ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.04.2009
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 20.04.09
APR-2009

Superb

- Hotelul: excelent: curat, cu locuri pentru fumatori si nefumatori, bar de zi, piscina interioara pt cca 20 pers incalzita+ masaj, restaurant si terasa curat si cu mancare extraordinar de buna si variata. In fiecare zi mancai altceva la fiecare masa. Camere curate cu pat si canapea in fata televizorului si balcon cu masuta si scaune (mai mari ca la hotelurile noastre), aer conditionat, tv cu posturi romanesti, minibar. In fiecare zi ni s-a facut curat in camera iar la 2 zile au fost schimbate prosoapele. Daca cineva din personal nu stie limba engleza stie romana deci te descurci foarte bine. Bauturi si cafele locale atat in bar si restaurant bunicele. Recomand Pepsi in loc de 7up (rau de tot) si Ledenita (bere bulgareasca f ff buna). Piscina exterioara impartita in 2: una pt copii cu loc de joaca si cealalta mai mare cu o interesanta fantana arteziana, sezlonguri si terasa, foarte curate si intretinute ambele. Hotelul se afla situat pe malul marii iar plaja este foarte curata si cu nisip fin. Recoman o plimbare cu bicicleta pe faleza, este superb.

Si acum minusurile: ROMANII nostri dragi. Ne-a fost rusine ca suntem romani datorita comportamentului agresiv al conationalilor nostri chiar de la cazare: nemultumiti de orice, desi nu aveau motive, iar in restaurant, pentru ca era all inclusive, isi bateau joc de mancare. Fiecare isi umplea cu varf farfurie dupa farfurie (pentru ca puteai sa te duci de cate ori vrei sa iti iei orice minunatie pe care o vedeai in restaurant: supe si ciorbe de 2 feluri, salate, fripturi de peste, porc, pui, miel, prajituri si torturi, etc) si pentru ca nu mai puteau le lasau in bataie de joc pe mese. Este pacat pentru ca acei oameni au muncit neincetat (au fost aceeasi angajati de dimineata pana seara in cele 4 zile) si au incercat sa faca totul perfect iar multi dintre turisti (in acest hotel erau 100 % romani, iar statiunea era ocupata cam 99% de romani si 1% nemti) si-au batut joc. In fiecare seara am avut un cuplu care canta la bar muzica internationala.

Daca doriti o vacanta linistita si putin mai luxoasa alegeti Albena, daca doriti harmalaie, aglomeratie, manele, magazine, buticuri mergeti la Nisipurile de Aur, acolo totul e ca la Mamaia.

Trimis de lauraflorina29 in 20.04.09 18:06:41

VIZUALIZĂRI: 2618 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lauraflorina29); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 o aripa a hotelului

Cristian_h*
[20.04.09 21:56:12]

deja doar pentru acest review draga Laura Florina om o stima deosebita pentru tine, jos palaria, pentru faptul ca spui lucrurilor pe nume, asa este suntem needucati si neciopliti si poate de acum incolo daca vom mentiona mereu aceste lucruri negative poate vom baga ceva la cap, am citit acum catva timp o impresie despre un hotel nu conteaza care in care erau dezaprobat comportamentul rusilor, personal am trait o experienta in acelasi hotel in care erau si romani si rusi si nu pot sa spun decat ca personalul hotelului era ingrozit de ambele natii.

bobyrodin
[15.06.09 22:33:52]

Te rog sa-mi raspunzi la cateva intrebari:

- dupa ce ora se face cazarea?

- daca ai dat spaga pentru camera cu vedere la mare

- cat ai timp facut cu auto din buc pana la destinatie

- si unde ai parcat pt. ca am inteles ca nu prea sunt locuri de parcare

Multumesc anticipat!

[15.06.09 23:09:27]

Buna,

Cazarea (iti scrie in contractul cu agentia exact, sunt obligati) se face la ei dupa ora 14.

- camerele cu vedere la mare au pret diferit de cele cu vedere la parc. in cazul meu a fost inclusa in oferta. Spaga am dat 5 euro sa imi dea pe faleza, recomand camera 325, e studio cu living, in ea am stat noi, la fel sunt 225, 425 si 525.

- la dus am traversat cu bacul pe la Ostrov deci a durat mai mult

- recomand ruta Buc - Vama Veche - Albena (mergi drept fara stanga sau dreapta pe E87). De la Vama Veche mai ai 48 de km pana la Albena si urmezi indicatoarele cu Varna (Bapha in bulgara)

- in fata hotelului nu prea sunt locuri, daca nu gasesti - ai Hotel Dobrudja langa si are o parcare f mare vis-a-vis. Nu parca aiurea ca iti ridica masina. Arati voucherul la intrarea in statiune (sunt bariere), iar la hotel ti se da un tichet de parcare statiune cu nr de inm al masinii (in caz ca vrei sa pleci din statiune sa te plimbi si sa nu platesti de 2 ori). La plecarea din hotel ti se va da un bon de 5 leva pt parcare pe care il platesti tot la receptie. Bonul si tichetul de la sosire il arati la bariera la plecare si asta e tot.

bobyrodin
[19.06.09 13:17:15]

multumesc frumos!

florid
[25.06.09 20:47:18]

Buna,

Am si eu o intrebare. Studiourile sunt formate din doua camere separate printr-o usa, sau e o camera mare? Am vazut ca exista si o mini bucatarie.

[26.06.09 06:17:37]

In mod normal studiourile sunt compuse din camera pe care ai vazut-o in poze plus un alt dormitor fara living dar fiecare in parte are baie, pat dublu, fotoliu, tv, ac, balcon. Noi am dat ceva domnisoarei de la receptie pt a avea o camera mai buna (e de ajuns un 5 euro) si asa ne-am ales cu camera mare din studio, camera mica fiind data unor prieteni (deoarece camerele au si acces separat din hol si usa dintre camere se incuie). Mini bucataria si masuta cu scaune sunt doar in camera mare.

magdalena
[06.03.10 13:01:16]

Camerele studio nu le alegi dinainte la agentie? Alegi acolo? Nu de alta, dar daca sunt putine poate nu gasesti... Cat a costat studio-ul pe zi? Daca parchezi la hotelul Dobrudja, nu se supara cei de acolo?

Sezlongurile la plaja se plateau? Dar la piscina?

[07.03.10 18:30:41]

Buna,

-Am vazut ca in toata Bulgaria ( cel putin anul trecut ) pe plaja 2 sezlonguri si o umbrela costau 21 leva- 7 leva fiecare), la piscina nu a venit nimeni sa ia bani dar din cate stiu se plateste( oricum ei nu sunt stresati cu plata ca la noi, daca tu vii la plaja la 8 ei vin pe la 10 sa iti ia banii).

- Noi am platit la agentie camera dubla cu vedere la mare, dar , pt ca i-am dat d-rei o atentie la receptie ne-a dat studio( romanii nu prea dau bacsis si cred ca a fost multumita). Totusi daca doresti studoi iti recomand sa rezervi pt ca noi am avut noroc.

- Cu parcarea e o problema: la Laguna parcarile sunt f mici si daca nu ajungi dimineata sa gasesti loc nu mai sunt. Insa exista la 100 m de hotelurile Laguna o mare parcare unde poti parca linistita pt ca si la Dobrudja e full. Noi in parcarea aceea am pus masina pt ca era gol ( romanii vroiau in fata hotelului in aglomeratie) si ne si ajuta locatia pt ca nu ne bloca nimeni si puteam merge sa vizitam spre ex Palatul Reginei Maria de la Balcik ( va recomand). La hotel o sa vi se dea o legitimatie de parcare in Albena pe care trebuie sa o aveti cand intrati si iesiti din statiune iar la terminarea sejurului veti plati 5 leva pt parcarea pe tot sejurul iar chitanta o veti arata domnului care e la bariera din intrarea in Albena ca sa nu platiti. Cei care viziteaza doar si nu au rezervare au un alt tarif la parcare pe care il platesc la bariera, de aceea si locurile de parcare oriunde in statiune.

Sper ca informatiile mele ti-au fost de ajutor.

magdalena
[08.03.10 08:10:38]