ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2011
DIN: Pucioasa
ÎNSCRIS: 20.06.11
JUL-2008

Merge si nu prea

As vrea sa incep prin a il felicita pe Radyx pentru articolul exceptional. M-am gandit insa sa postez un articol separat pentru a va impartasi cateva experiente similare petrecute acolo.

Am fost acolo in 2008, intr-un teambuilding, asa ca nu ma pot pronunta cu privire la raportul calitate/pret. Postez abia acum pentru ca sunt utilizator al acestui site de data recenta.

Cazarea s-a desfasurat repede, iar apoi ne-au dus la camere cu niste masinute electrice. Acolo a fost prima faza interesanta. Camerele care ne erau rezervate erau in bungalow-urile de din susul satului, cu doua intrari, fiecare cu cheia ei. Cand am intrat am constatat ca respectivele camere, care erau lipite doua cate doua, aveau de fapt intre ele ceea ce ar fi trebuit sa fie o usa, insa nu era, asa ca ne uitam ca prostii unii la altii prin acea gaura, dupa ce intraseram descuind separat doua usi diferite.

Camerele erau intr-adevar saracacioase, si iti mai dadeai binete cu cate un grupulet vesel de lacuste cand rezolvai la baie oarece treburi fiziologice sau cu cate o omida cand obosit te intindeai in pat. In dimineata in care aveam sa si plecam aveam sa descoperim cea mai mare ganganie pe care am vazut-o vreodata: un fel de... lacusta cred ca era, insa era de culoare maro si, va jur, de dimensiunea unui porumbel. Tata lor. Era cuminte, cocotata pe veioza fixata in perete, exact deasupra capului. Habar nu am cum ajunsese acolo si daca nu cumva ne invelise noaptea sa nu ne fie frig. Ne-am strans catrafusele cu mare grija sa nu o contrazicem, ca daca o lua la o hora zau ca paraseam camera sarind pe geam.

Mancarea ok, destula, variata, curata. Nu am remarcat nimic luat la vale. Bauturile la fel, nu exceptionale, dar ok.

Piscina foarte buna, mar, si pentru toate varstele si categoriile de inotatori, de la dimensiuni pentru diletanti pana la 2 metri si ceva. Nota buna.

Apa foarte curata, plaja insa mititica.

Multiple posibilitati de a face sport: volei, handbal, fotbal, tenis de masa, tenis de camp...

Repet, am fost acum 3 ani, asa ca intre timp e posibil ca unele lucruri sa nu mai stea asa cum le-am descris eu. Din ce am vazut eu atunci insa, una peste alta nu rau, dar nici prea grozav. Recomand un banut in plus si conditii mai bune.

Trimis de babaul in 22.06.11 00:18:48
Validat / Publicat: 22.06.11 03:33:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 2286 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (babaul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂRussalka Holiday Village: