ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2011
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 02.05.11
AUG-2010

la PMM* = 40 USD

Hotel curat, cu personal dragut, placut impresionati

Am stat la acest hotelul vara trecuta dupa o experienta groaznica cu alt hotel (culmea catalogat si de 5 stele); am reusit dupa incercari temeinice sa schimbam hotelul si am optat pentru Hilton PLaza.

Un hotel foarte curat, cu personal in mare pondere european si mancare excelenta.

Zona de piscina este suberba, iar pana la plaja treci printr-o gradina tropicala foarte frumoasa. Plaja este privata cu nisip si in apa nu sunt pietre.

Va recomand acest hotel, daca ar fi sa ma intorc in Egipt tot pentru acest resort asi opta.

Trimis de ralucas in 02.05.11 21:39:23
Validat / Publicat: 02.05.11 22:45:08
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 2957 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ralucas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 40.00 USD pe cameră

Alex_Macedo
    [03.05.11 12:51:40]

Aici, de exemplu, as fi dorit un review mai... "lunguieţ"!

Exact cum poti avea o experienta neplacuta la Sphinx, asa poti scrie ceea ce a fost pozitiv/negativ la Hilton!

... sincer, eu as fi fost interesat sa citesc, parerea ta vis-a-vis de acest resort, cu +/-!

ancamariagadea*
    [03.05.11 16:11:50]

Raluca, daca ai avea cateva poze, ar fi minunat! Cum erau camerele si cum a fost mancarea?

creivean
    [03.05.11 19:39:42]

Se pare Alex că, sub imperiul impresiilor negative/pe cale să ne strice vacanţele, suntem mai vorbăreţi

@ralucas

Pentru mine review-urile negative sunt extrem de importante. Iar dacă acestea au şi multe, multe detalii, mă ajută să-mi formez o opinie avizată şi să fug cât mă ţin picioarele

Nu este însă, mai puţin important, ca review-urile pozitive să fie cât mai detaliate, pentru ca fiecare dintre noi, să poată culege din ele, ceea ce este cu adevărat important pentru el.

Te rog, ca pe viitor să pui acelaşi suflet şi în redactarea review-urilor pozitive!

În rest nu-mi rămâne decât să-ţi urez bun venit în comunitatea AmFostAcolo! La cât mai multe/bune vacanţe reuşite şi review-uri/fotografii pe măsură.

ralucasAUTOR REVIEW
    [03.05.11 21:24:31]

Revin mai intai cu detaliile pozitive despre Hilton resort, asta pentru ca sunt mult mai multe ;

prin urmare: resortul arata foarte frumos, inca de cum am ajuns acolo am stiut ca va fi un loc in care ne vom simti foarte bine. Receptia este foarte mare, au magazine de suveniruri in interior, coafor etc. La partea de spa, desi au si aceste beneficii nu am fost (era contra cost) si nu asi putea sa va dau amanunte. personalul hotelului era in general de origine europeana (ma refer la cei de la receptie, enternaining si manageri), personalul de curatenie, de la piscina si baruri, restaurante erau din cate ne-am dat seama arabi (probabil egipteni), si acestia din urma la fel de politicosi si bine trainuiti sa faca tot posibilul sa te simti bine. In hotel era foarte curat si in camere, desi mobilierul era putin invechit, era de asemeni foarte curat.

Zona de piscina si plaja erau superbe, cea mai mare piscina de hotel pe care am vazut-o pana acum, plaja avea nisip (nu foarte fin) dar era curat si fara pietre sau mizerii printre nisip. Sezlongurile de asemeni erau de o calitate foarte buna, confortabile, si cu saltele destul de groase. La piscina gaseai si un fel de paturi acoperite, din ratan, foarte confortabile care iti asigurau si umbra. enternining-ul era bine organizat, in fiecare zi dimineata sesiuni de aerobic etc, organizau si jocuri pentru copii, iar seara era discoteca undeva la subsolul hotelului (nu am fost dar am auzit ca era chiar distractiv).

In hotel turistii erau in general occidentali, multi nemti si foarte putin rusi (aspect care ne-a bucurat enorm, rusii sunt groaznici ca turisti: extrem de prost crescuti, galagiosi, alcoolici si multi .

Mancarea a fost foarte buna, predomina mancarea arabeasca, personal imi place foarte mult, cu deserturi fabuloase de la tot felul de torturi pana la fructe de sezon. In fiecare seara era cate o specialitate, intr-o seara a fost chiar gratar care se facea pe terasa.

Dintre aspectele "negative", au fost foarte putine (poate nu pot fi chiar obiectiva din cauza faptului ca pentru noi am plecat din iad si am ajuns in rai), insa nu pot mentiona decat ca pe culuarele hotelului de la camere nu aveau aer conditionat si pana ajungeai in camera era putin cam cald si poate mobilierul cam invechit. insa aveau in camera seif functional, minibar si un set de ceai si cafetiera daca doreai sa iti prepari singur. Privelistea din camere era miraculoasa, toate camerele erau cu vedere la mare (nu stiu cele de la primul etaj daca puteau vedea ceva din cauza palmierilor, dar la etajele superioare era fabulos.

Noi am mai avut o experienta cu lantul Hilton deosebit de placuta si in Dubai, unde hotelul arata intr-adevar putin mai bine insa camerele erau mobilate in acelasi fel (mobilierul mai nou pentru ca si hotelul era mai nou), dar acelasi stil in general si nu ne-a dezamagit nici de data asta.

Ne-am promis ca de acum vom alege numai Hilton! daca ne vom mai permite!

Alex_Macedo, ralucas
    Alte impresii din această RUBRICĂHilton Hurghada Plaza Hotel: