ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2011
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 10.03.08
JUN-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 si 5 ani

Un sejur super linistit !

Ne-am intos de citeva zile din sejurul petrecut la hotelul Sandy Beach. Am ales acest hotel pe motiv ca a fost renovat in aceasta iarna, si intr-adevar a fost excelent. Totul nou, mobilier, tv LCD, gresie si faianta in baie, bravo lor ca stiu cum sa isi atraga clientii. Mincarea a fost mai buna decit anul trecut la Laguna Garden, am avut chiar si fructe de mare intr-o seara cu specific pescaresc.

Plaja este altfel amenajata fata de anul trecut, dar nu era aglomerat, gaseam sezlonguri libere la orice ora (dar nu in primele 3 rinduri). La piscina apa era mai rece decit marea, dar totusi erau multi care faceau baie.

Ce nu mi-a placut: animatorii vorbeau numai in bulgara si in germana si se ocupau doar de copiii a vreo 5 familii de nemti... Pentru aceasta, noi ne-am dus cu copiii in fiecare seara la minidiscoteca de la hotelul vecin Laguna Garden, unde s-au simtit foarte bine, mai ales ca stiau cintecele de anul trecut.

In concluzie a fost un concediu foarte reusit, linistitor si recreativ.

Trimis de allyy in 26.06.11 15:09:37
Validat / Publicat: 26.06.11 18:19:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Laguna Garden, Albena

VIZUALIZĂRI: 3033 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (allyy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera cu mobilier nou, salatele si perne noi

[28.06.11 15:48:49]

asteptam impresii de acolo, am inteles ca l-au renovat ptr a patra stea... tocmai am rezervat si eu azi... anul trecut am stat la Laguna Mare dar am mancat la Garden, mancarea a fost buna, dar daca spui sa la astia e si mai bine, deja ma bucur si mai tare daca iti mai amintesti ceva ce ne-ar fi de folos, mai scrie a, exista si mancare mai light, ptr copil de 3 ani, ciorbite, etc? /...

[28.06.11 16:08:00]

In fiecare zi la prinz erau cite doua ciorbe, iar seara alte doua. In rest, la fiecare masa gaseai cartofi copti sau natur, orez, legume la cuptor si la gratar, carne de pui, peste, vita si porc gatita in toate felurile, inclusiv la gratar (live) pe terasa. Dimineata pe terasa se faceau clatite si oua (ochiuri si omleta). Asa ca fi linistita ca si copiii au de unde alege. Inca ceva: fructe si inghetata de la prinz pina seara... Concediu placut la toti care vor merge acolo!

[28.06.11 16:50:26]

super, multumesc!

magda79
    [28.06.11 17:09:14]

buna, vreau si eu sa plec cu famila mea, 2 fetite 3ani si 7 ani, si vreau sate intreb e sigura mancarea?

[28.06.11 19:21:31]

noi am fost foarte multumiti de mincare, chiar daca fetele mele mincau cite doua inghetate pe zi, nu au avut nici o problema.

Totul in restaurant era foarte curat: pahare, farfurii, tacimuri, nu ne putem plinge de nimic.

[28.06.11 20:33:12]

inca ceva... la noi se manaca cu cantec inca... (de obicei pe la 12-13 il ia somnul pe pici si adoarme nemancat, papa cand se trezeste. La Laguna anul trecut, ii puneam cate ceva in casoleta cand nu era el la pranz la masa, si nu erau probleme... aici poti proceda asa, ptr copil? ... un fruct, ceva, poti lua cu tine? ...

[29.06.11 08:20:38]

da, poti lua de la masa ce doresti. Chiar am vazut batrini facind chestia asta: isi puneau in geanta de plaja prajituri, fructe, etc...

De la ora 14 cind nu se mai serveste masa in restaurant, se poate minca jos pe terasa, chiar linga barul de la Laguna Garden, unde se gaseste pizza, cartofi prajiti, cirnaciori, inghetata, sucuri, cafea.

[29.06.11 10:08:31]

aha... noi evitam mancarea fast-food, in special ptr copil... d-aia prefer sa-i iau in casoleta o bucata de carnita cu legume

chichirichi*
    [02.07.11 19:43:35]

O zi frumoasa tuturor!

Poti sa-mi spui te rog daca acea canapea din camera este extensibila? ... multumesc!

[03.07.11 07:50:14]

nu era extensibila, dar pentru copii pina pe la 7-8 ani era suficienta!

chichirichi*
    [03.07.11 12:49:57]

Multumesc mult pentru informatie!

andreutzakk
    [11.07.11 16:50:34]

BUNA, EU MI-AM LUAT BILETE LA ORLOV DAR NU SUNT SIGURA CU PARCAREA SI NU SHIU DACA CNEVA SHIE SPANIOLA, FRANCEZA SAU ROMANA

[11.07.11 17:10:10]

@andreutzakk, as ramane profund recunoscator daca pe langa mircisme ai renunta si la scrierea exclusiv cu majuscule, care nu se incadreaza in rigorile acestui site. Pe langa faptul ca deranjeaza teribil la citit, acest lucru este considerat impolitete pe net, banuiesc ca stii deja lucrul asta.

Pe de alta parte, iti recomand sa citesti toate impresiile despre acest hotel (citeste impresii), poate astfel vei gasi raspunsuri la intrebarile tale.

nickname77
    [31.12.11 09:36:18]

Buna, va rog daca se poate cu ce agentie ati fost la orlov, adica sandy beach? Multumesc si La Multi Ani tuturor!!!

[31.12.11 10:35:17]

@byly

Esti user vechi (ai 1 an si jumatate pe sait) si ar fi trebuit sa cunosti faptul ca, referirile pozitive la agentiile de turism (reclama), sunt interzise pe sait (asa cum scrie mai peste tot, inclusiv pe aceasta pagina, ceva mai jos, cu ROSU).

Acestea, in schimb se pot face pe privat, prin PM.

Regret, dar ai cartonas galben (2 zile pauza), pentru postul de mai sus, sters intre timp.

byly
    [11.01.12 12:52:21]

Hotel Forum 4*Sunny Beach

Buna ziua rog daca poate sa imi dea cineva referinte de spre hotelul de mai sus astept cu nerabdare.

Multumesc anticipat.

allyy, andreutzakk, byly, chichirichi*, magda79, nickname77, TLA