ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2011
ÎNSCRIS: 02.06.11
JUN-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 1,6

Hotel Tismana - un loc excelent pentru familie si copii

Incep prin a mentiona ca inainte de a achita avansul pentru sejur am citit si rascitit forumurile si mai ales impresiile de pe acest site.

Am avut o strangere de inima dar am ales sa merg, intelegand ca anumite comentarii aveau o tenta prea subiectiva, chiar si cele pozitive. NU REGRET!

Am ales perioada 6-11 Iunie.

Drumul a fost liber, am plecat la 4.30 si am ajuns in timp util, la 13 am ajuns super obositi la Receptia hotelului, in doar 5 minute (pe ceas) eram in camera cu copii si ne trageam sufletul.

Hotelul e in mare parte pe 2 nivele (parter si etaj 1) dar exista o terasa la etajul 2 de unde se poate vedea rasaritul din mare. Bucuria copiilor dar si a celor mari o constituie spatiul verde care pe langa varietatea de copaci, tufisuri, flori, si tot felul de plante dispune si de o peisajistica superba, gandita cred ca de la infiintarea hotelului, dar cel mai important mentinuta si intretinuta chiar si acum.

Camerele sunt mici, dar au terase, nu a fost o problema, am venit cu un patut de acasa si acolo am mai inchiriat unul cu 10 lei pe noapte, copii au 1 an si 6 luni, patul mare de o persoana e 100 RON. Baia e ok, TV, umbreluta masa si scaune pe terasa camerei. Curatenie in fiecare zi.

Am ales all inclusive datorita copiilor, care trebuie sa manance la ore fixe.

Restaurantul era impecabil, la fel si terasa din jurul lui. Pentru perioada in care am fost noi ni s-a spus dinainte ca nu va fi bufet suedez, dar vom putea comanda tot ce dorim cu o masa inainte, cu exceptia pestelui. Am ales mancaruri usoare ca pentru copii (ciorbite de vitel, pui, lugume.) am fost intelesi si cei de la restaurant au avut grija ca din meniul, de altfel foarte bogat, sa nu lipseasca mancare potrivita si pentru copii. Desi ne doream peste ni s-a explicat ca exista riscuri de toxiinfectie pentru copii si ei il evita, asta e.

Piscinele au fost ok, copii si noi distrandu-ne grozav.

In plin sezon exista si o gradinita cu personal calificat, pentru noi a fost suficient sa avem acces la multitudinea de jucarii si mai ales locul de joaca cu de toate pentru toti, chiar si cei mari (fotbal, volei). In hotel pe langa ping-pong gasesti si mese de foosball :).

Despre bar. E adevarat sucurile sunt la tank, f reci, si ARO, oricum la copii nu le dam, dar imi pun intrebarea care suc e sanatos? COCA COLA? Berea SKOL e foarte buna rece, nu am avut de obiectat, vinul rosu de Murfatlar rece vi-l recomand cu placere, mai au acolo si o tuica buna facuta de ei, pentru cunoscatori.

Marea am nimerit-o perfecta, calda, fara alge, ceva valuri, plaja spuneai ca e inchiriata si era culmea si curata.

Consider ca cel mai important lucru cand pleci cu familia este sa te interesezi exact despre conditiile pe care le gasesti intr-un anumit loc. Noua ne-au fost prezentatea toate aspectele, am intrebat chiar si de unele "nereguli" gasite pe acest site si am hotarat.

In final va spun ca nu regret ca am ajuns la mare la Hotel Tismana din contra a fost superb si sigur vom mai reveni.

P. S. Faceti concediul la mare in extrasezon. Merita!

P.S. Pozele sunt din 2011 desi pe ele scrie 2010, repar eu aparatul cu un ciocan.

Trimis de Aecrim17 in 16.06.11 12:06:46
Validat / Publicat: 16.06.11 13:47:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 6438 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Aecrim17); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.06.11 21:37:40]

te-am prins nea nicu...

[23.06.11 11:33:43]

Numele meu e Mircea. Cred ca pot intelege frustarile altora, dar eu personal am fost multumit. Repet inca o data, am citit cam tot ce se putea citi despre hotel, inclusiv popradu16 si am hotarat sa plec si a meritat. Pentru pretentii mari platesti mai mult si mergi unde vrei.

nurbanu
[27.06.11 10:38:46]

Nu pot sa cred ca scrie persoana dinaintea mea. Eu am gasit o situatie exact pe dos, iar sa afirmi ca restaurantul era impecabil si curatenia se face in fiecare zi cand in camera mea era un ditamai PAIANJENUL in colt, iar in camera unor prieteni erau furnici...

Rusine, e un review Fals!

[27.06.11 11:39:38]

Daca nu poti crede sa fii sanatos, eu m-am referit strict la ce am gasit eu, reamintesc ca am mers in extrasezon (iunie) si cu cei doi copii de 1 an jumate, iar daca nu gaseam conditii de igiena plecam imediat.

Am impresia ca misuna cam multi rauvoitori pe site.

[21.06.12 09:37:07]

@Aecrim17: m-ai convins, aici ma duc... dar nu pot in extrasezon. pretul e bun si tragand linie ma risc sa merg la Tismana. am 2 copii de 3 ani si vad ca au ce face. revin cu impresii cand ma intorc. cam cat e pina pe plaja? din satelit vad ca se poate si pe linga lac, si pe partea cealalta.

[21.06.12 15:39:28]

@sandelki pana la plaja este aprox. 100 de metri, se poate chiar pe langa lac. In spatele hotelului este o portita care noapte se inchide. Daca va prinde noaptea pe plaja trebuie sa faceti un ocol mai mare.

lalea
[25.06.12 17:41:31]

Cat de adanci erau piscinele pentru copii? Al meu nu va avea inca 2 ani si multe sunt cam de 65 de cm, cam mari pentru el...

popradu, are copii de 3 ani, cate nopti pot ei prinde pe plaja?

[26.06.12 09:06:29]

@poradu16: merci! , e ok nu e mult 100 m.

[27.06.12 15:57:34]

@lalea: sa stii ca nu e mult sa stai pana pe la 12 pe plaja chiar si cu copil de 3 ani sau pe ceva terasa, ora la care nu mai gasesti poarta deschisa

[28.06.12 12:16:55]

e binevenita atentionarea @lalea, este posibil sa ne prinda ora 22... 23 pe plaja, mai ales ca e mai racoare si copii se culca tarziu daca dorm dupamiaza, ceea ce sigur vor face ca se anunta soare, si nu poti sta pe plaja intre 11 si 17. de locul de joaca pentru copii ce detalii imi puteti da? este umbra? cineva parca zicea ca este si personal calificat?

[29.06.12 13:43:05]

@sandelki: ESTE UMBRA DUPA AMIAZA, DE PERSONAL NU STIU NIMIC VOM AFLA MAINE CAND AJUNGEM ACOLO

Aecrim17, lalea, nurbanu, popradu16, sandelki
Alte impresii din această RUBRICĂTismana Club Hotel [Jupiter]: