ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.06.2011
ÎNSCRIS: 06.11.08
MAY-2011

O locatie superba si ieftina

Am plecat cu ceva emotii, gandul la drumul lung si vremea instabila, teama de camera la parter, agentia cu care mergeam prima oara...

Am plecat de la Parcul Izvor la ora 20 si-am ajuns la hotel la ora 16. Un drum care parea ca nu se mai termina. 20 de ore de drum, cat ar el de frumos, la un moment dat devine greu de suportat. La intoarcere a fost de 18 ore.

Am fost lasati la baza unei pante care pentru noi nu a fost o problema. Ni s-a parut mai scurta decat cea de anul trecut din Thassos de la Emerald. Voi posta poza cu panta. Referitor la ea, am un sfat. Are si parte pietonala, strajuita de niste stalpi metalici legati intre ei cu un lant, parte pietonala care duce exact in curtea scolii alaturata hotelului. Pe aceasta parte este ciment grunjos, turnat special pentru a usura urcarea si a evita alunecarea la coborare. Eu am mers numai pe sosea pana in ziua in care la coborare am alunecat si-am cazut. Sfat. Folositi partea pietonala. Mai este un drum prin partea opusa curtii, dar noua ne-a parut mai lung. Nu de lungime este problema, ci de faptul ca este tot in panta. Ne-a parut o panta mai lina, dar care nu se mai termina. Pe acolo iesiti exact in centru. Asa ca noi am preferat tot panta abrupta, dar scurta. Pana la plecare eram deja obisnuiti cu ea. Vazand copiii care urcau zilnic pe ea, localnicii si multi oameni in varsta, ne era chiar jena sa ne plangem. Pentru noi nu a fost un impediment, asa ca nu voi depuncta hotelul pentru asta. Mai ales ca pozitia hotelului ofera o priveliste superba din balcon. Asadar am ajuns, si in drum spre hotel, urcand panta, erau turisti care coborau la autocar si pentru care se incheiase sejurul. Am intrebat un cuplu cum a fost si raspunsul lor ,,e frumos, dar nu se compara cu Zakintos, iar curatenia lasa de dorit, dar dupa ce-am facut noi galagie poate au facut curat mai cu atentie''. Noi, care nu fusesem in Zakintos, ne-am dezorientat putin, iar referitor la curatenie citisem ca-i un hotel curat. Asa ca ne-am continuat urcusul cu inima stransa si zicand ca oricum n-am platit prea mult, asa ca nici asteptarile sa nu ne fie prea mari.

Dar surpriza. Facem stanga dupa acea panta si in fata ochilor ne apare hotelul cu o curte mare, in spatele lui o casuta plina de flori, o alta cu gaini, cocosi, lamai. O ambianta superba, linistita, iar spatele hotelului cu ghivece de flori aranjate frumos. Ne intampina imediat o doamna foarte zambitoare, ne inmaneaza cheia si-o hartie cu numarul camerei si niste spatii goale pe care noi trebuia sa le completam si intram. Camera, la etajul unu. Priveliste foarte frumoasa din balconul care avea masa si trei scaune, uscator de rufe. Zona cu bucataria era foarte curata, vasele la fel, nu lipsea nimic. Te puteai descurca foarte bine si fara sa mananci in taverne. Baia era destul de spatioasa si curata, dar la unele ore apa nu era fiarta, ci calaie. Uneori, nu mereu. Nu ne-a deranjat nici asta, dar e bine de stiut.

Ne-a venit inima la loc. Totul era pe placul nostru. Voi posta poze. Ne-a placut atat de mult, incat am pozat-o din toate unghiurile. Alt lucru de apreciat. Langa bar au un loc special pentru depozitarea bagajelor pentru ziua plecarii. In curte se afla o cladire micuta cu toalete, dus si camera sa te schimbi. Asa ca ziua plecarii nu mai este una pierduta, poti face plaja linistit, te poti schimba si spala. Camerele se elibereaza cel tarziu la ora 10, iar pana la ora 16 cand vine autocarul, noi de exemplu am vizitat Muzeul folcloric si-am facut baie si-n mare, si-n piscina. O zi ca oricare alta. Am fost tratati frumos si cu respect, nu avem chiar nimic de reprosat. Hotelul este frumos, pozitia si priveliste superbe, curtea cu flori si oameni cumsecade. Daca mai pomenesc si de pret, este chiar minunat. La pretul pe care l-am afisat, adaugati si 40 E pentru traversarea cu vasul pe insula. Vremea a fost superba, mai cald decat ne asteptam, apa marii calda, tocmai buna de baie.

Am mers o zi in Sidari cu autobuzul local. Statia se afla chiar in fata magazinui Salvanos. Dar fiind in luna mai, era doar un autobuz pe zi dus, si unul intors. Doar pentru Kerkyra au fost mai multe, dar in ziua de sambata doar. Iar noi am plecat in excursie in turul insulei in acea zi. Dar ne-a descurcat si asa. O zi am mers in Sidari (2 e de persoana dus), o zi in Roda pe jos, in alta zi am avut turul insulei, O alta zi Cassiopi, tot cu autobuzul (1,6 e), si Paxos-Antipaxos si asa au zburat zilele. Autobuzele aveau ore de plecare undeva intre 11-12, iar dimineata faceam plaja, iar intoarcerea era intre orele 16-17, si faceam plaja si la intoarcere. Am incercat sa combinam cumva plimbarile cu orele de baie si plaja si sa vedem in celasi timp si Acharavi. De aceea am luat-o de fiecare data pe alt drum spre plaja. Poate santem noi prea romantici, sau prea iubitori de frumos, nu stiu. Dar am facut 4000 de poze. Luna mai este o explozie de flori, iar Corfu o adevarata gradina botanica. Casele, curtile sant pline flori si lamai, arbusti de tot felul, cactusi imensi si maslini. Totul plin de floare. E usor de imaginat cum arata totul, pe fondul unei mari in culori superbe si-un cer mai tot timpul senin. Cand veneau nori, ne rugam sa ploua putin ca sa mai racoreasca. Sa nu uit de Hidropolys. Sincer, nu ne-a impresionat. I-am dat tarcoale incarcand sa vedem daca merita cei 24 de E allinclusive, caci era luni si am renuntat. Nu ne-a venit sa dam 48 E cat era afisat, iar pretul fara mancare nu l-am aflat, caci nu prea ne-a interesat locul. In poze parea mai frumos, deci am renuntat la el. Am avut norocul sa ne trezim intr-o dimineata si sa auzim um vuiet. Tinand cont ca nu era hotelul pe malul marii, ne-a parut ciudat sa auzim marea. Asa ca am ajuns pe malul marii care ne-a oferit un spectacol superb. O zi senina cu valuri enorme care spalau plaja. Au fost atat de mari incat, in unele locuri nu mai ramasese deloc pietris. Valurile il luasera cu ele lasand in urma nisipul. Era un spectacol superb, iar vuietul valurilor era de nedescris. Am citit undeva pe un forum ca sant multe plaje care sant amenajate cu pietris special pentru nemti si englezi. Nu mi-a venit a crede, dar aici am avut dovada. Dupa valuri, plaja devenise din nisip. A doua seara am fost sa vedem si sa fotografiem apusul si surpriza... Fusese adus pietris, pe alocuri nici nu era bine imprastiat. Nu ne venea sa credem ca doar cu o zi in urma marea spalase plaja de pietris, iar acum era la loc.

Am carat mancare in geanta frigorifica, am mancat doar o data in taverna in Benites (in turul insulei, caci s-a modificat traseul excursiei, nu se mai merge la palatului lui Sisi si la Bellavista, ci la muzeul scoicilor din Benites).

Am mers la Lemon Garden vineri seara, caci e muzica greceasca live cu dansatori o fata si-un baiat. A fost foarte frumos, o atmosfera super, dar preturi putin cam mari. Am dat pe doua prajituri si doua sucuri 15 e. Am mai fost si ziua. E placut sa consumi ceva in atmosfera aceea, cu lamaile deasupra capului, frumos.

Am avut un concediu minunat cu bani destul de putini. Este adevarat ca nu santem oameni pretentiosi. Dar aici am gasit tot ce ne-am dorit. Cazare curata, peisaj superb din balcon, plaja foarte frumoasa, vreme buna, iar de vizitat ,cat am putut de mult. Pentru alergici la polen precum sotul meu, nu este prea indicata perioada, dar frumusetea insulei cand totul este in floare, este de nedescris. Las pozele sa vorbeasca si va urez drum bun si concedii de vis!

Rog daca se poate ,filmuletul facut de mine www.dailymotion.com/video/xj45yr_corfu-hotel-panos-acharavi_travel

Trimis de sniga in 06.06.11 09:29:38
Validat / Publicat: 06.06.11 13:18:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4109 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sniga); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 baia

[06.06.11 10:44:30]

@sniga, pentru atasarea acelui filmulet trebuie incarcat pe youtube si apoi printr-un ecou ne comunici adresa!

[06.06.11 11:44:34]

Din pacate nu pot posta pe youtube ceva legat de hotel, imi este teama sa nu-mi suspende contul. Am avut o patanie legata de-o filmare la metrou cu un teatru din oras si-au facut reclamatie la youtube, mi-a venit avertisment, si mi-au sters filmuletul cu mentiunea ca-mi vor suspenda contul. Am postat eu mai multe filmulete pe youtube, dar nu stiu daca sant validate inca. Le gasiti la pingapingu, selectand ,,cele mai noi'', undeva sus in stanga. Poate gasitit ceva relevant.

[06.06.11 13:21:30]

Foarte bun review-ul

Am atasat videoclipul propus ca ilustratie video-muzicala

[06.06.11 13:33:24]

Multumesc.

mfiloteanu*
[06.06.11 14:27:50]

Mi-a placut descrierea dar te rog sa-mi spui care din croaziere crezi ca a meritat? Poate reusim la sfarsitul lui septembrie sa ajungem si noi. Sper.

Multumesc

[06.06.11 14:47:10]

Am citit tot felul de pareri despre Paxos-Antipaxos. Era gata sa renuntam si bine ca n-am facut-o. Am avut o zi senina, iar culoarea marii era incredibila, pesterile minunate, desi se fac multe ore pe drum, merita. Parerile sant impartite. Fiecare cum suporta. Am facut pe mare cam 2 ore si jumatate, daca mai pui si drumul pana in Kerkyra... Sant multe persoane comode si le-ar parea lung drumul. Eu personal eram gata sa cad in capcana celor care-au scris ca nu se merita. Ma bucur ca am mers. A fost superb, locul in care opreste pentru baie este de-a dreptul din filme. Apa are toate culorile posibile, iar daca nu stii sa inoti, sant colace. Cel putin pe vasul cu care-am fost, erau. Vasul nu este cel pe care-l tot vedem in poze, cel mare si frumos. Probabil ca nu au fost turisti, asa cum sant de obicei in sezon, s-a mers cu unul mai mic. A intrat cam jumatate in doua pesteri. Merita mers. Nu vreau sa par rautacioasa, dar sant persoane care stau in taverna atatea ore, sa nu mergi pe mare si sa-ti bucuri sufletul de atata frumusete, pare inutil sa vii in Corfu. In capitala Gaios, s-a stat 2.30 ore.

S-a schimbat traseul in turul insulei, dar tot l-as face. Palatul Achileon nu se mai face decat separat. Adica se merge doar acolo trei ore cu ghid si explica tot ce trebuie, il luam data viitoare, caci mi s-a parut cam scump. 45 E de persoana, sper ca n-am inteles gresit. Dar muzeul scoicilor din Benites este foarte interesant si este o locatie noua in turul insulei. Am luat in ultimul moment si plimbarea cu submarinul, care-a fost superba, tot datorita culorii apei si peisajelor din Paleokastritsa. Nu regret decat ca nu am luat doua sejururi. In rest, fiecare percepe totul in functie de sensibilitate, nevoi si structura sufleteasca. Era cineva la hotel care era foarte suparat ca la taverne este berea 3 E. Acum depinde pentru ce vii si de cati bani dispui. N-am sa-mi stric bucuria pentru ca e berea scumpa sau mancarea in general, nu pentru asta merg in Grecia. Bere am baut in camera, Mithos la 500 ml cu 1 E la apus pe balcon. Asa este si cu excursiile. Pentru noi, ceva frumos merita si banii si oboseala, pentru altii, nu. Asa ca este greu sa dau sfaturi,povestesc,arat poze,dar fiecare alege in functie de propriile nevoi.Concedii frumoase!

[06.06.11 16:48:25]

Buna,

Si eu merg in Corfu, la vila Panos la sfarsitul lui iunie si, sincer, aveam aceleasi probleme ca si tine - panta si curatenia. Ma bucur sa aud ca totul este ok. As mai avea totusi cateva intrebari:

1. Voi ati luat aer conditionat? Se simtea nevoia noaptea?

2. Care vi s-a parut cea mai frumoasa plaja - dintre cele pe care le-ati vazut?

3. Cum ar fi mai ok - sa facem turul insulei organizat de agentie sau sa inchiriem masina si sa vizitam singuri? M-ar ajuta mult o parere aici... mare dilema

4. Cu viespile cum v-ati descurcat - am citit ca sunt peste tot pe insula foarte multe?

Cam atat pot sa ma gandesc momentan dar sigur o sa mai aduc un sac de intrebari...

Nu mai am rabdare pana la concediu... imi vine sa plec pe jos...

Multumesc!

mfiloteanu*
[06.06.11 17:01:28]

Buna ziua,

Viespi in Corfu? Eu stiam de Thasos. Am fost acolo, e drept, in aprilie, dar nu am vazut asa ceva. Insula Thasos e vestita pentru mierea de pin, si poate ca unde sunt albine sunt si viespi.

Daca ai un raspuns, te rog sa mi-l trimiti si mie.

Multumesc

[06.06.11 17:10:12]

Am omis sa spun ca nu am avut aparat de aer conditionat in camera, nici macar nu observasem, pana intr-o zi cand priveam pe balcon si mi-a sarit in ochi unitatea exterioara a camerei de alaturi. Abia atunci am vazut ca noi nu avem. N-am avut nevoie, dar nu stiu cum va fi la vara, caci soarele bate in camere dupa amiaza.

Viespi nu am vazut nici una, in schimb erau tantari, dar nu foarte multi. E bine sa aveti un aparat. Noi am dat foc intr-o farfurioara la doua pastile.

Referitor la plaje nu pot spune prea multe, dar va recomand sa inchiriati masina daca aveti permis. Asta este valabil si pentru intrebarea legata de excursia organizata. Ghida da informatii putine si vagi, mai multe afli de pe net. Asa ca cel mai bine ar fi sa inchiriati masina si sa va informati inainte de locatiile pe care doriti sa le vedeti. Ionescunic a scris mult despre Corfu si despre plaje.

Eu nu sant in masura sa dau sfaturi, noi ne-am multumit doar cu ce-am putut vedea. Dar din ce-am citit plaja Glifada ar fi cea mai frumoasa. Citeste pe acest site tot ce vrei sa afli legat de plaje si locuri de vizitat si masina inchiriata este ideala pentru explorarea insulei. Noua ne-a placut foarte mult si plaja din Acharavi. Vei gasi foarte multe informatii la rubricile dedicate insulei, ,,vacanta in Corfu'' sau Excursii optionale.

Cu aerul nu cred sa fie o problema, caci ziua oricum nu stati in camera, iar noptile nu sant foarte calduroase. Poti intreba pe cineva care-a fost in plina vara. Nu ne-a interesat aspectul, stiind ca in luna mai nu vom avea nevoie.

Oricum veti avea o vacanta frumoasa, ceea ce va doresc din tot sufletul.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[06.06.11 19:14:29]

Foarte frumos review-ul tau, foarte frumoase si ecourile, acum am citit a doua oara review-ul si ecourile, nici nu stiam ca ati plecat in concediu, dar sa ma gandesc ca v-ati si intors deja!

In acest loc a fost si mama, pentru prima data in Corfu, apoi a fost si o buna prietena, tot in mai si au fost incantate, de insula si de cazare. Mie personal, mi-a placut si imi place Corfu foarte mult, sunt peisaje extraordinare, locuri deosebite si m-as intoarce aici oricand si pe jos.

Un mare dezavantaj sa nu ai masina, macar inchiriata, dar poate in viitor sa inchiriati macar un scuter de 49 cmc, trebuie doar cateva cunostinte de condus si pornit, se pot deprinde in fata blocului de la un pusti proprietar de asa ceva.

Sper ca v-a placut Kassiopi, mie mi-a placut foarte mult.

La anul sper sa va orientati spre Zakinthos, ori Kefalonia, sunt poate cele mai frumoase insule ionice si nu numai. Poate va puteti lua 2 sejururi la rand, cel putin Zakinthos merita cu prisosinta.

Sper ca mai scrii, macar un review din aceasta vacanta, daca nu mai multe... ?

[06.06.11 19:27:28]

Mai mare rusinea, dar santem in afara oricarui motor. Asa ca ne vom multumi cu ce putem. Dorim Kefalonia pentru luna mai de anul viitor, ne vom multumi cu excursiile. Oricum Grecia ne place foarte mult, asa ca abia asteptam sa ne intoarcem. Poate putin mai aproape in toamna, vom vedea. Multumesc pentru cuvintele frumoase, voi incerca sa mai postez cate ceva, dar nu prea am talent la scris, informatii nu am foarte multe, dar poate vor ajuta si pozele.

[07.06.11 09:56:59]

Mi-a placut extrem de mult ceea cea am citit. Pe 24 iunie plec si eu in aceeasi locatie si aveam o teama in ceea ce priveste cazarea!!

[07.06.11 10:12:30]

Din pacate, ofertele cu autocarul au cazari destul de putine si nu prea avem de unde alege. De data asta am avut, dar de cele mai multe ori, nu. De exemplu, acum astept cu nerabdare sa scrie cineva despre cele trei locuri de cazare (sejur autocar) din Kefalonia. Prefer ceva cu chicineta si piscina. Din pacate ce ne place nu are chicineta decat la camere triple si vom fi nevoiti sa alegem vila care nu arata prea grozav. Dar asta e. Daca iubim Grecia si nu ne permitem avion sau nu mergem cu masina, trebuie sa ne multumim cu ce gasim la agentii, cu autocarul. Ne-am bucurat de Panos, dar nici nu vom face o tragedie daca nu vom mai gasi asa conditii. Vom avea emotii intotdeauna ca de, asa este la drum, dar important este sa vedem frumosul din jurul nostru si sa ramanem cu amintiri frumoase. Concediu de vis va doresc!

[07.06.11 11:51:51]

Buna,

Si eu merg pe 24 iunie la Panos. Voi plecati tot din Bucuresti? Sunteti grup mare? Noi suntem un singur cuplu...

Sper sa fie frumos si sa ne simtim bine!

Ne vedem pe 24 iunie!

[07.06.11 12:09:33]

Buna, tot din Bucuresti plecam si noi. Si sunt decat eu si prietenul meu...

Asta sper si eu... sa fie frumos!

[07.06.11 13:00:05]

fetele: v-as ruga sa folositi mesajele personale pentru schimbul de informatii cu caracter personal; e bine ca in acest spatiu sa ramana doar informatii generale, utile pentru *toata lumea*

[08.06.11 09:22:42]

sczeeeeee: D

[10.06.11 15:11:53]

buna...

am o intrebare referitoare la preturile din statiune... suntem 4 cupluri si plecam pe 12 iulie si am vrea sa stim cum sunt preturile, ce suma ar trebui sa avem la noi (de cuplu) ?

[10.06.11 16:36:38]

Este foarte greu sa spui cuiva ce suma sa ia la el. Caci fiecare are propriul stil de-a cheltui. Poti cheltui 1000 de euro un cuplu sau 500. Am vazut pe plaja la Nereida, meniu pentru doua persoane la 13,5 euro. Nu mai retin ce continea, dar te poti descurca si cu bani putini. Sant si locuri mai scumpe, gen Lemon Garden, dar merita sa mergi macar o seara acolo. Daca santeti adeptii tavernelor, costa. Daca va pregatiti ceva si-n camera, iesiti mai ieftin. In magazinele din bulevardul principal, preturile sant mai mari decat la noi, dar nu exagerate. Cineva era suparat ca este berea la taverna 3 euro. Noi am luat din magazin Mithos la 500 ml cu un euro. Daca mergi in taverna si stai cateva ore, numai pe bere dati o gramada de bani. Ideea este ca poti manca doua persoane cu 20-30 de euro, chiar mai putin daca comanzi o portie de ceva, o salata si doua bauturi si mancati impreuna.

Totul depinde de cat de cheltuitori santeti. Daca luati pana si micul dejun la taverna, va trebuiesc bani mai multi. Noi nu mergem la taverna niciodata la micul dejun, mai ales ca ai chicineta si-ti poti pregati orice.

Nu cheltuim niciodata peste 500 de euro cu tot cu excursii. Dar cunosc persoane care cheltuiesc peste 1000.

Daca vreti sa va rasfatati, sau doriti sa cheltuiti in limita a ceea ce este nevoie, doar de voi depinde. Doua feluri de mancare la masa, desert, bauturi, poate sari de 30 de euro. Noi o singura data am dat 26 de euro, in rest ne-am descurcat foarte bine cu mai putin si cu mancare din magazin.(am avut si de acasa in geanta frigorifica) Cand pleci in grup este destul de ciudat,caci ar trebui sa aveti cam acelasi fel de-a cheltui,altfel veti manca separat.Daca unii dintre voi isi permit sa stea 3-4 ore in taverna si voi nu,va fi destul de delicat sa va ridicati de la masa.Sant persoane care doresc ca seara sa o petreaca mancand si band,iar altele sa se plimbe.Pentru noi statul in taverna reprezinta fix masa,adica vreo ora,preferam sa ne plimbam.Poate ca tine de varsta sau de caracter.Cu banii lasati acolo preferam sa mai mergem o data.Daca va permiteti,bucurati-va de tot ce va ofera insula.Preturi sant pentru toate buzunarele..Vacanta placuta.

ALEXANDRU2012
[11.06.11 16:36:52]

buna... pe 24 iunie plecam si noi... D: D

[11.06.11 16:44:44]

multumesc ptr raspuns...

[23.06.11 11:44:55]

In legatura cu asigurarea medicala... o recomanda cineva sa o facem neaparat sau nu credeti ca e necesar?

Multumesc!

[23.06.11 11:49:37]

Este optionala din cate stiu, dar noi ne facem de fiecare data. Ne-a costat 32 lei de persoana si-am stat linistiti. Am cautat sa ne asiguram la o societate serioasa si cu bun renume ca sa nu avem probleme acolo. Sant cazuri cand refuza un anumit tip de asigurare. Ne-am interesat pe forumuri si-am facut la cea mai recomandata (nu cred ca am voie sa dau numele). Spre norocul nostru nu am avut nevoie de ea. Dar repet, n-as risca pentru 32 lei.

[23.06.11 11:54:42]

ok, multumesc tare mult!

[23.06.11 13:29:46]

Si eu mi-am facut asigurarea. Mai este o varianta gratis... dar trebuie facuta din timp (dureaza 7 zile si vine prin curier acasa) - cerere la Casa de asig de Sanatate (daca esti angajat) si iti elibereaza GRATIS cardul european de asig de sanatate. Prietenul meu si-a facut... dar eu nu am avut timp sa ajung sa depun cerere asa ca am platit...

[23.06.11 13:34:18]

Da, e foarte bun cardul, mai ales daca in intervalul de 6 luni cat are valabilitatea, iesi de mai multe ori din tara.

[23.06.11 13:35:36]

maine plecam deci nu se mai pune... : P ma duc la o soc de asig si platesc

[23.06.11 13:39:23]

te asteptam cu detalii despre hotel, statiune si preturi... si noi plecam pe 12 iulie. Distractie placuta!

[23.06.11 13:41:17]

Multumesc! Cand ma intorc detaliez!!! : D

[04.07.11 12:03:20]

Irina te asteptam cu detalii... : D: D: D... suntem nerabdatori sa aflam noutati...

irinuca*
[05.07.11 21:25:38]

Un review foarte frumos, admir oamenii modesti si fara aere! Pentru o vacanta reusita conteaza cel mai mult cum vrei tu sa te simti.

Zici ca in Grecia ati mers doar pe autostrada? Se poate ajunge in Corfu fara o escala de o noapte pe drum?

[06.07.11 07:11:13]

Multumesc pentru cuvintele frumoase. Drumul este destul de lung, aproximativ 1100 km. Pare destul de greu de facut fara oprire.

Din ce-am citit, multi prefera sa doarma o noapte in zona de coasta a Pieriei sau la poalele Meteorelor pe care le viziteaza, iar a doua zi ajung in Corfu. Asa imi pare si mie mai indicat.

Vacante placute.

ALEXANDRU2012
[06.07.11 11:03:17]

Buna ziua... stie cineva daca au crescut preturiile in grecia... multumesc

ALEXANDRU2012, coles.alina, elena blondy, irinad86, irinuca*, mfiloteanu*, sniga
Alte impresii din această RUBRICĂPanos Aparthotel: