ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2011
    DIN: Roman
    ÎNSCRIS: 17.11.10
    JUN-2011

Limak Lara - Super resort

Buna, din nou Turcia. In fiecare an spun ca e ultimul si ca in urmatoarea vacanta voi merge din nou in insulele grecesti.

Am plecat din Iasi si dupa 1h 50 min. de zbor placut am ajuns in Antalya unde am fost asteptat de cei de la agentia turca, care sunt foarte bine organizati asa ca in 15 min. eram la hotel unde apare prima surpriza placuta. Receptionera, pt. ca eram prima data la ei (asa a spus ea) ne-a oferit o camera suite room sea view in locul celei standard, pe care o platisem, fara extracost si a refuzat cei 20 euro pe care in oferisem (la noi nu s-ar fi intimplat). Adevarata surpriza era insasi camera, foarte mare, mobilata cu super gust in stil japonez, jacuzzi in camera linga un perete de sticla cu vedere la mare, avind tot ce trebuie (sare de mare, geluri, sampoane etc), balconul era de fapt o mare terasa, mai mare decit multe dintre camerele din unele hoteluri, dotat cu sezlonguri, masa, scaune, balustrada de sticla cu o priveliste superba si mult loc liber. Baia este mare, foarte curata (ca noua), dotata cu tot ce ai nevoie (aparat ras, spuma ras, periute, etc), de buna calitate (dove, colgate) deci nu luati nimic de acasa.

Hotelul cred ca a fost proiectat de un arhitect nebun care a fost impuscat de constructor, este plin pe 4 niveluri de baruri, restaurante, terase, locuri de recreere, sali de jocuri, magazine, piscine, saune, holuri, scari, lifturi etc. pe care le veti parcurge in primele zile cu harta de la receptie in mina.

Restaurantul principal Zen si cele a la carte sunt super cu un meniu din care nu lipsea nimic, cu exceptia carnii de pork, nu era prea aglomerat si foarte curat. In meniu sunt zilnic la toate mesele foarte multe feluri de peste si fructe de mare sau preparate din peste. Pe terasa era zilnic barbeque.

Piscinele foarte multe, de la 30 cm. pina la 1,40m cu multe topogane pt. toate virstele, sezlonguri si umbrele suficiente, multe baruri, snack-uri, cofetarii, magazine care ofera orice iti doresti. Exista si o mare piscina interioara.

Plaja cu nisip fin, fara scoici, sezlonguri multe cu ecrane protectie, dusuri, bar, fast food, etc. , Intrarea in apa este lina, cu nisip, marea are o adincime de1,50 m si cu apa calda - 26*C

Personalul hotelului este foarte serviabil dar in rusa si germana.

Singurul lucru care deranjeaza este numarul mare de rusi cu multi copii, care parca sunt salbatici si surzi. Nici numarul mare de nemti nu compensa harmalaia facuta in restaurant de rusi, parca veniti dupa o prelungita foamete si seceta.

As reveni cu placere la acest resort. Nu am pus fotografii pt. ca cele de pe site-ul hotelului sunt toate reale.

Trimis de romeo anghel* in 29.06.11 18:41:05
    Validat / Publicat: 29.06.11 19:21:15
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 6973 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (romeo anghel*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 86.40 EUR pe cameră

argemi*
    [12.10.11 20:44:23]

Intradevar e superb hotelul, se vede bine in fotografii.

Adevarul ca pentru familie cu copii este mai potrivit un all inclusiv, si din cate am auzit, cele turcesti sunt mai bune decat cele grecesti.

In Hersonissos am trecut pe la hotel Belvedere, un all inclusive de 4 stele, mi s-a parut destul de select, dar asa cum poate stii, era mai departe de plaja.

Sper ca data viitoare sa ai mai mult noroc la alegerea hotelului, daca te hotarasti sa mai petreci concediul in Grecia!

cristim10
    [19.02.12 08:30:56]

cat ai platit pentru acest sejur? multumesc

DeeaBianca*
    [15.03.12 00:53:00]

Salut Romeo Anghel. LIMAK e in topul preferintelor mele pt. acest an. Nu am reusit sa inteleg totusi, nici din site-ul hotelului, nici din review-uri, nimic despre discoteca. Exista una in interior, sau in aer liber? Consumatia se plateste, sau e gretis? Si daca da, pana la ce ora e gratis, in disco si nu numai? Toate aceste baruri ale hotelului, de care se tot vorbeste, la ce ora inchid?

Si o ultima intrebare, te rog, in restaurantul principal, pestele si fructele de mare, se gasesc zilnic? Multumesc

romeo anghel*AUTOR REVIEW
    [15.03.12 13:20:48]

@DeeaBianca: Salut Deea, sa stii ca la distractii nu stau prea bine, disco eu nu am gasit, organizeaza ei in fiecare seara cite o activitate ''distractiva'' (formatii live, cintece si dansuri de copii, ) care se termina pe la ora 1-2, gratis totul. Distractie e alaturi la Sherwood, noapte de noapte pina la ziua (artificii, formatii live, disco, mese festive).

sagitarius
    [25.05.13 14:49:28]

Romeo, m-ai convins sa aleg acest hotel pentru vara!!!

De vreo 3 zile ma tot uit pe site-urile cu rezervari online... apoi m-am gandit ca tot aici pe AFA e mai bine sa ma documentez!

Turcia ofera posibilitati multiple... nici nu stiu la ce sa ma opresc... si, cum visam de cativa ani un sejur si la alta mare decat a noastra, ne-am hotarat sa facem pasul asta!

Am citit unele postari ale celor care au mers cu masina... Parca e prea obositor, asa ca vom elege avionul...

POti sa ne spui cu ce agentie ai facut rezervare?

Pretul este in euro sau lei?

Multumim!

argemi*, cristim10, DeeaBianca*, romeo anghel*, sagitarius