ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.06.2011
DE eug
DIN: bacau
ÎNSCRIS: 06.02.10
JUN-2011

Hotel de tranzit la pret de anul trecut

pentru intoarcere din didim am rezervat pe booking la acest hotel inca de acasa

anul trecut am stat la konak si pentru cei se au stat acolo este comparabil, cu doua exceptii:

- anul asta la konak mi-au cerut 50euro/noapte

- baia este si mai mica ca la konak

avand in vedere preturile de anul asta cred ca este corect raportul calitate/pret si se poate sta aici o noapte; hotelul era plin de englezi cu rucsacul in spate.

mai erau si alti romani (cred ca masina unuia facea cat jumate din hotel).

ca un fapt divers, am rezervat fara a mentiona de copil (pur si simplu din omisiune), daca faceam asta m-ar fi taxat cu 5euro in plus, insa la cazare nu mi-au solicitat nimic in plus, si mi-au dat o alta camera cu 3 paturi cand au vazut ca am copil (oare la noi in tara tot asa s-ar fi intamplat? !)

Trimis de eug in 13.06.11 17:33:35
Validat / Publicat: 13.06.11 18:02:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1671 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eug); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 BAR
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 15.00 EUR pe cameră

[14.06.11 08:04:06]

@eug, desi plecam deabia in septembrie la Kusadasi sunt deja in cautarea unui hotel pt o noapte intermediara. Tu intorcindu-te recent din zona te rog sa-mi spui cu cit timp inainte ai facut rezervarea, daca au parcare, (dupa poze parca acest hotel este vis-a-vis de ferry-boat si ar fi posibil sa folsim parcarea din fata) daca a fost necesar sa cobori si bagajele sau e pazita, si daca crezi ca se preteaza si pt familii cu copii intre 2-6 ani!

Anii trecuti am fost tot in grup dar fara copii si am ales o cazare la Kesan, la intoarcere doar, pt ca nu doream sa traversam Bulgaria noaptea, insa a fost o alegere proasta si ne-a costat 26/e/ camera. Ieftin, camerele bune, fara mic dejun, dar pe artera principala f zgomotoasa si fara parcare, de nu ne-am odihnit mai deloc!

De data asta vom fi 5 masini/ 20/pers si 3copii de 2... 4... 6ani. , si trbuie sa fiu mai atenta cu noaptea intermediara si la dus si la intors!

Multumesc anticipat!

p. s. Daca ai un numar de telefon de la hotel pt ca pe site-ul lor nu am gasit, iar eu m-as descurca mai bine sunundu-i in cazul in care il recomanzi!

cosminp
    [14.06.11 08:30:25]

@maria55,

anul trecut noi am stat la dus spre Kusadasi la Kucukkuyu si poti citi aici http://amfostacolo.ro/turcia-pareri, 1/kucukkuyu, 83,3633/club-gultur, 8008/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__16346. htm despre hotel si cazare, iar la intoarcere am stat la Canakkale si poti citi aici http://amfostacolo.ro/turcia-pareri, 1/canakkale, 83,1069/helen-park, 6661/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__11862. htm

un plus de informatie nu strica.

[14.06.11 08:56:11]

@cosminp, ai dreptate, un plus de informatie chiar nu strica si ma mira faptul ca m-ia scapat review-ultau despre cazarea intermediara, mai ales ca sunt in cautare...

F. frumoase pozele, m-ai convins, multumesc frumos.

Eu, mereu cind ajungeam in Canakkale, fugeam ca d... de tamiie ca sa scap de aglomeratie. Mereu am folosit ferry-boat-ul de la Eceabat, dar se pare ca e mult mai bine pe la Kilitbahir si am vazut si harta. H. Helen se pare ca este f aproape de port.

Multumesc mult pt informatie, Maria

eugAUTOR REVIEW
    [16.06.11 19:06:12]

pt. maria

rezervarea am facut-o cu cateva zile inainte de a pleca in speranta ca voi gasi pana in ultima clipa ceva mai bun calitate/pret

nu am gasit si asa am ajuns aici

intradevar este chiar la coborarea de pe ferry

asa zisa parcare "pazita" este aleea din fata hotelului (nu se vede in poza) pe care incap 4-5 masini si care alee este supravegeata de camera montata pe hotel

la dus am stat si noi la club gultur la kucukkuyu (vezi rew)

pozele de pe booking ale hotelului sunt conforme cu realitatea

mihaelarosca93
    [26.06.11 13:36:16]

buna Maria,

si noi plecam in septembrie la kusadasi, avem cazare la pine bay, din 4 septembrie, si ne-am facut rezervare prin booking la hotel konak in canakale in 3 septembrie (pentru trei adulti +parcare 53 euro). Voi cand plecati? Noi suntem din sinaia si suntem doar noi (1 singura masina), am fi vrut sa mergem mai multe masini pentru ca am auzit ca bulgarii nu prea opresc romanii atunci cand sunt mai multi.

[26.06.11 14:40:59]

@mihaelarosca93, regret enorm ca nu putem sa calatorim impreuna! Noi plecam pe 19 septembrie, suntem 5masini plecam din Eforie si nu avem nici cazare intermediara!

Pt noi, la dus nu este necesara pt ca sunt 1100km si ne descurcam, insa la intors, pt a nu fi nevoiti sa calatorim noaptea prin Bulgaria vom opta pt un hotel, undeva pe traseu.

Tu insa, ai facut o alegere buna pt ambele hoteluri si chiar daca Pina Bey este in afara orasului ai multe ''dolmusuri'' cu ajutorul carora poti sa vizitezi si centrul statiunii si Bazarul si minunata faleza, portul de unde iti sugerez sa iei o excursie de 1zi pe Egee. Costa in jur de 10/E/pes cu un prinz inclus, insa repet, excursia sa o achizitionezi direct de la vaporase pt ca altfel, agentiile percep 15/E/ si banii chiar nu ne dau afara din casa!

Daca pot sa te ajut cu altceva o fac cu mare placere!

Urmareste rubrica ''randez-vous'' de pe acest site si imposibil sa nu gasesti parteneri de drum!

Salutari, Maria55

[26.06.11 14:49:06]

Mihaela, am verificat eu rubrica si pe data de 2/septembrie seara la 20 pleaca 2 masini din Bucuresti! Contacteaza-l pe acest site pe @gelu!

cosminp, eug, maria55, mihaelarosca93
    Alte impresii din această RUBRICĂCrowded House Hotel: