20277

înscris/ă în 29.06.11
JUN-2011
+ COPII: - -- varsta: -

Venosa Beach DEZAMAGIRE

Hotel Venosa ok (ca si constructie) dar este situat pe camp departe de oras iar plaja lasa de dorit.

Nemultumiri: am avut obiectiuni la cazare pentru ca platisem hotel si ne cazau la vile iar de la receptie ne-au spus ca daca nu ne convine putem pleca, toate bauturile se serveau in pahare de plastic (nu de unica folosinta), dupa ora 23 opreau lumina, lipsa lenjerie pentru pat dublu, lipsa papuci, halat, frigider gol.

Venosa Beach Resort NU ESTE DE 5 STELE.

Impresii încărcate de ga_angelescu in 29.06.2011 22:11:07

Validat / Publicat: 29.06.11 22:31:22

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: zakinthos skiatos grecia, venetia, bremen,

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ga_angelescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[29.06.11 22:33:11]
Venosa Beach Resort NU ESTE DE 5 STELE.

... dar nici pretul nu este ca pentru 5 stele 'de Antalya', corect? :) Asta ca sa nu mai vorbim de Europa occidentala...

Sa nu te superi pe mine, dar cred eu ca la 67 de euro/camera/zi - cazare + AI! - asteptarile tale a fost un pic cam mari...

- Anturium
[29.06.11 22:37:42]

Cum adica "la ora 23 opreau lumina"?

N-am mai auzit asa ceva nici la 3 stele dar la 5?

- Mamesu
[30.06.11 10:50:25]

Buna,

Esti prima persoana care spune ca se opreste curentul.

Nu a fost ceva de moment?

- laurak
[30.06.11 12:10:57]

Buna ziua,

M-am tot uitat si pe site-ul hotelului si pe alte site-uri unde era prezentat acest hotel si nu pot sa-mi dau seama de ce vile vorbiti. Va intreb pentru ca as dori dori sa merg si eu aici si vreau sa fac o alegere in cunostinta de cauza.

Referitor la Antalya, la hotelul unde am fost eu in 2009, am platit pentru 2 adulti si 1 infant 2000 Eur si bauturile se serveau tot la pahare de plastic refolosibile. Nu cred ca sunt foarte multe hoteluri unde se serveste bautura in pahare de sticla la piscina sau pe plaja. Eu i-am intrebat si mi-au spus ca o fac pentru turisti ca sa nu se raneasca cu cioburile daca sparg paharele.

- codrin
[30.06.11 14:10:01]

Am vazut in poze si pe alte site-uri ca este vorba de un corp separat, situat langa plaja, cu circa 10 camere. In aceste camere nu se fac rezervari separate, receptia hotelului iti ofera cazare acolo sau in hotel functie de disponibilitati.

[30.06.11 18:05:56]

salut,

nu sunt pretentios spun ce-a fost. Puteam plati si 300 de euro dar sa fiu poftit afara din hotel pentru ca nu-mi dau camera unde am platit...

[30.06.11 18:10:06]

salut,

dupa ora 23 stingeau lumina pe terasa. Daca vroiai sa stai pe terasa hotelului mai mult te retrageai frumusel la tine in camera. Evident acolo nu avea cine sa-ti stinga lumina

[30.06.11 18:14:05]

salut,

Referitor la paharele din plastic... pot folosi pahare de unica folosinta nu sa bei din cele care fac copii pipi in ele

- FRANMI
[02.07.11 17:33:34]

Sunt confuza, toata lumea spunea ca a fost bine, iar acum nu stiu ce sa mai cred.

Noi mergem din 9 iulie si sper sa fie ok mai ales ca batem atata drum pana acolo.

- narcisa
[02.07.11 18:50:23]

Curaj, fiecare are doza lui de subiectivism, nu putem fi obiectivi 100%. Fiecare are asteptarile lui pentru banii care ii achitam pe un sejur. Sincer, la banii care ii dam la Venosa, crezi ca gaseam oferte mai bune in romanica sau la bulgari, cu conditii mai bune? Totusi 4 din 5 colegi recomanda resortul. Intr-adevar se cheltuie niste bani cu drumul. Eu stiam cand am ales Venosa unde este situat, ca se deschide la 1 mai ceea ce insemna ca la inceput vor avea unele probleme cu personalul si serviciile, pana se rodeaza si ei. Iar faptul ca nu exceleaza la "carneturi" e de bine, nu ma intreb masa urmatoare daca sunt sau nu reincalzite. Fii pozitiva, nu am citit ca te ridici flamand de la masa, nu ai igrasie in camera, etc. Faptul ca este administrat de cei de la Palm Wings, ma face sa cred ca se vor pune la punct in viitorul apropiat cu deficientele care le au.

- FRANMI
[02.07.11 21:32:59]

Multumesc de incurajari!!!

Ai dreptate, la asta m-am gandit si eu.

Anul trecut am facut o incercare si am mers cateva zile in Mamaia, am fost dezgustati, in plus dupa 3 zile s-a pus pe o furtuna ca am plecat acasa... dezamagiti.

Noi am mai fost in Antalya si Grecia in anii trecuti si am fost foarte multumiti.

Sper sa fie bine!!!

Publicitate    [20.07.19 07:07:13]