ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2011
JUN-2011

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Numai teapa este de 5 stele... hotelul de MAXIM 3

Prima impresie cand intri in receptia hotelului este ca ai ajuns in holul unui sanatoriu. Anost, fara nici un fel de aranjamente interioare, doar niste pereti albi, pe jos o gresie sau marmura simpla care nu iti lasa sub nici o forma impresia ca ai fi intrat intr-un hotel de 5 stele, cu o receptie mica si niste lifturi in care mai ca nu te-ai urca.

Cat despre camere, prima reactie pe care am avut-o, a fost sa ma intreb oare as putea primi banii inapoi... sa fug cat mai repede de acolo. Ce sa spun; mocheta veche tocita si patata, usi vechi care se inchideau... mai greu, vasul de wc patat de calcar, oglinda de la baie scorojita pe margini, plinta de jur imprejur mizerabila, aerul conditionat picura din tavan, iluminarea seara doar cu veioze fara un bec in tavan macar, iar pe balcon o masa cu doua scaune de plastic exact ca pentru 5 stele.

Despre mancare nu am ce spune - multa si proasta. La fel si bauturile- cu multa apa in ele. Ce este de fapt de 5 stele la acest hotel? Poate doar teapa si indiferenta fata de client Este inacceptabil sa promovezi astfel de tepe.

Pacat de spatiul verde de care beneficiaza... in rest varza.

Iata si cateva poze cu interiorul de 5 stele.

Trimis de auser in 26.06.11 20:15:23
Validat / Publicat: 26.06.11 21:03:14

VIZUALIZĂRI: 3022 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (auser); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 tavanul din care picura condensul de la aerul conditionat

ovy2k5 [26.06.11 21:11:58] »

Dupa impresii si foto nu pare de 5 stele, totusi impresiile difera.

Am vrut sa merg cu niste amici aici din 4 iul. dar nu am mai gasit loc.

nelik [26.06.11 21:39:09] »

Este un hotel foarte bun calitate-pret, daca ai fite du-te la MELIA sau ADMIRAL cu 100 euro pe noapte punct.

raduu1972 [26.06.11 21:49:18] »

Hmmm, aici am vrut initial sa merg de Paste, dar apoi am optat pentru Sunny day si se pare ca am ales foarte bine pentru ca am fost si noi si ceilalti prieteni foarte multumiti de conditiile gasite acolo.

Da pozele tale par a spune ca nu arata de 5 stele acest hotel.

Poza cu radioul acela este clar piesa de rezistenta a hotelului !!!

Imi pare rau pentru concediul tau.

leonktp* [26.06.11 23:02:21] »

buna seara, noi suntem cazati aici si dam perfecta dreptate celor de mai sus, evitati graand hotel varna, este mai slab ca un hotel de 4 stele din turcia... adica muuuult mai slab. Mancarea buna se termina prima si nu mai aduc pentru completare, berea este slaba si proasta, sucurrile apa cu zahar, in schimb barmanii sunt amabili.

hlli [27.06.11 08:22:26] »

Sunt socata!!! Am fost si eu in perioada 12-20 iunie la GHV. La varsta mea am deja destule termene de comparatie in ale cazarii. Si sunt cam pretentioasa!!! Nici eu nu am fost super incantata de GHV... dar nici chiar asa dezastruos cum prezinti nu a fost. Nu pot sa cred ca totul te-a nemultumit!!!

Pozele tale sunt convinsa ca reflecta realitatea. Poate noi si ceilalti membrii ai grupului nostru am avut o alta sansa decit voi si am stat in camere absolut decente. Singura nemultumire privitor la camere era mocheta, veche si murdara... dar in rest camera era OK.

Pe balcon, nu am vazut nici in alte tari, decat masuta si scaune din plastic. Nu cred ca este un mare disconfort, atata timp cat sunt curate si bine intretinute.

Eu am preferat la GHV servirea pranzului intr-un restaurant a la carte, chiar daca zilnic a fost acelasi meniu. Nici unul din cele cinci restaurante a la carte nu ti-au placut?

Privitor la mancarea buna care se termina, in perioada in care am fost eu, am vazut ca mereu se completau tavile cu mancare.

Dar fiecare cu parea lui...

neagugaby [27.06.11 09:05:37] »

La ce etaj si in ce aripa a hotelului ai stat?

Pe 8 iul plec si eu si poate voi evita aceasta zona.

Am inteles ca nu toate camerele sunt in halul acesta!

auser [27.06.11 10:56:59] »

Nu sunt cu fite, dar nu poti spune ca ai hotel de 5 stele si sa prezinti un hotel de cel mult 3 stele. Chiar nu intereseaza pe nimeni de ceea ce ti se ofera si primesti in final? Nici nu trebuie sa ai fite, doar bun simt.

auser [27.06.11 15:21:47] »

Pozele respective sunt de la un apartament cu vedere spre terenurile de tenis. Initial am cerut un apartament cu vedere spre mare, dar bineinteles ca nu mai era nici unul liber, cu toate ca am vazut cateva libere dar probabil erau cu spaga cred.

gabitu67dica [27.06.11 16:11:10] »

Si noi vom avea apartament. Cum este? Asa dezastruos?

hlli [27.06.11 18:02:15] »

@neagugaby, repartizarea camerelor nu depinde de receptionere. Cand ni s-au preluat actele au verificat in computer si ni s-a spus ca vom sta la etalul 10, doua camere fiind una linga alta, iar a treia la citeva camere distanta. Nu cred ca repartizarea camerelor sau a apartamentelor se poate rezolva cu "spaga".

@auser, zici ca vedeai terenurile de tenis? Si marea nu se vedea nici un pic? Si eu din camera 1035 vedeam terenul de tenis si vedeam si marea... Dar poate am fost pe aripi diferite...

Sa auzim de bine!!!

hlli [27.06.11 19:18:30] »

@gabitu67dica, am inteles ca apartamentele sunt super spatioase, ca au in jur de 80 mp. Am cunoscut o familie cu doi copilasi, din Brasov care statea la apartament si spuneau ca sunt foarte multumiti de conditii. Mai spuneau ca au fost si anul trecut tot la GHV si ca in comparatie cu alte locuri in care au mai fost in Bulgaria, GHV este cel mai pe gustul lor si ca le satisface toate cerintele.

Dar cum am mai spus... pareri si... pareri...

gabitu67dica [28.06.11 00:14:14] »

Multumim. Noi am rezervat din decembrie 8 apartamente pentru iulie. Vin si familii cu copii mici si nu as dori sa regrete. Saptamana viitoare vom merge si noi. Va dam impresii proaspete la intoarcere, .

auser [28.06.11 12:03:53] »

hlli [28.06.11 16:13:39] »

@auser, spui ca: "Initial am cerut un apartament cu vedere spre mare, dar bineinteles ca nu mai era nici unul liber, cu toate ca am vazut cateva libere dar probabil erau cu spaga cred. "

Dupa care in alt ecou spui altceva... "Ba da, se vedea si marea. Eram aproape de latura dinspre mare (camera 836... deci pe aceeasi aripa). "

Si atunci care este problema? !!! Ati avut vedere la mare!!! Sau nu ati mai avut apartament?

gabitu67dica [28.06.11 20:04:23] »

Erau doua incaperi separate printr-o usa culisanta, sau o camera? Eu stiu ca in apartament este in dormitor cu un pat matrimonial, nu 2 paturi cum apare in poza d-voastra.

nelik [28.06.11 22:11:08] »

Am fost acum doi ani laGHV si am stat in apartament, care era format din dormitor matrimonial (pat de mijloc), doua fotoliisi, masuta si cu baie (wc, cada, bidou), iar dormitorul era separat de camera de zi printr-o usa glisanta. In camera de zi era canapea extensibila, doua fotolii, masuta, televizor, minifrigider, o masa rotunda cu scaune, o vitrina si un birou cu scaun, un holisor si wc de serviciu cu dus. Era un apartament imens, cam cat 4 camere la noi la bloc. A, mai avea si un balcon dublu si pt ca am stst la etajul intai, era si o terasa imensa unde faceau pinguinii galagie. Voi cauta pozele si daca le gasesc, le voi posta.

gabitu67dica [28.06.11 22:20:06] »

Multumesc. Pozele postate sigur sunt de la camera dubla.

Andreea T [30.06.11 00:40:42] »

Buna ziua tuturor,

Imi pare sincer rau pentru experienta neplacuta avuta de auser, insa fara suparare cred ca a cautat foarte mult toate acele defecte. Eu sunt de aceeasi parere cu hlli, si cu cei care nu au avut astfel de experiente. Si eu am fost in perioada 19-26 iunie si o sa va atasez toate pozele pe care le-am facut in camera, baie, balcon piscina, terase etc pentru a va arata ca nu e deloc atat de "negru" acel loc.

Din contra noi am fost 2 familii cu copii si ne-am simtit foarte bine. Pentru detalii suplimentare celor interesati le stau la dispozitie cu draga inima!

O zi buna tuturor.

mahtobleyla* [01.07.11 15:49:30] »

Eu nu stiu cum se poate considera ca ai "fitze" si ca doar cauti nod in papura, in conditiile in care cel putin din poze se vede ca totul este vechi si murdar. Sa zicem ca o persoana nu poate avea pretentii de lux la banii platiti, dar macar poate pretinde curatenie.

george_bton* [17.07.11 16:21:52] »

Depinde foarte mult de asteptarile pe care le ai cand ai plecat catre destinatia de vacanta, de temperament, de starea sufleteasca etc. Sper sa am timp sa scriu un rw despre GHV, unde am fost in perioada 24.06-01.07.2011. Nici nu am inca bine conturat in minte daca a fost rau, foarte rau, bine sau acceptabil. am rezerva ca anul trecut am fost la Duni si mi-e greu sa nu fac comparatie. sunt convins ca daca as fi fost intai la GHV nu as fi fost asa de dezamagit. am sa revin cu rw.

buburuza10* [26.07.11 00:44:51] »

la ce etaj ati fost?

auser [23.10.11 13:50:54] »

@mahtobleyla: Desigur nu vorbim aici de fite, dar crede-ma se spune ca un hotel se poate vedea cat de curat este numai daca intri intr-o toaleta. La toaleta de la receptie era un miros INSUPORTABIL de urina. Cat despre curatenie...

Totusi cei care s-au simtit lezati de acest rewiew ar trebui sa se informeze intai ce norme trebuie sa indeplineasca un hotel de 5***** si abia apoi sa comenteze.

Andreea T, auser, buburuza10*, gabitu67dica, george_bton*, hlli, leonktp*, mahtobleyla*, neagugaby, nelik, ovy2k5, raduu1972
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Varna Hotel: