ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.05.2011
DIN: brasov
ÎNSCRIS: 13.05.10
MAY-2011

Drept la replica (II) / DIN PARTEA GAZDEI...

DREPTUL la REPLICĂ se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):

Multumesc "Am fost acolo" pentru atitudinea deschisa fata de toti cei care scriu pe site, inclusiv a proprietarilor. In primul rand vreau sa-i informez pe toti cei ce vor citi review-urile, ca aspectele legate de servirea meselor (cu toate ca au fost mult exagerate de catre cei care au scris) au fost corectate (acolo unde noi am inteles ca ar fi cazul) si ii invit cu mare placere pe cei care s-au aratat nemultumiti (cateva persoane pe parcursul a trei ani de functionare!!!) la pensiunea noastra pentru a servi mancaruri sanatoase, proaspete si gustoase.

Micul dejun contine numai produse home-made, obtinute in gospodariile din sat sau in propria bucatarie. Oferim produse de panificatie proaspata, calda (coapta in fiecare dimineata la noi in bucatarie). Nu sunteti nevoiti sa dati 25 lei/persoana pentru niste salam, branza, rosii... cum scria cris_piti30 mai jos. Micul dejun este descris amanuntit pe pagina noastra de internet si nu ne-am abatut de la acea formula de bufet (doamna mentionata de catre mine a servit micul dejun sub forma de bufet si... nu a stat un week-end ci doar noaptea de sambata spre duminica. Si am facut totusi macar un singur lucru bun pentru dansa: am acceptat sa vina cu un catelus mic, lucru care rar i se intampla in locatiile turistice, dupa cum singura a afirmat.

Dragi oaspeti, nu avem pretentia ca suntem perfecti si ca totul este desavarsit, perfect la noi. Dar cunoastem straduinta si interesul pe care il manifestam in a ajunge cat mai sus in prestarea serviciilor la pensiunea noastra. Stim ca ne detasam, prin locatie si servicii, de marea masa a pensiunilor din zona Bran-Moeciu. Am avut oaspeti care au citit review-urile de pe site si care "au riscat" sa vina la noi. Bucuria a fost dubla: a dansilor ca au fost foarte incantati, si a noastra ca am demonstrat contrariul celor citite.

Va multumesc. Cu consideratie, Iosefina Bordas

Trimis de Bordas in 05.05.11 14:00:41
Validat / Publicat: 05.05.11 15:15:57

VIZUALIZĂRI: 2173 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Bordas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
[1 PMA]
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

istokr [08.07.11 12:45:26] »

Buna ziua doamna Bordas,

Cautam sa gasesc o pensiune la munte pe AFA si am ajuns sa citesc ecourile postate pentru aceasta pensiune, unele bune altele rautacioase (sau poate nu) si am intrat pe site-tul pensiunii pentru o mai buna informare.

M-am uitat la preturi, camere, galerie foto (1 poza!!!) si vad anuntul cu concursul si zic; uite o initiativa laudabila, dar ca si la reclamele postate pe strazi sau tv, unde jos este scris cu litere mici ceva ce nu trebuie sa vezi din prima, apare si partea negativa a anuntului ”premiul este valabil pe tot parcursul anului cu exceptia ofertelor speciale (1 Dec, Craciun, Anul Nou, 8 Martie, Paste, 1 Mai) ” Aveti 14 camere, credeti ca era o asa mare pierdere (un week-end gratuit in fiecare an) sa mergeti pana la capat cu oferta. Poate oferta de Craciun si Anul Nou o pot intelege dar restul nu.

Va rog sa nu va suparati pentru remarca dar asta da apa la moara celor care va contesta intrun fel sau altu lucrurile bune.

O zi buna si multi clienti.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    Bordas [19.07.11 11:46:55] »

Stimate domnule istokr,

Pentru mine a fost o surpriza placuta ca ati intervenit. Am organizat acest concurs pentru toti oaspetii nostri care recurg la acelasi "pachet" sau tip de servicii, adica vreau sa spun: care pleaca de la START in aceleasi conditii. Pentru noi nu ar fi fost nici un efort in plus sau "o pierdere" (premiul ar fi fost acelasi) sa introducem in urna si fisele de cazare ale celor care s-ar fi cazat cu ocazia sarbatorilor speciale, insa acele pachete sunt diferite de pachetele de week-end. Dupa cum este si titlul concursului “VINO LA NOI CUMPARAND PACHETUL WEEK-END CU PENSIUNE COMPLETA”, acest concurs este destinat week-end-urilor obisnuite. Ofertele speciale de sarbatori SE INTIND PE MAI MULTE ZILE SAU NU SUNT INTOTDEAUNA IN WEEK-END-URI (de exemplu 1 Martie si 8 Martie au picat intr-o zi de marti anul acesta) si astfel nu se pot aplica acestui concurs. Orice concurs organizat de o companie are un anumit scop, haideti sa-i spunem "motivational". Perioadele de sarbatori sunt intotdeauna suprasolicitate iar noi, prin acest concurs, dorim sa crestem solicitarea pentru week-end-urile obisnuite.

Va multumesc pentru interventie si va asteptam la Casa Muntelui.

NB Bordas este (sau a fost) reprezentant al unității
    RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    silvia tudoran [16.09.11 14:54:17] »

Buna ziua!

Am cateva intrebari pentru d-na Bordas, dar imi poate raspunde oricine daca e in cunostinta de cauza.

1. Cum se face accesul la pensiune iarna? Se poate ajunge cu auto daca e zapada? E asfalt pana la poarta?

2. Cum se organizeaza revelionul anul acesta? Costuri, pachet, ce perioada, entertainment inclus, etc.

Multumesc!

mariana adelina [11.08.14 09:37:57] »

@Bordas: Stimata doamna, ne-am cazat zilele trecute la pensiunea dumneavoasta. Unitatea este ingrijita si arata bine, insa serviciile lasa foarte mult de dorit. Am ales locatia dvs. tocmai in ideea ca la un tarif de 133 de lei pe noapte nu vom avea parte de surprize neplacute, insa am plecat cu un gust amar. Neaparat trebuie sa imbunatatiti serviciile in restaurant care lasa foarte mult de dorit. Aveti un ospatar tanar care a incurcat comenzile permanent. Cateva greseli pot fi trecute cu vederea, insa sa ti se incurce in permanenta comenzile, nu cred ca este o situatie prea fericita. Noi am fost un grup de persoane. De exemplu, am cerut papanasi cu ciocolata, iar ospatarul a adus papanasi cu dulceata, alti prieteni au cerut doua portii de bulz si a fost adusa doar o portie, am cerut ciuc cu lamaie si fara alcool, ne-a fost adus ciuc simplu cu alcool, dimineata am vrut platoul acela traditional la 36 de lei portia/persoana si ne-a fost adus cel cu branzeturi, iar exemplele pot continua. Intrebati bucatarul si probabil va va confirma aceste incurcaturi. Cat despre pretul mancarii, acesta este foarte mare, daca punem la socoteala ca la astfel de tarife si pretentiile clientilor sunt foate mari, inclusiv in ceea ce inseamna servire si gramaj al portiilor. Sunt de acord sa platesc un pret mai mare pe o mancare calitativa, dar in conditiile in care ajungi la pensiune ostenit dupa o lunga drumetie si te trezesti ca sunt incurcate comenzile, nu ti se aduce e ai comandat sau ti se aduce cu totul altceva... este trist. In plus, va intreb, daca aveti o explicatie in privinta returilor ridicate la produse, cum explicati pretul unei beri care costa 6 lei, cafeaua 6 lei etc. O zi buna!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    webmasterX [11.08.14 09:58:37] »

@mariana adelina: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Bordas, istokr, mariana adelina, silvia tudoran
    Alte articole din această RUBRICĂPensiunea Casa Muntelui: