ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.06.2011
DE eug
DIN: bacau
ÎNSCRIS: 06.02.10
MAY-2011

Se putea mai ieftin pentru astfel de conditii

asa cum se stie planul de acasa nu se potriveste cu cel din piata!

desi as fi vrut sa innoptez la ayvalik, 80km mai incolo de kucukkuyu, nu am reusit.

am ajuns la kucukkuyu pe la 17.30 si am oprit direct la aydin si gultur; la ambele au cerut 50e cu cina si mic dejun, fara sa negocieze; am dat cu banul si am intrat la club gultur.

Ne-am cazat imediat, in corpul d de langa plaja, etaj 2, a doua de la plaja

Complexul a fost ceva odata, dar pe urma nu l-au mai intretinut, facand doar carpeli.

Camera, lenjeria, prosoapele erau curate dar pe departe noi; se puteau folosi

ac model split, deabia mai mergea, noroc ca nu a trebuit folosit.

mancarea rezonabila, fara bauturi (un pahar de vin si unul de bere 14lire!!)

si micul dejun a fost ok, mult mai bine ca in zona canakkale.

cred ca daca sunt mai multe masini s-ar putea negocia si daca nu sunt super pretentiosi in grupul dumneavostra se poate sta aici pentru o noapte intermediara.

ca un fapt divers la cateva zeci de metri se afla un TANSAS (mag gen plus, lidl brand turcesc) unde puteti cumpara si in euro si veti primi rest in lire la curs aproape oficial, mult mai bine ca la bijuterii).

dupa ce ne-am cazat am fact o tura prin orasel, unul cu specific pescaresc, unde vedeta este pestele spada, maslinele si uleiul de masline.

chiar in port am gasit un hotel (ALP OTEL SULEYMAN SAKALLI CADESI NO 25 tel 05358759181-murat oza) cu numai 70lire/camera cu mic dejun si cu siguranta la mai multe camere negociaza

Trimis de eug in 13.06.11 15:41:53
Validat / Publicat: 13.06.11 17:18:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2957 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eug); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 corpul d unde am stat

Admin [13.06.11 19:00:00] »

Data fiind importanta in crestere a acestui oras-port pentru multi dintre romani in drumul lor spre coasta egeeana sau meditereneeana a Turciei, am decis sa-i alocam o sectiune distincta pe site, pe care am inaugurat-o cu aceasta prima rubrica, cea a hotelului Gultur Club.

Localizarea pe harta o puteti consulta facand click aici. Tot acolo puteti vedea localizarile pentru Troia si alte cateva obiective turistice din zona.

velker tiberiu [03.07.11 19:10:51] »

Buna! A fost singura cazare pe drum? La Ayvalik ati avut o posibila cazare sau ati mers la nimereala? Intreb pt ca zona este foarte putin cunoscuta si abordata la cazari intermediare. Oricum la cat ati platit si la ce conditii ati avut fata de Canakkale sau Eceabat ati iesit foarte bine. Pentru review meriti un vot din partea mea!

make_barosanul [17.04.12 18:00:02] »

buna seara

am si eu o intrebare ati facut rezervare din timp sau ati oprit la plesneala

as vrea sa stiu ca vrem si noi in vara sa mergem santem 3 famili

se poate negocia?

eug [18.04.12 22:06:56] »

1. imi pare rau tiberiu ca nu am putut sa-ti raspund atunci!

2. make, locatiile le cunosteam ca pozitie, pretul de asemenea, nu am avut rezervare fiind la inceput de sezon

fiind o singura masina nu am reusit sa negociez pretul

make_barosanul [19.04.12 17:33:45] »

mss eug

crezi ca daca nu facem rezervare o sa avem probleme acolo sa gasim cazare/

eug [19.04.12 21:24:30] »

sal!

depinde de perioada. gultur si aydin sunt unul langa altul, dar sunt si doua din max 5 "calcate" de romani in kucukkuyu, despre care gasesti relatii pe AFA sau softpedia

eu am fost sf. mai/inceput iunie si era gol

faci cum crezi, dar daca rezervi nu mai merge negociat

eug, make_barosanul, velker tiberiu
Alte impresii din această RUBRICĂClub Hotel Gultur: