ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2011
ÎNSCRIS: 20.01.11
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII

O destinatie frumoasa

Ne aflam in acest moment in vacanta la acest hotel.

Pe scurt cateva impresii:

- peisaj deosebit munte/mare

-cea mai buna alegere ca hotel din punctul meu de vedere din zona Becici/Budva, spun asta deoarece spre deosebire de ce am vazut pe aici, acest hotel este un resort cu spatiu cel mai mare, restul sunt cam inghesuite, cu acces comun la plaja.

- apa foarte curata si calda

-mancare buna si diversificata. Gatesc bine vita!!!

-personal OK,

-curatenie OK zilnica, camere mari. Daca anul trecut in Belek ne trezeu copilul la ora 15.00 sa faca curat, aici ne trezesc la 07.35 dimineata pe noi daca nu lasi pe usa agatat "nu deranja". Am patit-o in primele 2 dimineti.

Minusuri la care nu m-am asteptat, desi sunt fun al retelei Iberostar:

- all inclusiv minim: mancare la restaurant principal, sucuri si bauturi racoritoare, numai de la dozator. Vinul si berea NUMAI dozator!

- fast food gratuit pizza cu branza si ciuperci + hotDog si hamburger daca ti le aduni tu singur. Restul de pizze cunoscute si alte mancaruri de fastFood contra-cost.

- racoritoare la sticla gen coca + altele sunt tot contracost. Ieftin cei drept (1, -EUR)

-cafea ness la dozator sau pishoarca la filtru. Cea de la expresor adevarata 1,4EUR

-prosoapele de piscina si plaja se elibereaza doar daca le platesti

-seslong pe plaja 6EUR, doar la piscina e gratuit

- internet pe bani 2EUR/1ora si acesta strict NUMAI la receptie. Wireess-ul nu ajunge nici macar la lobybar sa poti sa stai la o masa...

Iar cel mai mare minus pentru un hotel de 4*!!! (asta o sa scriu si celor de la Iberostar (customer. services@iberostar.com) in coditiile in care avem o fetita de 2,5ani este LIPSA FRIGIDER IN CAMERA. Nu pentru noi ca am fi fitzosi si vrem sa avem bautura la rece la "botul calului", ci pentru laptele carat din Romania pentru fetita ca nu accepta usor schimbarea acestuia!

Pentru orice info suplimentar, va stau la dispozitie

Trimis de akkord in 22.06.11 18:39:46
Validat / Publicat: 22.06.11 20:50:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MUNTENEGRU. A mai fost în/la: tot la Iberostar Bellevue

VIZUALIZĂRI: 4083 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (akkord); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[23.06.11 17:22:42]

buna,

Ma bucur ca a aparut inca un rewiew la acest hotel la care avem si noi rezervat un sejur la sf lunii august.

in camera nu exista nici macar racitor?

un singur sezlong costa 6 euro?

Vacanta frumoasa in continuare! Asteptam poze!

[24.06.11 18:16:32]

exista aer conditionat... dar functional numai in iulie/august, scrie si pe site-ul Ibersotar, desi am avut 32-34grd. C zilele astea.

La mare 6,-EUR = set 2 seslonguri+umbrela. Acceptabil spun eu, dar pe bani totusi

AGR
    [24.06.11 21:37:18]

Salut,

Si eu sunt din Sibiu si am citit review-ul tau. La acest hotel voi merge in iulie. Poate ai ceva sugestii/recomandari legate de ruta Sibiu-Becici.

[24.06.11 21:45:08]

mda, ciudat cu aerul conditionat, noi avem sejurul cateva zile in august cateva in septembrie, tare curioasa sunt cum va fi! ciudat si ca la 4 stele nu exista in camera nici macar un racitor ptr a tine un iaurt la copil. asta n-am sesizat pana acum, vad ca nu e trecut nici in oferta!

multumesc!

paula mirela
    [30.06.11 22:01:49]

despre excursii in zona poti sa spui ceva?

[04.07.11 23:15:10]

Am fost doar in Budva / Kotor si Tivat din pacate... copilul nu ne-a permis prea multe excursii

[04.07.11 23:19:52]

Pt. Stelystancu

Salut! Da, te pot ajuta. Am plecat cu un GPS actualizat iGo si noroc ca in OMV pe autostrada din Serbia am cunoscut o familie super de treaba (sarbi) care mi-au dat harta serbia/muntenegru, mi-au notat pe ea orasele care trebuie sa le urmez. Spun noroc, deoarece la intoarcere o portiune de 50km din Muntenegru, mai precis din Podgorica am fost pe niste alei de munte de n-am avut loc nici sa intorc masina... dupa GPS.

Am mers pe TM/Moravita deoarece am stat o zi in TM la prieteni, dar cred ca din SB mai bine iesi pe la Portile de fier. Important este sa urmezi in Serbia orasele Kragujevac-Kraljevo-Novi Pazar (SRB) - Berane (MNE) -Podgorica-Budva/Becici. Din Novi Pazar incepe muntele pana la destinatie cca. 270km (6ore min.), un fel de valea oltului ca si curbe. ATENTIE la radare! Au multe limite de 40km si stau cu pistoletul. Drum bun si concediu placut!

[05.07.11 10:00:55]

Multumim akkord! Raspunsul il vroia AGR, dar imi e de folos si mie deoarece si noi mergem cu masina, cu iesire tot pe la Portile de Fier.

Ptr copil v-au oferit pat suplimentar (patut) ?

[05.07.11 21:31:18]

da, asa este... o sa-i trimit un msj si lui AGR.

Ref. : pat suplimentar

da, am avut. Am platit de la inceput ceva supliment petru ca fetita are mai mult de 2 ani. A fost pat normal. Din cate stiu sub 2 ani se ofera gratuit patut. Am vazut patut in camera de vis-a-vis.

[05.07.11 21:39:07]

multumesc ptr raspuns!

din cate am vazut sunt unele agentii care iau bani si ptr copii peste 2 ani. la ag de la care am luat noi biletele era gratuit pana la varsta de 6 ani. fetita noastra implineste chiar in timpul sejurului 2 ani si nu am platit nimic in plus. nu stiu de ce e aceasta diferenta intre agentii!

[05.07.11 21:52:36]

Noi avem cont pe Iberostar si am facut rezervare direct la ei. Acolo apare ca si cost suplimentar de la 2 ani, dar tinand cont ca fetitza voastra nu are implinit 2 ani clar nu se plateste. Probabil diferenta este pat normal cu plata supliment si patutz gratuit.

[05.07.11 21:56:46]

ciudat insa de ce mai multe agentii in a caror oferta am vazut hotelul, ofereau gratuitate la copil pana in 5.99 ani. probabil nu ofera acel pat suplimentar.

poate cu niste poze daca ne mai poti fi de ajutor! oricum multumesc inca o data!

AGR, akkord, paula mirela, Ystely
    Alte impresii din această RUBRICĂIberostar Bellevue Hotel: