ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.06.2011
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII

Sub orice critică

Asa si asa

Anul trecut nu a fost o experienta extraordinara in statiunea Sunny Beach.

In primul rand drumul mi s-a parut destul de lung si de greu, erau si portiuni unde se lucra, portiuni stricate... poate pana anul asta s-a mai remediat.

Cand am ajuns la hotel a fost o adevarata nebunie cu parcarea. Eram 2 masini, iar "domnul" de la poarta parcarii hotelului ne tot explica ca nu mai sunt locuri si sa lasam masinile la 100-150 metri distanta (cel mai tare ne-a deranjat atitudinea acelui individ care mai avea putin si ne si pocnea). Neavand cum sa ne intelegem cu el, am dat jos bagajele, copiii, ne-am instalat in holul hotelului, iar soferii au plecat sa caute locuri de parcare.

Formalitatile de cazare au durat cam 40 de minute, cu toate ca nu era aglomerat la receptie, dar era in jurul orei 17 si probabil receptionerele erau obosite, pt ca isi tot gaseau diverse treburi si dispareau lasandu-ne cu ochii in soare. In sfarsit in camera, unde m-am gandit ca s-au terminat ghinioanele si totul va fi perfect, deoarece arata foarte bine.

Camera mare, spatioasa, curata, cu un pat dublu imens, o canapea extensibila, baia cu cada, balcon cu vedere la mare. Din pacate, insa, in primele 2 zile nu am lasat bacsis la camerista, asa ca, curatenia a insemnat numai luarea gunoiului; dupa aceea ne-am "desteptat" si lasam cate 4-5 leva pe pat si aveam parte de prosoape curate, aspirat...

Masa era destul de variata, aveai de unde alege la toate cele 3 mese, in schimb erau in mare deficit de tacamuri, cani, pahare si daca nu erai atent te trezeai ca vine un chelner si ti le ia din fata chiar daca nu terminasei de baut sau de mancat.

Gustarile dintre mese nu prea erau, sucurile erau la dozator, cafeaua asa si asa... Au avut numai intr-o seara program artistic, a venit o trupa de dansauri populare bulgaresti in timp ce eram la masa, au cantat si au dansat cam 20 de minute si asta a fost singura distractie oferita de hotel.

Piscinele erau curate, dar, hotelul fiind foarte mare si aglomerat, foarte greu gaseam sezlonguri.

Pozitia hotelului era foarte aproape de plaja, doar traversam si ajungeam la mare.

Ca si impresie generala, statiunea mi s-a parut destul de obositoare, aglomerata, cu mult zgomot, asa ca nu o recomand celor care vor sa se odihneasca sau celor cu copii mici (al nostru avea un an si a fost foarte greu sa nu-l pierdem prin multime seara cand ieseam la plimbare.

Trimis de marib in 03.06.11 12:42:14
Validat / Publicat: 03.06.11 13:48:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 2572 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marib); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

biencutza
[10.06.11 14:56:54]

a fost cineva la Bellevue?

sa postati daca stiti ceva.

eu am din 6 iulie 2011 bilete.

la agentie zice ca e ok.

are si la plaja sezlonguri gratis, AI.

maribAUTOR REVIEW
[10.06.11 17:00:59]

Imi pare rau, dar nu stiu nimic despre acest hotel.

Vacanta placuta!

karisia
[05.07.11 17:19:06]

chaika beach nu are piscina interioara???

biencutza, karisia, marib
Alte impresii din această RUBRICĂChaika Beach [complex Chaika]: