celor de pe plaja stateau pe prosop nisipul este foarte cald eu nu puteam merge fara papuci si am fost in iunie, deoarece nu am folosit sezlong nici nu stiu cat era pretul, noi ne am cumparat o umbrela la 5€ nu puteam sta fara deoarece era Soarele prea puternic, dupa cum ti am spus majoritatea aveau prosoape si umbrele proprii. Despre statiune ce pot sa ti spun: nu este un sat pescaresc, are destule taverne, magazine, este o taverna chiar peste drum de hotel noi nu am mancat la taverna ca sa ti recomand una deoarece am avut all inclusive. Centrul statiunii este destul de mare, aveti unde sa va plimbati seara, fata de alte statiuni de pe brat din cate am auzit aceasta este o statiune frumoasa. Din cate am auzit patronul hotelului nu este grec si cred ca asta face diferenta spre bine din punctul meu de vedere pentru un hotel de trei stele este ok, daca anul acesta alegem Grecia tot acolo cred ca ne am duce ptr apa marii si hotel. Daca mai vrei sa afli si iti pot raspunde te astept cu intrebari.

[30.03.12 16:57:04]

@crismar2011: eu mi-am cumparat bilet in perioada 2.06-08.06.2012, nu cred ca o sa regret, am gasit si la un pret foarte bun, poti sa ma ajuti cu parcarea, unde se poate parca/ am vazut ca hotelul nu are parcare

dandun
[30.03.12 16:58:43]

La ce pret ai gasit?

[30.03.12 17:33:24]

@dandun: 1500 ron all inclusive/2 persoane,

[30.03.12 22:37:43]

@kelloo: noi am fost cu autocarul dar ce pot sa ti spun este ca erau locuri de parcare libere langa hotel pe drumul spre plaja era si o parcare peste drum de hotel dar nu stiu ce era cu acea parcare ptr ca era aproape goala daca era ptr inchiriat sau era a cuiva. nu te pot ajuta mai mult de atat, este o statiune linistita nu cred ca sunt probleme cu masinile ca in Bulgaria.

[31.03.12 20:24:13]

ATENTIE! referirile pozitive la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo.ro - sunt considerate RECLAMA NEAUTORIZATA si sunt INTERZISE

Puteti trimite, in schimb, aceste informatii prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

Publicarea in clar a datelor personale nu este indicata si acestea vor fi sterse.

Va rog respectati aceste doua reguli simple, nu e chiar greu. Mesageria privata e asa de usor de folosit!

[02.04.12 09:54:44]

@crismar2011: cand ai fost anul trecut lucra si romani in hotel? in ce limba se poate discuta la hotel?

[02.04.12 10:08:36]

@kelloo: era o sigura romanca servea la mese dar nu vroia sa se stie ca este romanca din intamplare am depistat asta dar era angajata temporar e posibil sa nu mai fie anul acesta, se poate discuta numai in engleza la receptie era o englezoaica si o rusoaica ca ospatari mai era un bulgar si un lituanian decat la bar era un grec si la bucatarie toti bucatarii greci. Iti dai seama fiind de nationalitati diferite se vb numai engleza ptr mine era mai bine ptr ca ii integeam tot timpul chiar cand discutau intre ei, daca ar fi fost greci era mai rau. Dar e posibil ca anul acesta sa fie altii acestia lucrau printr un program, nu prea am inteles, si erau trimisi sa faca practica acolo dar erau si platiti din cate mi au spus cu vreo 400 €.

[02.04.12 10:15:21]

@crismar2011: imi poti spune daca la piscina este bar, multumesc pentru informatii.

ai primit linkul cu site-ul?

[02.04.12 10:23:10]

@kelloo: barul este in interior dar este foarte aproape de piscina vezi poza p09 in partea stanga a pozei iar dupa bar este usa care duce spre piscina, altceva in perioada in care am fost eu nu era nici un roman in hotel

[02.04.12 10:26:26]

@crismar2011: nu prea avem probleme ca nu sunt romani, sper sa mai convig pe cineva sa mearga,

[02.04.12 11:07:15]

@kelloo: imi mai poti trimite odata ce mi-ai trimis pe privat ca din greseala am sters si nu am citit. merci

georgeluci
[15.07.12 17:59:28]

Buna Crismar, te rog da-mi detalii despre hotel. Am mai fost in Hanioti de 2 ori, dar nu stiu unde e pozitionat Elinotel. Daca poti lua ca reper Hanioti Palace sau Grandotel de pe plaja, spune-mi locatia. m-ar interesa si camerele, marimea lor, (mergem cu copil) aerul conditionat cum functioneaza, masa la all inclusive daca te-a multumit? Camerele au vedere spre mare, sau spre statiune? Multumesc.

crismar2011, dandun, georgeluci, kelloo*, teteloiu, ufoman
Alte impresii din această RUBRICĂElinotel Polis Hotel: