ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.06.2011
DIN: Pitesti
ÎNSCRIS: 03.06.11
MAY-2011

Weekend perfect

Camere mari, spatioase, armonizate coloristic, pat imens, internet wireless, priveliste din balcon de vis, foarte curat in camere si la baie, restaurant fara fite, mancare curata si gustoasa, servire rapida si personal foarte amabil.

Recomand aceasta locatie pentru un weekend perfect.

Minusuri: la parcare locurile sunt limitate, in fata hotelului, si panta de urcare din strada principala la hotel este destul de abrupta.

Nu au frigider in camere, dar la parter la restaurant sunt 2 frigorifere unde poti depozita la rece daca ai nevoie.

Preturile la restaurant sunt acceptabile, 2 persoane-mancare si bautura -1 mil lei.

Pentru mese festive-banket-este o locatie perfecta.

Pozele de pe site-ul hotelului sunt reale.

Trimis de drginasro in 04.06.11 12:33:39
Validat / Publicat: 04.06.11 13:35:36

VIZUALIZĂRI: 2486 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (drginasro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Privelistea din balcon, se vede crucea caraimanului si o parte a orasului. 28/04/2011
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.00 EUR pe cameră

[04.06.11 13:35:11]

Alte cateva poze de pe acolo ar fi mai mult decat binevenite, avand in vedere ca e un hotel nou definit pe site (si, posibil, un hotel nou in sine).

Aveti cumva idee, este vreo legatura in acest hotel si hotelul (sau hotelurile, nu stiu sigur) Magic din orasul dvs, Pitesti?

[04.06.11 17:31:15]

nu are nici o legatura cu cel din Pitesti. Din pacate din camera nu am decat o poza miscata. Dar imaginile de pe site-ul oficial sunt perfect reale. Bonusul la acest hotel a fost privelistea din balcon, pe care am avut-o de dimineata. Am scris in acest site, pentru ca inainte de a alege acest hotel am cautat impresii pe net si nu am gasit. Sper ca experienta mea sa-i determine si pe altii sa-l viziteze. Noi suntem destul de pretentiosi la conditii de cazare, si aici pot spune ca am fost placut surprinsi.

Michaell
    [04.06.11 19:21:35]

dupa ce am accesat site-ul lor oficial, am observat ca, din pacate unele link-uri pe pagina nu se pot deschide. daca de ex. vrei sa te informezi in privinta tarifelor practicate de iei, pur si simplu nu poti. la fel si cu celelalte puncte: restaurantul, camerele. in schimb daca vrei sa te informezi care au fost ofertele de pasti, asta este posibil...

in asemenea cazuri, imi inchipui deseori ca as fi managerul acestui hotel si ma intreb daca la fel ar arata site-ul locatiei de care raspund? ! trebuie sa fi studiat marketing ca sa-ti dai seama ce efect, deci ce urmari are o asemenea neglijenta... ??

oameni buni... site-ul vostru oficial este acea renumita primä impresie, deci cartea de vizita!!

off, off... toti aveti studii peste studii (eu unul din pacate n-am)... nu rareori in romania si domnisoara de la receptia are masterat... - ... in schimb deseori aveti lipsuri uriase la lucruri elementare...

[04.06.11 23:58:47]

in privinta site-ului lor aveti dreptate, nu e pus la punct. Dar eu am intrat pe google, am scris "hotel magic Busteni" si am intrat pe prima pagina de web [****] si acolo am vazut pozele si de acolo am luat si telefonul mobil la care am sunat pentru rezervare. Dar recunosc ca atunci cand merg undeva ma informez pe forumuri ce comentarii au avut altii despre acel loc. De aceea am scris impresiile mele aici, pentru informare.

[05.06.11 00:11:50]

@drginasro, care parte din mesajul cu text roşu afişat chiar deasupra casetei unde scrii ecoul, nu-ţi este clară?

referirile pozitive la [... ] alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo.ro - sunt considerate RECLAMA NEAUTORIZATA si sunt INTERZISE

Deocamdată un avertisment verbal - am editat eu textul ecoului. La nevoie, poţi trimite acele date prin mesaje private.

[05.06.11 19:55:51]

scuze, data viitoare am sa fiu mai atenta

drginasro, Michaell
    Alte impresii din această RUBRICĂMagic Club Hotel: