ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.05.2011
ÎNSCRIS: 30.05.11
MAY-2011

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Nu ma mai duc in viata mea

Am plecat din Bucuresti pe A2 spre Vama Veche. Drumul foarte bun si nu a fost aglomerat. Cand am trecut la Bulgari am intalnit un drum foarte prost si nemarcat in nici un fel. Mare noroc cu GPS"ul ca ma rataceam pe acolo. Am ajuns la hotel (laguna beatch) pe la ora 11.30 (am plecat la 7 din bucuresti). Deci drumul pana la urma nu este asa lung.

Acum sa va explic de ce am scris in titlu ca nu mai merg niciodata si o sa pun pe puncte sa fie mai usor :) Am uitat sa precizez ca am avut "all inclusiv"

1. Drumul prin bulgaria foarte prost.

2. Hotelul imi aduce aminte de comunismul de altadata.

3. Mancarea prost preparata.

4. Berea (all inclusiv) foarte proasta (cea mai proasta bere de la noi este rege acolo)

5. Sucurile (all inclusiv) nu se pot bea, poate doar cel de mere se putea spune ca e "baubil"

6. Piscina din interior se inchide la ora 17 30

7. Bauturile (all inclusiv) nu se mai da de la ora 22 00

8. Ca sa obtii o bautura dupa ora 22, in afara faptului ca platesti, trebuie sa te certi cu barmanul si sa ii explici da esti deacord sa platesti. (Sfat: cereti de la barmanul slabutz ca pe cel mai gras este foarte greu sa il convingi ca ai bani si poti plati.) In 3 zile au fost aceiasi doi barmani.

9. Inghetzata nu este dulce.

11. Pe plaja nu poti cumpara nimic.

12. Cafeaua (all inclusiv) are gust oribil iar ciocolata calda e de fapt cacao.

Am specificat de fiecare data all inclusiv pt ca celelalte pe bani sunt bune.

Mai sunt dar nu imi vine in minte acum si o sa va zic si cateva puncte bune:

1. Mancare si bautura la discretie (in intervalul 10 00 - 22 00),

2. Nu mai platesti suplimentar pt fotoliile si umbrele de pe plaja.

3. Cam atat

In concluzie, ca sa scurtez, daca vreti o vacanta plina de mancare si bautura, mergeti acolo, este locul ideal. In schimb daca vreti sa petreceti, sa va simtiti bine, sa stati noaptea prin cluburi, daca vreti sa va distrati... ocoliti zona. Mai bine pe litoralul nostru ca este si mai ieftin. Eu am cheltuit pt cazare, drum si micile placeri 300 euro in 2 zile jumate. Faceti si voi socoteala...

Trimis de mariusada in 30.05.11 11:10:57
Validat / Publicat: 30.05.11 13:03:55
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4532 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariusada); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.05.11 11:45:33]

Totusi ne poti spune un pret doar pentru cele 2 nopti de cazare?

[30.05.11 13:06:05]

Da, cazarea m-a costat 450 lei.

neimportant
[30.05.11 13:22:35]

"Fie pâinea cât de rea... ”

Dacă ați reuși încărcarea unor fotografii cu locația aferentă impresiilor postate, ar fi indubitabil în favoarea recomandării subliminale din titlul review-ului.

P. S. Barmanul slabuț a fost concediat, nu cadrează cu ținuta cutumiară...

Înghețata mai puțin dulce este mai ieftină, aveau și din cea dulce, dar cu un preț net superior...

Cred că m-ați convins de frumusețea litoralului românesc...

Cu stimă,

Z...

[30.05.11 13:39:59]

Nu am incercat sa conving pe nimeni de nimic, eu mi-am spus parerea si am tras o concluzie.

Si referitor la inghetata am uitat sa specific ca este vorba despre ce-a care era "all inclusiv".

Tu poti merge oricand pe litoralul bulgaresc sa te bucuri de ofertele variate si de frumusetea neasemuita a litoralului tarii vecina si prietena. Nu am vrut sa fiu sarcastic...

predaunicu
[30.05.11 14:34:37]

Incearca statiunile din sudul Bulgariei, gen Sunny Beach, Nessebar, Nisipurile de Aur s. a. m. d, sunt servici mult mai bune si viata de noapte mai apropiata de a noastra.

[30.05.11 15:25:32]

Cred ca mai bine le incerc pe cele din Croatia.

predaunicu
[30.05.11 16:12:00]

Mai repede Grecia!!

criva
[31.05.11 17:18:54]

Sau Muntenegru, acolo distractie!

[09.06.11 09:09:11]

300 euro din care 450 ron cazarea in doar 2 zile dar ce ai facut ti-ai luat haine in vacanta

in rest hotelul e ok all inclusiv e de la 10-23

mincarea a fost ok si my child nu a avut nimic deci concluzia fresh.

[09.06.11 10:42:20]

De ce ti se pare ciudat? Am scris 300 euro cu transport cu tot.

Vrei sa iti detaliez?

112.5 euro cazarea

60 euro benzina

10 euro bac (la intoarcere am venit pe silistra)

5 euro vinieta

2.5 euro parcarea

total1.= 190 euro

am mancat cand am ajuns in statiune la pub, pt ca nu ne-au dat mancate de pranz, unde am lasat 30euro (60 leva)

Total2.= 220 euro

Deci am cheltuit in 2 zile jumate 80 euro pe bar suveniruri si altele (15 leva costa 10 minute sa te dai cu cartul, 12 leva un coktail non alcoolic, 15 leva unu alcoolic, 3 leva o tequila, 25 leva o gustare la restaurantul mexican etc)

Deci, de ce zici ca nu am avut pe ce cheltui? Nu am fost doar sa stau ca leguma pe plaja si sa beau doar posirca lor pe care o numeau bere.

[09.06.11 11:10:08]

anul trecut 2 mai 1 zi 80 euro fara cazare si transport

asta ca si idee.

[10.06.11 10:03:47]

Pai si daca anul trecut ai cheltuit pe distractie 80 euro intr-o zi ce ti s-a parut ciudat cat am cheltuit eu? Vad ca te contrazici... Sa stii ca all inclusiv este de la 10 la 22 nu pana la 23 cum ai zis tu. Cred ca nu ai fost, doar ai auzit la cineva si iti place sa te contrazici. O viata placuta.

[10.06.11 18:40:02]

iti zic ca all i... e de la 10-23, daca ai fost atent 80 euro in 2 mai adica in romania!

si oricum nu trebui sa demonstrez la nimeni ca am fost dar oameni care au mai scris aici ne-am vazut acolo

Oxigen
[28.07.11 09:36:04]

Doar o parere, ce cauti in Albena "cuplu fara copii"???

Toata lumea stie ca este o statiune linistita pentru familii cu copii, mai ales copii mici, unde e si normal ca la 22.00 se face liniste.

Ce greu este acceptata normalitatea... mergi cu drag pe litoralul romanesc ca iti bubuie muzica pana la rasarit!

manolekris
[28.07.11 23:46:53]

Draga Oxigen,

Omu' a spus ce a gasit la acest hotel precum si in statiune.

Daca e o statiune ptr "cupluri cu copii", poate sunt si unii care prefera servicii de calitate nu toate mizeriile oferite de bulgari de cand au plecat nemtii...

Eu cred ca si un comentariu critic e de folos - ptr cei care vor sa priceapa...

Oxigen
[29.07.11 13:25:04]

Sunt de acord cu criticile privind hotelul si serviciile, dar ce relevanta pentru hotel (nota 3.81) au comentariile:

"daca vreti sa petreceti, sa va simtiti bine, sa stati noaptea prin cluburi, daca vreti sa va distrati... ocoliti zona. "

"10. In statiune totul se inchide la ora 22 00 (am vazut politia cum controleaza barurile dupa ora 22 00) Ce este drept nu ne-au dat afara din bar peste ora 22 00 dar ne-au lasat sa intelegem ca ar fi mai bine sa mergem in camere sa ne culcam. "

Autorul are peste 40 de ani, chiar nu stia ce fel de statiune este Albena??? Eu exact pentru asta merg, sa pot dormi noaptea... ca pe litoralul nostru este exclus, desi weekendul trecut am avut o surpriza placuta enorma langa Mamaia, noaptea se auzeau valurile!!! Traiasca amenzile pe poluarea fonica!

cristiojo, criva, manolekris, mariusada, neimportant, predaunicu
Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Beach Hotel: