20283
Grifid Vistamar Hotel (ex Astoria Beach)

29.06.2011
Avatar Loriiii
înscris/ă în 29.06.11
JUN-2011

Un sejur foarte placut

Am fost in perioada 11-13 iunie in Bg, la Grifid Vistamar. Este pentru prima data cand merg in Bulgaria; am fost foarte incantata de hotel.

Mi-a placut faptul ca este un hotel amenajat modern, camerele au fost superbe, mobilate modern, f. curate, se facea curat in fiecare zi.

Am fost cazati intr-o camera cu vedere la mare, la ultimul etaj, care avea si o terasa cu balansoar. Superba privelistea; seara si dimineata era f placut; nu stiu cat de cald/rece era la amiaza pt. ca nu am stat prea mult in camera, dar oricum era prevazuta cu aparat de aer conditionat, asa ca nu erau probleme cu caldura.

Plaja era chiar in fata hotelului. Am stat numai la piscina datorita faptului ca apa marii era mai rece decat cea din piscina si am vrut sa ma balacesc mai mult. Cat am stat acolo am vazut piscina curatandu-se o data, dar era f curata apa.

Mancarica buna si variata; prajiturelele erau un pic mai "obosite", unele dintre ele; bauturile racoritoare erau relativ ok; cocktail-urile gustoase; intre mese puteai servi un sandwich (gustos). M-a uimit totusi faptul ca unii dintre angajati nu erau prea familiarizati cu lb. engleza, avand in vedere ca erau destui turisti straini.

Mi-a placut ca aveau si animatoare care te invitau ba la un tenis de masa, volei... destul de interactiv. Sincer, daca m-as fi luat dupa comentariile de pe site probabil n-as fi mers, dar a fost o conjunctura mai ciudata pt. ca am plecat pe nepusa masa.

Sejurul era deja platit si persoanele care trebuiau sa vina nu au mai putut merge, asa ca am fost in locul lor. Deci pt noi totul a fost gratis: D Asa ca n-as sti sa va spun cat a costat totul.

Am uitat sa mentionez ca a fost ultra all inclusive.

Per total un concediu f reusit. Il recomand cu caldura.

Impresii încărcate de Loriiii in 29.06.2011 23:17:58

Validat / Publicat: 30.06.11 07:01:47

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Loriiii); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 6 voturi) nota2

- alex1968
[30.06.11 08:42:46]

Hotelul este cotat acum la 4 stele? Pentru ca in urma cu putin timp avea 3 stele.

De asemenea, din review-ul tau deduc ca balansoar au pe balcon doar anumite camere. Eu nu am fost cazata acolo, dar, de pe alee, mi s-a parut ca toate balcoanele aveau balansoar (cel putin, cele de la camerele cu vedere la mare).

Te intreb pentru ca mi-a placut foarte mult cum e amplasat hotelul si această dotare a balcoanelor cu balansoar si ma bate gandul sa merg cateva zile acolo.

Multumesc

[30.06.11 09:05:26]

@alex1968, intr-adevar hotelul are 3 stele in opinia mea cu +. Anul trecut cand a fost preluat de Grifid, Astoria Beach avea 4 stele, probabil cand am schimbat denumirea hotelului am omis sa schimb si clasificarea, am facut-o acum, multumim pentru sesizare.

[30.06.11 10:16:15]

M-am intors recent (29.06.11) din vacanta petrecuta la acest hotel care are 3 stele. Am intrebat de ce doar 3* avand in vedere ca acesta a fost renovat si preluat de lantul hotelier Grifid. Mi s-a raspuns ca are doar 3*, si nu va avea niciodata mai mult din cauza faptului ca are doar o piscina si nu au unde sa mai construiasca alta din cauza spatiului.

Oricum am fost foarte multumita de toate serviciile lor.

Revin cu amanunte!

- Loriiii
[30.06.11 22:45:32]

Din cate am inteles ar avea 4 stele hotelul ( pe care si le merita din plin). Si da, camerele cu vedere spre mare aveau balansoar. Mie mi-a placut mult.

- horias
[01.07.11 10:06:49]

Cat costa si ce variante de parcare sunt la acest Hotel sau in zona?

[01.07.11 10:20:01]

Parcarea este contra cost, 10Euro/zi si se plateste la sfarsitul sejurului. Noi am ajuns in jur de ora 13,00 si parcarea din spatele hotelului era plina. Aici incap in jur de 10-12 masini si parcarea e prevazuta cu bariera. Pt. a ne face loc aici d-l de la receptie si-a scos masina personala si ne-a facut loc. Din camera noastra 420 se vede toata parcarea si in cele 8 zile cat am stat parcarea a fost tot timpul ocupata. Masini erau si pe o laterala a hotelului, si aceea tot contracost prevazuta cu sistem de blocare.

In fata hotelului nu exista varianta de parcare.

- oghic
[01.07.11 20:31:48]

As vrea sa stiu daca mini barul din camera este gratuit si ce contine? La Pool Bar, Beach Bar au si bauturi internationale? sau doar bere si vin locale.

Multumesc

[02.07.11 09:12:24]

Mini barul din camera contine la sosire o sticla de apa plata.

La Pool Bar si Beach Bar sunt si bauturi internationale, adevarul este ca nu am incercat decat Martini si sotul meu un wischi.

Aveti dreptul sa cereti in fiecare zi de la receptie cate o sticla de apa.

- lilisorm
[13.01.12 08:51:55]

Buna! De anul acesta Vistamarul a primit 4*. Noi am vrea sa mergem in iunie acolo. Iata ce mi-a scris doamna de la agentia cu care dorim sa plecam:

"- parcarea este contra cost intre 5 si 10 euro / zi

- pe plaja fiecare camera are gratuit 2 sezlonguri si o umbrela

- beach bar cu bauturi locare inclus

Noutati 2012 - Grifid Vistamar:

- clasificare oficiala 4*

- noi servicii incluse in regimul Ultra All Inclusive: restaurant A la Carte (cu rezervare prealabila), centru SPA si piscina interioara incalzita, bauturi locale si de import (in intervalul 10-24), minibar (reumplut gratuit zilnic, cu apa minerala, bauturi racoritoare si bere) ".

- eug
[25.04.12 22:38:55]

m-ar interesa cum era temperatura apei la 11 iunie

si daca se poate un pret pe camera la acea data

mersi