ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.05.2011
    ÎNSCRIS: 17.03.11
    JUN-2007

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Capadochia vazuta din balon

Am plecat din brasov, 2 prieteni, cu masina, in safari, pe ruta: brasov, bulgaria, turcia, siria, iordania, egipt, libia, tunisia, sicilia, italia, austria, ungaria, brasov. total 44 zile si aprox. 20.000 km.

aici voi posta foto din turcia.

va recomand capadochia. nu ratati sa va dati cu balonul. e scump, cam 200 euro dar merita.

in rest ce sa va spun. mergeti si va veti convinge ca merita. astept intrebari la obiect.

Trimis de travoice in 10.05.11 10:29:40
    Validat / Publicat: 10.05.11 11:54:35
    • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4341 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (travoice); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    [1 PMA]
    PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
    NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

Admin [10.05.11 11:53:41] »

ia te uita, iti scapase probabil un loc pe acestsite unde NU ne spusesesi inca despre cele "44 de ziel si aprox 20.00o km"???

Dupa prima ta interventie pe site aveam - cu totii, sunt sigur - mari sperante de la tine, ai avea multe lucruri utile de impartasit, insa cu parere de rau constat ca te rezumi la acelasi text standard, repetat obsesiv "Am plecat din brasov, 2 prieteni, cu masina, in safari, pe ruta: brasov, bulgaria, turcia, siria, iordania, egipt, libia, tunisia, sicilia, italia, austria, ungaria, brasov. total 44 zile si aprox. 20.000 km" postat cam in toate interventiile tale pe acest site.

Pentru ca in plus nu vad nicio tentativa de a incarca poze (in ciuda anuntului), cu parere de rau review-ul este retras din concurs...

travoice [10.05.11 15:30:39] »

sincer nu vreau concurs. azi am plecat din birou si acum citesc ce ai scris. trebuia sa pun foto

am plecat

am o sincera dorinta sa-ti trimit cd-uri cu experientele mele. posteazale tu. nu am timp. tot ce am scris nu am mintit. da-mi adresa si trimit colet cu cd.

cred ca stii ca nu mint

roth [10.05.11 21:26:07] »

E bine ca eu acum pling de suparare la citirea acestui rw?

Prima data cand am descoperit Capadochia --pe un alt sait-- crede-ma ca nu stiu cand a trecut noaptea asa captivanta a fost povestea si pe urma o saptamana am cautat si am citit tot ce am putut.

Mai bine nu ma amageai cu titlul. Eu nu am avut privilegiul sa ajung inca acolo si as fi apreciat ceva mai multe vorbe pt a-mi hrani nevoia avida de informatii despre aceasta locatie pe care eu as numi-o simbolic--O PRAJITURA URIASA,-- asta datorita formatiunilor de calcar care par facute din frisca si pudrate cu cacao.

Te rog mult in limita timpului, macar prin ecouri ,mai dezvolta subiectul.

Multumesc

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    travoice [11.05.11 15:53:06] »

catre dl roth. i-mi cer scuze ca v-am dezamagit. incerc sa ma tin de promisiunea de a posta foto. sincer, pentru foto postate am platit pe cineva. o sa postez zilnic. promit.

catre dl administrator

va rog sa-mi indicati - o solutie de a posta in bloc multe foto. step by step e prea greoi.

va multumesc pt intelegere

Admin [11.05.11 15:58:49] »

@travoice: m-ai mai rugat asta si ti-am mai transmis raspunsul: NU va exista (in viitorul apropiat, cel putin) o asemenea facilitate [bulk-photo-upload] pe amfostacolo.ro.

Unul dintre motive rezida tocmai in posibilitatea /necesitatea/ de a introduce un text explicativ pentru fiecare poza incarcata - fara niciun text atasat (asa cum ai facut tu, de exemplu), pozele isi pierd MULT din valoare.

Cantitatea (un numar cat mai mare de poze) este MULT mai putin importanta decat calitatea!

In locul celor 79 de poze incarcate de tine as fi preferat de 1000 de ori sa incarci doar 9, insa bine selectate/ales si - cel mai important - cu cateva scurte explicatii la fiecare!!

travoice [11.05.11 16:06:47] »

sincer ai dreptate. dar crede-ma si pe mine. singurul scop pentru care sunt aici este de a informa oamenii. raspund punctual la fiecare intrebare.

roth [11.05.11 16:44:26] »

1* d-ul roth e o ea pe numele real camelia

2* unele poze sunt superbe ex poza 26 care te face sa intelegi de ce as fi notat asa o poveste despre aceste locuri.

3* cand ai timp fa un album in picasa si da link-ul

4* locurile sunt de basm si tocmai de aceea am zis ca e pacat. Poate in timp, peste 1zi/luna reusesti sa impartasesti cu noi experienta care, cred ca e magnifica. Eu sper sa ajung cit de curand pe acolo mai ales ca vreau musai sa merg cu balonul si daca nu ma grabesc poate le trece astora prin cap sa puna limita de varsta si am ratat.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    travoice [11.05.11 17:11:03] »

cami sa dl roth, ma bucur ca am timp ACUM. va rog sa-mi da-ti voie sa va rog sa primiti dvs cd-urile mele. postati dvs. iar ma cearta administratorul. asta e. daca doriti putem vb pe mess.

roth [11.05.11 17:43:33] »

1* sunt praf la tehnologie dar ma incanta ideea

2* eu plec maine la zurich cu treaba si atunci cand vin incercam.

Numai bine si sper sa reusesti sa scrii totusi ceva impresii fiindca ceea ce ai simtit acolo sus nu poate descrie altul

travoice [11.05.11 18:22:42] »

MULTUMESC. drum bun. sa te intorci sanatoasa sau sanatos.

chiar ma bucur ca cineva ma intelege. astept raspuns

travoice [18.05.11 00:12:52] »

alo elvetia?

nu retineti prea mult pe singurul admirator.

pentru balon, nu va faceti griji. primesc persoane indiferent de virsta, si sunt super amabili

in ungaria la debrecen va puteti da cu balonul.

merg des in zona dar nu m-am dat.

consider ca nu am ce peisaj sa vad din balonul deasupra debrecenului.

mesaj adresat catre roth

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    travoice [18.05.11 01:51:12] »

MESAJ CATRE TOTI CEI CE VAD ACESTE FOTO.

va rog, intreba-ti -ma si va raspund punctual.

va multumesc

travoice [18.05.11 02:23:05] »

la foto 169

am ajuns la gainzatep (nu stiu daca am scris corect denumirea orasului), ne-am cazat la hotel, si am iesit sa vizitam orasul. la o cofetarie am savurat si acel produs.

orasul e aproape de granita cu siria.

din cite am inteles acea zona e renumita ca si capitala fisticului.

oameni super. preturi super bune.

nu am putut sa plecam de la o benzinarie pina nu am stat cu OMUL la un ceai super si la o mica poveste. asta se intimpla intre gainzantep si iesirea spre siria. nici noi nu ne grabeam, asa ca am stat cu placere.

o sa mai scriu la sectiunea siria. dar pina atunci sa va spun cum a fost intrarea in siria. simplu. in zona libera, pe ambele parti scria teren minat, atentie la mine. in vama nici o problema, foarte amabili. la prima benzinarie ne-am oprit. mai departe va spun la sectiunea siria

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    webmaster26 [22.08.17 11:32:03] »

Mutat în rubrica "Cappadocia văzută din balon, CAPPADOCIA [zona]" (nou-creată pe sait)

roth, travoice
    Alte impresii din această RUBRICĂCappadocia văzută din balon:

• pagină generată în 0.053194999694824 sec