ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2011
ÎNSCRIS: 02.01.10
SEP-2010
2 AD. + 1 COPII

O vacanta reusita la Delphin Palace deluxe

Am ales Delphin Palace avand cativa prieteni care au tot mers aici ani la rand si erau foarte multumiti.

Am plecat pe 27 septembrie cu masina, prin Bulgaria pe ruta Radnevo – Tirgoviste – Yambol cu traversare a granitei cu Turcia prin Hamzabeli cred ca am facut cam 4 ore, iar prin Turcia am traversat Istanbulul. Am inoptat la Eskisehir cu rezervare facuta la hotelul Roof Garden prin booking calitate pret super cred ca a fost cam 50 euro cu mic dejun inclus.

A doua zi am ajuns in Lara destul de repede pe la ora 13.00 si am inceput procedurile de check in, surpriza emisiuni a venit dupa o juma de ora cand ni s-a adus la cunostinta de personalul de la receptie ca nu era efectuat transferul de bani de la agentie la hotel. A urmat aprox. 2 ore pe roaming cu Romania si Operatorul turk iar in final dupa multi nervi hotelul a primit confirmarea transferului de bani. Pentru cei interesati numele agentiei nu il postez dar rimeaza cu... si cei 40 de hoti.

Dupa ce am trecut acest hop au urmat 8 zile super. Totul a fost la calitate high asa cum ne si asteptam. Am sa fac unde este posibil si o comparatie cu Royal Wings unde am fost in 2009 si review-ul este postat deja pe acest site.

Puncte tari:

-aqua park super, la fel ca la Royal Wings cu mentiunea ca cel de la Royal era pe spatele hotelului spre cartierul de blocuri „Balta Alba”

-luna park super aprox ca la Royal Wings

-mancarea diversificata la restaurantul principal acoperind un spectru mai larg ca la Royal W.

-Design si spatiu piscine destul de bun dar parca sub Royal Wings.

-Ponton la mare cu bar, lucru care este destul de rar printre hotelurile din Lara, Royal W nu are.

-Plaja cu nisip fin super ceea ce este valabil pentru toate hotelurile din Lara.

-Restaurantele a la cart de nivel mediu spre bun dar nu rup gura targului

-In sfarsit Mini Club / Mini disco etc la calitate super beton iar pentru asta sunt mai mult decat grateful pentru Delphin Palace.

-Cu bratara de la Deplhin Palace Deluxe am mers intr-o zi si la Delphin Diva care este langa iar in alta zi am mers la Delphin Botanik si Delphin Palace in Alanya pentru cei interesati va pot spune ca este o diferenta ca de la cer la pamant intre cele din Alanya si cele din Lara.

Minusuri: sincer nu prea gasesc dar cu ceva efort as mentiona

-mult laudatul fresh gratis este o chestie naturala de portocale stoarse cu multa, multa, multa apa adica la Royal W cand plateai 2 euro benficiai de un fresh adevarat.

-Bere la sticla de import gasesti numai la relax pool.

-Pretul cam piperat totusi.

Trimis de world_traveler in 24.06.11 16:30:04
Validat / Publicat: 24.06.11 18:34:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, Royal Wings Kusadasi, Pine Bay

VIZUALIZĂRI: 2592 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (world_traveler); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina principala

celeste
    [24.06.11 23:15:53]

Te rog spune-mi si mie care este diferenta dintre Delphin Palace din Lara si Delphin de Luxe din Alanya... bineinteles in afara de plaja?

stefanbuzatu
    [25.06.11 09:48:16]

si eu as vrea sa stiu acelasi lucru, daca se poate.

[25.06.11 10:59:28]

Am sa raspund la cele doua postari:

In privinta plajei Celeste a remarcat deja diferenta pietre vs nisip in plus pontonul din Alanya nu are bar, piscina principala din Alanya este una fara design mai simplista si parca mai mica, aqua park mai mic toboganele se termina in piscine (mult spus) micute. In Alanya nu mai tin minte daca exista un Luna Park eu unul nu l-am remarcat. Pentru Palace Deluxe Collection din Lara cuvantul DeLuxe este reflectat in tot de la servicii si pana la finisaje. Impresia mea a fost si ca in Alanya hotelul este mai vechi lucru care poate nu este adevarat dar senzatia asta persista. Dar asa cum am spus si diferenta de pret este de luat in seama. Pentru a va forma o imagine completa puteti revedea pozele postate de la cele doua hoteluri vorba aceea: o imagine face cat 1000 de cuvinte.

[25.06.11 11:10:18]

Am postat mai sus un raspuns comun.

M'Liviu
    [31.07.11 15:08:27]

Te rog spune mi cum era temperatura in septembrie atat cea in aer cat si cea in apa. Si eu vreau sa merg in antalya dupa 20 septembrie si as dori sa stiu cum este clima. multumesc anticipat

[01.08.11 15:37:06]

In 04 octombrie 2010 cand a fost ultima zi a sejurului cred ca in aer erau aprox. 30 de grade iar apa undeva la 24.

Cu alte cuvinte a fost perfect, nu stiu cum va fii anul acesta... sper ca cel putin la fel, frig oricum nu cred ca poate fii

M'Liviu
    [01.08.11 16:12:42]

Multumesc frumos de informatii. Sper sa fie la fel. Sa avem drumuri bune si concedii frumoase in minunata antalya

celeste, M'Liviu, stefanbuzatu, world_traveler
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Palace Resort: