ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.04.2009
DIN: Iasi
ÎNSCRIS: 02.04.09
AUG-2008

Către satisfăcător

Un loc cu o atmosfera speciala

Samira Club mi-a placut foarte mult, am fost acolo intr-o tabara cu scoala si a mers perfect la acest club cu bungalows (desi era putin enervant pentru ca e foarte mult de mers de la bungalowuri pana la masa/bar/plaja/piscina).

Mi-au placut foarte mult spectacolele ce se tineau seara, animatorii si muzica aleasa si discoteca organizata seara la ora 12 pe scena, precum si modul in care am fost intampinati cu muzica specifica la intrare.

Cel mai placut am ramas impresionata de cei care serveau narghilea de o mare diversitate de arome, plus ca sunt foarte sociabili si stiu sa recomande ce e mai bun, ca mi-au adus de fiecare data narghileaua oriunde am vrut, chiar si langa piscina si nu s-au suparat dupa ce cineva din grupul nostru a spart una, ba dimpotriva au facut glume pe seama asta.

Pisicina e foarte mare, e mult spatiu si e superb faptul ca se poate vedea de la piscina plaja. Si vorbind de plaja, e foarte curata si NU mi-a placut faptul ca erau foarte scumpe sezlongurile si umbrelele.

Nu mi-au mai placut cei de la securitate, caci unul dintre prietenii mei si-a pierdut ceva foarte valoros, si chiar i-am acuzat pe cei de la securitate care s-au scuzat spunand ca nu e treaba lor si ca se baga numai cand e vorba de violenta.

Mancarea nu e prea buna, nu au o mare diversitate, cu exceptia mancarii care se platea, adica in afara de cea clasica- sandwichuri si Pizza. Motiv pentru care am mancat o saptamana intreaga numai aceste doua sortimente.

Camerele au fost ok, nu au tv, sau cine stie ce, dar sunt ok, nu lipseste nimic, cameristele sunt foarte ok, au facut curat zilnic, au adus prosoape noi tot timpul etc.

Eu una imi doresc sa revin, a fost foarte ok, m-am simtit bine, nu au fost conditii de lux, dar atmosfera creata de Samira Club e speciala astfel ca recomand cu placere sa mergeti aici.

Trimis de Hayky in 02.04.09 00:18:59

VIZUALIZĂRI: 1577 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Hayky); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina atunci cand rasare soarele...
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

jokermen2001 [02.04.09 09:19:05] »

Buna, ma intereseaza si pe mine, chestia asta, un pretz mai concret, pe sejur, cat costa sezlongurile, cam ce distantza este pana la piscina si la masa sau la plaje?

Si apropo ce fel de sistem de masa ai avut si cam ce se dadea de mancare in bilet si cam cat costa sa mananci separat?

Multzumesc

Hayky [02.04.09 12:01:07] »

Eu am dat 600 euro cu tot cu avion, all inclusive... sezlongurile erau ceva gen 4 euro, chiar nu mai tin minte, dar numai la plaja, la piscina erau free, asa ca noi stateam pe saltele atunci cand mergeam la plaja...

Depinde de ce bungalow prinzi atunci cand vii pentru ca sunt unele chiar langa locul unde poti lua masa sau poti nimeri cum am patit eu, in capatul celalalt, la vreo 5-10 minute de mers pe jos. Distanta nu e atat de mare, dar e foarte complicat pentru ca sunt FOARTE multe bungalowuri si e ca un labirint, asa ca trebuie sa retii pe unde trebuie sa mergi. Noroc ca unele grupuri de bungalowuri sunt colorate diferit...

La masa, repet, all inclusive, bufet suedez, si sa mananci separat este pizza si sandwichuri gratis la un interval de ore , iar in rest acestea doua se platesc si sunt foarte ieftine, cam 4 dinari, adica aproximativ 2 euro. La bar, sucurile si apa sunt free, iar cocktailurile sunt toate 6 dinari (3 euro).

jokermen2001 [02.04.09 12:09:18] »

Ok, 600 euro 7 nopti? de pers.?

Si la bar exista si bauturi, alcoolice bere, vin, etc. sau sant cu bani?

Dar apropo, este si hotel, sau numai bungalowuri si de cate stele?

Hayky [02.04.09 13:00:36] »

600 euro cu tot cu transport , cazare, masa , tot... de persoana.

Sunt numai bungalowuri... de 3 stele.

La bar bauturile alcoolice se platesc, all inclusive sunt doar sucuri si apa si daca vrei iti dau sticle mari de suc sau apa si le iei cu tine la plaja si in camera.

jokermen2001 [02.04.09 13:13:58] »

Aha deci ne lasam de baut acolo,ok multzumesc pentru informatzi

Hayky [02.04.09 13:23:09] »

cu placere

Hayky, jokermen2001