ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2011

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

Cel mult de 4*

Dupa 3 ani consecutivi de Bulgaria ne-am dorit sa mergem in turcia, unde mai fusesem si conditiile stiam ca nu se compara cu bulgaria. am ales acest hotel pentru ca oferea o varietate mare de piscine, topogane, aqua park, loc de joaca, luna park.

Inca de la intrare m-a uimit mobila veche, comunista. liftul era cu vedere afara si era plin de praf, mizerie, arata ca si cum nu mai fusese spalat pe exterior de multa vreme. camera era mica, abia puteam trece pe un culoare de 30 cm intre pat si zona televizorului. avand 2 copii erau si 2 paturi suplimentare, deci loc in camera nu era... am avut camera cu vedere la parc, de fapt cu vedere la o alta cladire, pe care huruiau ingrozitor utilajele de aer conditionat. e mai liniste la mine acasa, in bucuresti, decat era in camera aceea! am cerut sa ne mutam intr-o alta latura a hotelului, nu s-a putut.

Am fost cu niste prieteni, in camera carora phoenul nu functiona. la noi stativul de intins rufe de pe balcon era rupt, am spus din prima zi sa fie reparat, nu s-a intamplat nimic. oricum, balconul avea cel mult 1mp.

Mancarea era bunicica, dar nu comparabila cu alte hoteluri de 5* din turcia. in plus, foarte ciudat pt 5* all inclusive, totul era relativ cand venea vremea de ora de inchidere a restaurantului: prima data ni s-a spus 11 noaptea, dupa care 10.30 si in final cand am fost pe la 9.30 la restaurant nu prea am mai gasit nimic si chelnerii nu mai stiau cum sa ne faca sa plecam.

Sucurile erau sub orice critica. dupa ce beau copiii sucul de mere ramaneau cu dungi galbene la gura, care nu se luau cu o simpla stergere cu servetelul. asadar, extrem de sanatos!

Animatorii cu totii rusi si tuci. animatoarele de la copii rusoaice care nu stiau nici o limba straina, nici macar engleza. la partea cu animatia la copii la bulgari am fost muuuuult mai multumita.

Hotelul e mare si are zone frumoase, dar pacat ca sunt atatea lucruri care-l fac neprietenos. chiar si sauna, cu toate ca era in oferta all inclusive, era gratuita doar pana la 12... ca sa nu mai vorbesc de luna park: in oferta nu se spunea nicaieri ca ai intrari limitate. ne-au dat 8 bilete si asta a fost tot. 8 bilete le-am consumat in 2 zile pt 2 copii, dupa aceea plateai.

Nici pe departe nu s-a ridicat la conditiile unui hotel all inclusive de 5*. am ramas cu un gust amar si singurul lucru care m-a bucurat a fost ca n-am venit cu nici o boala de stomac de acolo, avand in vedere sucurile acelea care-ti colorau pielea.

Trimis de mamii in 20.06.11 14:11:55
Validat / Publicat: 20.06.11 15:44:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: antalya

VIZUALIZĂRI: 2733 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mamii); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

sheryll [11.07.11 14:23:28] »

Bine ca copii tai au baut suc de mere, fiica mea a baut numai suc de cirese sau visine ce o fi fost. Sa vezi ce fel arata rosie la gura... Numai cu sapun se lua. De bilete la parcul de distractie stiam ca se vor da 2 de persoana, scrie peste tot in prezentarea hotelului dar eu credeam ca sunt 2 intrari la parc toti 3 si acolo te dai in ce vrei.

Rila [27.07.11 15:25:53] »

buna ziua

si cat costa intrarile la luna park? Noi suntem 2 cu copilul de 8 ani. O sa primim 6 bilete la intrare. Asta insemana ca se da de 6 ori in masinutele tamponate? si daca vrem in plus, cat era intrarea?

Va rog, spuneti-mi si cum era cu cinema-ul.

Si sucurile alea erau la dozator, la sticla? Berea cum era?

Multumesc frumos

Irina selaru

mamii [27.07.11 15:40:46] »

cred ca sunt 8 bilete / camera, dar nu sunt sigura... cat despre cat costau extra, nu mai stiu exact, sotul meu a platit. costau mai mult daca luai doar 1 bilet (in jur de 2 euro parca) si erau mai ieftine daca luai direct 10. noi parca am luat de 2x cate 10 bilete.

sucurile erau la dozator. nerecomandabile! la bere, parerile au fost impartite. dar dupa 2 ani consecutivi de bulgaria, berea Efes de acolo era ok3...

andu20 [01.02.12 13:58:56] »

1,5 euro era biletul de intrare in luna park si te dadeai tu de cate ori vroiai in fiecare sau era 1,5 euro biletul de intrare pt fiecare loc de distractie. mersi

andu20, mamii, Rila, sheryll
    Alte impresii din această RUBRICĂSueno Beach Side Hotel [Sorgun]: