ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.05.2011
ÎNSCRIS: 22.05.11
SEP-2010

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Unul dintre cele mai proaste hoteluri din Kusadasi

Incep prin a mentiona ca am fost la Kusadasi de 4 ori pana acum dar am vrut mereu sa stau la alt hotel. Mi-am dorit de asemenea un hotel in centru pentru ca iubesc Kusadasi-ul noaptea. Am ales, din pacate, hotelul Atinc.

O sa fiu cat de obiectiva pot si incep prin a sublinia primul si singurul aspect pozitiv despre acest hotel: locatia. Este excelent pozitionat in centrul orasului, la 3-5 min de bazar, vis-a -vis de plaja publica (trebuie practic doar sa terceti strada). O sa mentionez si faptul ca exista internet wireless gratuit.

Cum am terminat cu partile bune, se le trecem in revista pe cele mai putin bune:

- camera - mica, cu mobilier foarte vechi, un televizor mic care prindea doar 5 posturi turcesti. Aerul conditionat era ok.

- baia - ok la prima vedere insa cu dus fix si apa care ori era rece ori calda (nu puteai gasi o temeratura intermediara).

- personalul - pe langa faptul ca desi era trecut de ora de check-in nu am fost cazati imdeiat, ni s-a spus inca de la inceput ca nu avem voie cu niciun fel de produse din afara. Nici nu ma gandeam ca vom fi controlati, in fiecare zi, in jur de ora 15.00 de catre un individ care venea sa vada ce exista in minibar. Cred ca acest aspect m-a deranjat cel mai mult.

-sala de mese si mancarea - sala era extrem de intunecata si de prost decorata. Sa nu mai vorbesc de mese/scaune, etc. Mancarea... relativ ok, insa mereu aceeasi, iar ceea ce nu se manca dimneata se facea salata pentru seara. Trebuia, de asemenea sa cumparam apa pe care o beam in timpul mesei.

- piscina - foarte mica pentru capacitatile de cazare ale hotelului si in consecinta foarte aglomerata.

Una peste alta, cu siguranta nu m-as intoarce acolo dar m-as intoarce si a mia oara la Kusadasi pentru tot ceea ce ofera: peisaje minunate, relaxare, spiritul primitor si amabil al Turciei, viata de noapte si o imensa senzatie de libertate.

Trimis de LadyA in 22.05.11 16:00:10
Validat / Publicat: 22.05.11 17:28:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi: Ozcelik Hotel, Korumar Hotel, Asena Hotel.

VIZUALIZĂRI: 2678 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (LadyA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 43.20 EUR pe cameră

maria55 †
    [22.05.11 20:54:30]

@LadyA,

te-am punctat pt sinceritatea de care ai dat dovada povestindu-ne despre acest hotel. Il stiu, treceam zilnic, in drumul nostru spre plaja, sau spre super-market si admiram pozitia lui fata de plaja, ca si locatie fiind unul o. k.

La fel de mult ca si tine, iubesc si eu acest oras, urmind ca in septembrie sa ma intorc pt a4a oara, de data aceasta 10 nopti, din aceleasi considerente.

Diferit de tine, insa, eu ramin fidela aceluias hotel, Surtel se numeste si se afla chiar linga bazar, dupa acel mare magazin de covoare turcesti, pe linga care ai trecut negresit in drumul tau spre bazar. Si tot diferit de tine, noi am fi putut sa ducem in camera un intrg magazin alimentar, insa nu aveam nevoie, ei asigurindu-ne pe intreg parcursul unei zile, totul! (apa plata si minerala, racoritoare, cafea, ceai, bere) Ni se permitea sa luam in camera din restaurant sau din bar, fara ca cineva sa se supere, ba mai mult la plecare ne-au facut si un termos de cafea pt drum.

Am avut all incl. la doar 18/euro/zi, am fost un grup f mare si toata lumea a fost multumita nu este doar parerea mea. Ti-as recomanda cu caldura acest hotel f potrivit pt ceea ce iubesti tu; Kusadasi, noaptea, central si cu o vedere superba spre Egee. Am omis sa-ti spun ca mobilierul este nou, camerele mari, gresie. Baia este un pic mai mica insa cu tot ce ai nevoie, chiar si apa calda non-stop. Daca mai doresti amanunte te ajut cu placere doar sa ma soliciti.

Maria

adryana
    [23.05.11 11:42:41]

@LadyA, ma gandesc acum ca poate chelnerul acela venea doar sa verifice ce s-a consumat din minibar si sa adauge ceea ce lipseste, asta o facea din datorie si respect, nu cred ca venea sa va verifice pe voi ce si cat ati baut, ca doar oricum voi plateati ceea ce se consuma. Nu ai pus niciun pret ca sa imi formez o idee, dar nu esti singura. Pentru mine conteaza si acest aspect.

@maria55, felicitari inca odata pt. locatia aleasa, este ceva nou pt. mine sa aflu ca de la restaurant te lasa sa duci ceva la camera, caci pe unde am stat eu acest lucru era absolut interzis, scria si pe usa.

maria55 †
    [23.05.11 14:21:26]

@adryana,

da, ne dadeau voie, insa nimeni din grupul meu nu exagera, asta din bun simt fata de gazde!

Crede-ma ca meritau tot respectul nostru, dat fiind faptul ca se comportau minunat cu noi.

Acesta fiind si motivul pt care atit timp cit nu voi schimba statiunea, nu am sa schimb nici hotelul!

In momentul in care ma voi hotari pt o alta statiune, voi consulta pe afa toate review-urile pt a nu gresi!

te salut, Maria

LadyAAUTOR REVIEW
    [25.05.11 23:39:40]

@Maria,

Multumesc pentru sfat, o sa iau in considerare hotelul recomandat de tine.

Si stiu ce zici, am stat la Asena si la Korumar si nu am avut problema cu minibarul. Era prima oara cand se intampla asa ceva si d-asta am fost indignata. Era inca de la intrare o placuta pe care scria ca e interzis sa aduci ceva din afara. Macar de gaseai ceva in minibarul lor... in fine, una peste alta nu m-as intoarce. Multumesc inca o data pentru sugestia cu Surtel si vacanta placuta!

Andreea

LadyAAUTOR REVIEW
    [25.05.11 23:44:02]

@ adryana

Nu era un chelner si in niciun hotel pe lumea asta nu te deranjeaza nimeni la ora 15.00 sa iti schimbe minibarul decat eventual la cererea ta. Beam intotdeauna apa (2 sticle de 1/2 l la 2 persoane pe 40 de grade e foarte putin) si abia a doua zi dimineata ni se punea alta.

Despre preturile pentru cazare nu stiu exact...eu am platit 550 de EUR pentru 7 nopti cu demipensiune/pers., transport cu avionul.

adryana, LadyA, maria55
    Alte impresii din această RUBRICĂIlayda Avantgarde Hotel (ex Atinc):