ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.05.2011
ÎNSCRIS: 29.04.11
MAY-2010

Grifid Bolero 4 stele+

Grifid Bolero 4 stele+

Foarte incantati de minisejurul petrecut acolo.

Am plecat din Bucuresti sambata inainte de Rusalii la ora 8.00 pe traseul Giurgiu-Ruse-Varna-Nisipurile de Aur, aproximativ 300 km. , ajungand la hotel la ora 12.30. Dupa ce am ajuns in fata hotelului, gospodin-ul ne-a condus la receptie, am prezentat prezentat voucherele si ne-am trezit foarte placut surprinsi ca o dra. amabila si draguta ne-a urat bun venit si ne-a servit cu cate o cupa de sampanie. Am primit cardurile de la camera (pt. fiecare cate un card) si cardurile pt. prosoapele de la piscina. Am fost ajutati cu un carucior cu bagajele pana in camera si era sa uit ca mai devreme ne-a indrumat sa parcam masina undeva langa o laterala a hotelului contra sumei de 5 euro/zi, plata facand-o la predarea camerei in moneda lor/ leva. Camera hotelului a fost (ca toate celelalte) pozitionata cu vedere la curtea interioara si piscina, deasupra restaurantului principal la etajul 2.

Personal

Receptionerele foarte amabile, profesioniste si expeditive. O nota de 10, managerului relatii cu clientii, Anton Dinev, care a fost foarte atent cu noi pe toata durata sejurului. Cameristele isi faceau datoria discret si temeinic pana in ora 13.00. Personalul de la baruri destul de priceput si prompt.

Camera

Camera era foarte mare avea in jur de 25 mp. , pat imens, canapea extensibila de 2 locuri, mobilier de foarte buna calitate, un pat extraordinar de comod, minifrigider cu bar care se completa zilnic, televizor, baie f. mare echipata cu telefon si feon si consumabile de igiena (sapun, sampon, gel de dus), terasa cu scaune si masuta, usa de la terasa prevazuta cu plasa de tantari, aer conditionat foarte silentios si performant, lenjerie impecabila, prosoape la fel). Pot spune ca a fost cea mai buna camera de hotel in care am stat, foarte de confortabila.

Curatenia din camere

Totul lucea, in fiecare zi, cand veneam de la plaja gaseam camera exact cum am primit-o la venire, nu gaseai un fir de par pe jos sau in baie, obiectele sanitare luceau, prosoapele care erau lasate pe jos le schimbau in fiecare zi, lenjeria –la 3 zile, sampoanele si sapunurile - la 3 zile, intotdeauna erau minim. 2 suluri de hartie igienica.

Aceeasi curatenie impecabila o gaseam si in holurile hotelului, in restaurant fetele de masa se schimbau dupa ce se servea de cei dinainte si erau impecabil de curate, intotdeauna la intrarea in restaurant eram intampinati de personalul care ne conducea la masa care era perfect aranjata.

Distractie si relaxare

Erau 2 piscine dar fiind sfarsitul lunii mai apa era rece si nu am putut decat sa intram foarte putin in apa... Sezlonguri erau destule. Mai era si piscina incalzita, sotia a fost acolo dar totusi mirosea puternic a clor.

Animatorii organizau tot felul de jocuri dar sincer nu prea am dat curs invitatiilor.

Seara se organiza minidisco de la 19.00-21.00 iar de la 21.30 se desfasurau spectacole live si diferite concursuri foarte antrenante.

Mancare

Diversificata, proaspata, foarte bine gatita, pe toate gusturile mai putin preparatele din pui. Vinul rosu era bun, cockteil-urile extraordinare, sampania la discretie, tariile foarte diversificate, fres-urile si racoritoarele ok, cafeaua buna (chiar daca era de la dozator), berea nu prea am solicitat-o.

Plaja si marea

Plaja era foarte curata si mare dar am fost doar la plimbare, deoarece era destul de frig.

Statiunea

Statiunea Nisipurile de Aur este foarte animata, foarte mare, cu multe magazine, locuri de distractie pe care nu o sa o poti parcurge in totalitate in 7-10 zile de sejur.

Concluzie: As reveni la Grifid Bolero oricand as avea ocazia cu cea mai mare placere.

Trimis de dpavel in 23.05.11 16:01:47
Validat / Publicat: 23.05.11 17:14:32

VIZUALIZĂRI: 6001 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dpavel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 pe autostrada in reparatii cu un magarus "parcat" pe banda a doua

nikoll
    [26.05.11 11:02:27]

pentru copiii mici exista meniuri speciale?

dpavelAUTOR REVIEW
    [26.05.11 11:10:37]

Nu pot specifica in mod sigur dar cred ca se poate gasi si alege din meniurile oferite ceea ce ii prieste si-i place.

gattasalvaje
    [06.06.11 13:08:53]

Vad ca ai fost si la Riu Helios Sunny Beach. Cred ca ne-am intersectat pe-acolo, am fost in aceeasi perioada.

Anul acesta Griffid Bolero este pe lista nostra de favorite, alaturi de Riu Helios Bay Obzor, Riu Evrika SB si Riu Helios SB.

Potzi sa-mi zici daca Griffid Bolero este superior fata de Riu Helios, daca se justifica pretul mai mare, sa incerci sa faci o mica paralela intre cele doua (cat mai pe scurt) ?

dpavelAUTOR REVIEW
    [06.06.11 13:42:07]

Intre Bolero (vezi impresii) si RIU (vezi impresii) eu aleg RIU.

La Bolero e superior barul cu cockteil-urile si sampania si camerele mai luxoase.

RIU Helios Palace e peste Bolero la restaurant, mancarea foarte gustoasa si diversificata, echipa de animatie si locatia (care e ca si pe plaja, noi stateam la piscina si mergeam la baie in mare cand aveam chef, marea e la 15-25 metri de piscina). Iar daca mergi cu auto personal la RIU parcarea este gratuita, fata de Bolero, unde costa 10-15 euro/zi.

gattasalvaje
    [06.06.11 15:02:07]

Multumesc mult! Si pe mine m-au multumit pe deplin conditiile de la Riu Helios si cred ca vom merge pe principiul " ce e bun nu trebuie schimbat! "

dpavel, gattasalvaje, nikoll
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Bolero Hotel: