ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2011
    ÎNSCRIS: 30.05.11
    JUN-2011
    2 AD. + 1-2ani COPII

Sejur reusit

Am plecat 4 familii cu 3 masini in jurul orei 08.00 din Bucuresti pe ruta Ruse-A2-Provadia-Sunny Beach unde am ajuns in jurul orei 13.00, cu cateva opriri pe traseu.

Nu recomand aceasta ruta nimanui din cauza drumului foarte prost in jona Provadia.

Parcarea.

Mare, aerisita, bine pazita.

Cazarea.

La receptie desi am platit bilete in corpul C am primit camere in corpul B.

Am facut reclamatie si am primit camerele dorite in corpul C la parter (cu vedere la piscina).

In una din camere (am avut 4 camere) mirosea ingrozitor a tutun si am primit o alta camera la etajul 1 din acelasi corp.

Camerele sunt curate, mari si bine utilate.

Curatenie se face in fiecare zi (daca aveti copii si dorm la pranz recomand sa agatati cartonul cu nu deranjati pe usa cat dorm copii deoarece se face curatenie si in jurul orei 14.00).

Mancarea.

Din belsug.

Cat de pretentios ai fi nu vei pleca de la masa nesatul.

In afara fructelor de mare care lipsesc, gasesti aici tot ce iti doresti.

Micul dejun la ora 07.30-10.00

Dejun ora 12.00-14.00

Cina de la 18.30-20.00 si 20.00-21.30 (incercati sa faceti programarea de la ora 20.00) noi am avut de la ora 18.30 si trebuia sa plecam de la plaja devreme.

In cazul ca veti avea programare ca noi, puteti sa mergeti la masa in jurul orei

19.30 nu va spune nimeni sa plecati la ora 20.00 (noi asa am procedat).

Intre mese se mai servesc diverse mancaruri reci la restaurantul de langa piscina la corpul D.

Am factut rezervari si la restaurantul asiatic unde a fost ok, si la cel bulgaresc unde nu am fost multumit de mancare (dar nu pot sa spun ca am plecat flamand)

Animatia ok.

Am prins cateva ore cu ploaie dar nu ne-am plictisit deoarece am participat la diverse actiuni ale animatorilor, fotbal, tenis, ping pong, polo, etc.

Plaja

Curata, mare a fost ok.

Daca doriti sezlong in primul rand va trebui sa plecati la plaja in jurul orei 08.00.

Exista un bar (10.00-17.00) in mijlocul plajei de unde puteti servi bere si suc.

Piscina.

Mare si curata.

Exista bar unde puteti servi intre orele 09.00-17.00 apa, suc, bere, tarie, cafea, etc.

Serviciile hotelului.

Curatenie ok

Animatia ok

Ospatarii ok cu precizarea ca cunosc si limba romana daca puneti 2-3 leva in bolul de sticla dar sa fiti observati de acestia.

Berea este foarte slab alcolizat.

Vinul nu am baut deoarece nu mi-a placut deloc. Exceptia a facut-o restaurantul asiatic de vinul a fost foarte bun.

Cocktail au vreo 7 feluri, le-am incercat pe toate, slab alcolizate dar bune

Tarie nu am prea baut dar diversificata si din ce am gustat a fost ok.

Prosoapele pentru plaja se ridica de la piscina (insulita din mijlocul piscinii) intre orele 09.00-12.00 cu cartoanele pe care le veti primi de la receptie.

Tot acolo se schimba zilnic si se preda inaintea plecari in acelasi interval de timp.

Daca veti pierde vreun prosop va trebui sa-l platiti cca. 20 leva

La plecare am predat camere in jurul orelor 12.00 dar desi nu mai aveam dreptul la pranz am mancat la restauranul de langa piscina dupa care am plecat spre Bucuresti in jurul orei 14.00 pe ruta Varna-Ruse-Bucuresti drumul fiind ok.

Sejurul a fost ok, ne-am relaxat si am fost multumiti

Turisti romani cca. 90%.

La minusuri voi trece lipsa posturilor romanesti la televizor, lipsa internetului, nesimtirea turistilor in special romani.

Am fost si in alte tari precum Spania, Italia unde intradevar servirea si conditiile au fost peste Bulgaria dar desigur si costurile au fost mult mai mari.

Diferenta intre turismul bulgaresc si cel romanesc este foarte mare.

Foto nu mai atasez deoarece sunt destule si convingatoare.

Trimis de marius20040* in 30.06.11 10:14:10
    Validat / Publicat: 30.06.11 11:15:38

VIZUALIZĂRI: 2731 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marius20040*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [30.06.11 10:35:19] »

Foarte bun reveiw, bun venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo @marius20040.

Avand in vedere si calitatea reveiw-ului, asteptam si alte recomandari din vacantele tale (trecute ori viitoare).

mihaviena [30.06.11 12:01:19] »

Nu inteleg pe ce principiu ai acordat 100% pentru cazare in conditiile in care chiar tu ne povestesti ce frumos te-au plimbat dintr-o camera in alta pana ai gasit una sa-ti fie pe plac. Sau poate chiar acest lucru ti-a placut?

marius20040* [30.06.11 14:43:35] »

Poate ai dreptate, trebuia sa scad nota la cazare.

Vina lor a fost ca ne-a dat camere in alt corp fata de ce am platit.

Schimbarea camerei unde mirosea a tutun nu pot sa invinuiesc administratia hotelului, pe usa la intrare era specificat destul de clar ca fumatul este interzis.

La note am tinut cont si de pretul platit totusi.

Am fost in Bulgaria nu in occident unde acest lucru nu cred ca se intampla.

Daca doream mai mult, atunci nu plecam in Bulgaria ci in Occident.

clipa [07.07.11 12:45:06] »

mi-am achizitionat si eu pt luna august bilete la acest resort, dar nu am specificat corpul cladirii in care as dori sa ma cazez, de fapt nu era nici o specificatie de pret pt cele 3 corpuri, doar diferente pt vede mare sau vedere piscina.

Spune-mi te rog daca ai timp, care este diferenta intre corpurile cladirii???

multumesc anticipat

marius20040* [07.07.11 13:02:21] »

Preferabil este corpul D. Este cel mai nou si putin mai bine utilat.

Are vedere la mare si la piscina interioara. Din cate stiu este si cel mai scump.

Corpul C are vedere la piscina si la parcarea hotelului.

Noi am fost cazati cu vedere la piscina. A fost ok. Daca aveti copii mici care dorm la pranz posibil sa-i deranjeze zgomotul facut de animatori.

Este mai ieftin decat corpul D dar mai scump decat celelalte corpuri.

Despre corpul A si B nu stiu mare lucru.

Din cate am vazul corpul B este cel mai indepartat de piscina interioara.

Noi am fost f. multumiti de cazarea in corpul C.

Daca mai ai si alte intrebari, iti stau la dispozitie.

Iti doresc concediu reusit!

clipa, marius20040*, mihaviena
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :