ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.05.2011
ÎNSCRIS: 08.07.10
MAY-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Pentru cat am dat DA, altfel NU

Am plecat sa vizitam Balcik-ul. Am fost cazati la Rubin (Roubin) care la intrare arata ca are 4 stele, dar pe un site al unei agentii care are banner pe amfostacolo.ro, apare ca este de 3*+. Eu cred ca este de 3 stele si atat. In camera nu am avut nici un canal romanesc. Niste prieteni au stat aproximativ vis a vis si aveau PRO TV :). Se vedea ca a fost revopsit proaspat iar mirosul din camera era un amestec de mucegai si lavabila. Mobila era mucegaita sau umflata. Nu am avut nevoie de ventilatie. Nu am avut mini bar in camera.

Camera destul de mare, dar a prietenilor nostri era cu 30% mai mare ca a noastra. Camera noastra avea o usa de trecere in camera de langa noi si nu aveai intimitate deloc. Se auzea tot ce vorbeai. Baia mare curata, dar am remarcat ca in momentul in care foloseam chiuveta, se prelingea apa pe gresie si se facea lacaraie. Existau: sampon, sapunele, si sapun lichid la dozator fixat in perete, uscator de par (cam relicva). Numai 2 prosoape de persoana. Nu exista un prosopel care-l pui pe gresie cand iesi de la dus.

Am uitat sa spun ca intrarea in camera se face cu card magnetic, card cu care 80% dintre cei cazati, am fost cu el la receptie sa-l remagnetizeze cu numarul camerei.

Despre cum se facea curat in camera, nu pot sa comentez caci am dormit doar o noapte.

Mancarea: destul de variata. Problema a fost ca nu completau dupa ce se termina. S-a terminat painea neagra si nu au mai adus, deci am mancat doua felii negre si una alba. Cu prajiturile s-a intamplat la fel. S-a terminat o anumita prajitura si nu au mai adus. Sucurile sunt gen TEC. Cafeaua: au si de la dozator dar au si expresoare. Cand se termina cafeaua :) nu mai completau. Vinul era din butoias (bag in box) adica vin subtirel dar fiind rece era superbaubil.

Plaja: personal nu mi-a placut. Era plina de pietre si scoici, plus ca este cam micuta, gen Eforie. Piscina era in renovare. Pentru ca nu am fost cuminti, nu ne-au pus apa.

Alte minusuri: aparatul de facut pantofii era nefunctional, din 3 lifturi mergea unul sau mai bine zis in anumite ore ale zilei mergea un singur lift. Ca sa fiu sincer, ma bucur ca am mers in Konstantin si Elena. Acum stiu ca nu ma voi duce in aceasta statiune exagerat de mica iar Hotel Rubin este scos din lista mea de hoteluri. Pentru cat am platit a fost OK si doar atat.

Trimis de fanespoitorul in 22.05.11 21:52:15
Validat / Publicat: 22.05.11 23:01:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sofia, Bansko, Albena, Veliko Tarnovo etc

VIZUALIZĂRI: 2691 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fanespoitorul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 In piscina, cautam apa. Vine tzunami sau nu ??? :)

[24.05.11 17:06:46]

-"uscator de par (cam relicva) "... cu siguranta ca acasa iti reinoiesti uscatorul o data la 3 luni.

-"Numai 2 prosoape de persoana. Nu exista un prosopel care-l pui pe gresie cand iesi de la dus. "... stau si ma intreb oare vroiai cate un prosop ptr fiecare parte a corpului? sau macar vreo 4 de fiecare persoana? !

-"aparatul de facut pantofii era nefunctional"... da intradevar cand mergi in vacanta asta e un mare minus... caraghios.

Si atunci nu ma mir de ce se feresc strainii de noi. fara rautate dar unii cer ce n-au acasa.

fanespoitorulAUTOR REVIEW
[24.05.11 20:58:31]

@ pisicca

Iti doresc concediu placut. Este un hotel slabut cu servicii slabute. Dupa mine poate fi catalogat doar ca un hotel de tranzit si nu un hotel la care sa-mi fac vacanta mult asteptata. Putin dai, putin face.

Nu am mai mentionat ca expresoarele erau lipite cu banda adeziva, inestetic si rudimentar. Nu am mai spus ca au dat cu lavabila si gresia nu era stearsa suficient. Televizor vechi care prinde canalele cu paraziti, mobila umflata de umezeala si plina de mucegai. Cum este sa stai in fata oglinzii si sa te barbieresti (la baie) si sa simti cum picura ceva pe picioarele tale ??

Eu nu am fost in concediu ci doar pentru distractie de o zi si a fost super pentru atat caci nu am stat in camera decat 5-6 ore si astea cat sa dormim.

Depinde doar de tine ce asteptari ai de la hotel. Toate cele bune

[24.05.11 23:20:07]

@pisicca, ai dorit sa-ti exprimi experientele de vacanta si nu te-am lasat noi? Te rog pe viitor elimina comentariile nepotrivite la adresa celor care aduc un plus de informatii acestui site, daca doresti poti argumenta ideile proprii promovate, insa nu poti face bascalie de cel care emite propria experienta de vacanta asa cum s-a desfasurat ea.

Te rog considera acest mic comentariu un serios avertisment, sunt convins ca site-ul si implicit utilizatorii ar avea mai mult de castigat in urma experientelor de vacanta scrise cu maxima obiectivitate, decat in urma comentariilor rautacioase care nu aduc nici o informatie utila.

[25.05.11 16:31:29]

webmaster... ar trebui sa acceptati aici pe site si impresiile celorlalti, fiecare se exprima cum vrea in limitele bunului simt, . iar ceea ce am exprimat eu nu a depasit aceasta limita. Iar faptul ca voi cei care coordonati acest site nu aveti puterea de a a accepta si replicile la parerile exprimate, asa cum sunt ele mai acide sau mai monotone, in functie de caz, e fix problema voastra, insa pretentiile unora referitor la vacante... ii pot induce pe multi in eroare, si atunci hai sa fi realisti si sa nu ne mai invartim dupa deget.

Fara aluzia la persoana care la scris ci doar la ideea de a promova dupa parerea personala... vacanta trebuie luata per ansamblu... nu dupa cum ai fi vrut sa fie.

DoreD
[25.05.11 17:26:58]

pisicca, fiecare are asteptari si pretentii. Cat timp review-ul, pozitiv ori negativ, are niste justificari, eu il consider foarte util. Daca autorul ar fi scris doar 'nu mi-a placut hotelul' sau 'am fost incantat', as fi considerat lectura lui o pierdere de timp. Dar aici ni se dau amanunte. Fiecare poate decide cat de importante sunt aceste amanunte, dar comentariile ironice la adresa acestora sunt neplacute. Eu am considerat nepotrivit ecoul tau si cu siguranta nu a contribuit cu nimic la parerea pe care mi-am format-o despre acest hotel.

[25.05.11 17:34:22]

Whatever...

[25.05.11 18:02:56]

@pissica

Cam care ar fi acele impresii ale celorlalti? Din partea ta n-am vazut decat ironii, nici macar o informatie pertinenta care sa combata argumentat cele scrise in articolul de mai sus.

Iti recomand, cu asta punand punct comentariilor rautacioase, sa descrii propria experienta de vacanta de la acest hotel, punand accentul pe amanunte si informatii asa cum le-ai perceput si inteles tu. Vei observa ca nimeni nu-ti va raspunde ironic daca ceva din articolul tau va deranja. Asa cum ai spus si tu, acceptam orice impresie atat timp cat este in limitele bunului simt si mai ales argumentata!

DoreD, fanespoitorul, pisicca*
Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: