ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.03.2009
ÎNSCRIS: 29.03.09
SEP-2008
[?] AD. + 1 COPII

O vacanta de vis

Am fost acolo in perioada 07-14 septembrie 2008 doua familii cu o fetita de 7 ani unde ne-am simtit foarte bine.

Am plecat din Bucuresti la 10. 30 de pe Baneasa cu un boeing 737 si am ajuns in Antalya 12. 25 de unde am fost preluati de un mini-bus si condusi la hotel (cam 35 minute de la aeroport) unde eram asteptati cu sampanie si bomboane.

Inainte de a ne caza ne-au prezentat camere si in hotel si in vilele adiacente hotelului si camere duble si doua apartamente urmand sa decidem unde vrem sa stam. Am ales doua camere duble la etajul intai in una din vile deoarece acestea aveau piscine in fata fiecarei vile si scara exterioara din fiecare balcon asta fiind benefic pentru noi, ca eram cu o fetita de 7 ani care daca s-ar fi putut ar fi dormit in apa.

Camerele destul de mari cu toate cele necesare pentru cat stai in camera, nu suntem fitosi, dar am umblat un pic si stim ce inseamna confort. Se intra zilnic si se facea curat, se schimbau prosoape, sampon, balsam si gel de dus, mini-barul se completa zilnic ba chiar intelesesera cam ce folosim si ne lasa in plus (asta nu stiu daca datorita celor 2-3 euro care ii lasam la doua zile pe pat) noi am fost foarte multumiti de servicii

Am ramas surprinsa sa vad ca tot personalul vorbea engleza si ca toata lumea iti zambeste si este foarte amabila. Pot spune ca si in restaurant erau foarte atenti cu noi, foarte prietenosi si ne preferau in favoarea rusilor care tot timpul aveau ceva de comentat, ne-am facut o gramada de prieteni in randul personalului care se obisnuisera si stiau ce bem, ce cafele ne plac, ce cokteiluri ne plac si incercau sa ne faca sa ne simtim bine (si asa a fost)

Nu a fost nevoie sa facem rezervari la restaurantele cu specific deoarece fiecare seara avea specificul ei, mancarea foarte buna, foarte multa, diversificata, si pentru toate gusturile, multe feluri de prajituri si fructe.

Ca divertisment se organizau diverse concursuri. La piscina mare in fiecare seara erau spectacole care se incheiau cu un dans specific hotelului unde participam cu totii, apoi diverse seri de muzica (disco, rock, latino etc) diverse petreceri. In afara de hotel noi am ales sa facem rafting unde am platit 30 euro de persoana cu transportul si masa inclus, zi unde ne-am simtit minunat si unde ne-am duce fara ezitare daca ajungem din nou in Turcia pentru ca la noi nu prea ai unde sa faci acest sport fara echipament propriu, iar intr-o alta zi am fost sa vedem Green Canion, o experienta la fel de frumoasa, o zi petrecuta pe un vaporas care ne-a plimbat in jurul acestui Canion unde apa este verde si foarte adanca. Am facut 2 popasuri pentru a face baie si unul pentru a lua masa. Un peisaj de vis (nu ratati daca ajungeti acolo) sincera sa fiu acolo a fost singurul loc unde nu am fost incantati de mancare

Am avut o vacanta frumoasa unde ne-am simtit bine eu, sotul meu si finul meu (caci asa cum va spuneam am fost doua familii nasi si fini) ne-am intoarce oricand la SU SE SI dar fina mea zice sa incercam si altceva.

Suntem hotarati ca anul acesta sa plecam fara copil si am vrea sa incercam Bodrum (un pic de viata de noapte)

Inainte de a pleca am tinut cont de sfaturile agentiei si am fost multumiti de recomandarea facuta, sper ca si anul acesta sa avem parte de o vacanta frumoasa in TURCIA

Trimis de ValiVieru in 29.03.09 17:18:07

VIZUALIZĂRI: 2025 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ValiVieru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 190.00 EUR pe cameră

[29.03.09 17:33:02]

buna noi am fost anul trecut la delphin palace lara kundu si pot sa va spun ca a fost super de aceea am ales sa mergem si anul acesta tot acolo.

[31.03.09 00:20:06]

Poate incercam si noi Lara-Kundu, zilele acestea ne hotaram. Doresc vacanta frumoasa tuturor

[15.04.09 00:17:17]

am hotarat sa mergem cu masina poate cineva sa-mi spuna un traseu Bucuresti -Antalya

aysha

Antalya

---------------

Total 715 km

[15.04.09 15:08:03]

Multumesc frumos. Traseul e super bun mai adaugam cam 100Km de la Edirne pana la Istanbul sunt cam 250Km. Dar de ce ma intorc la Edirne daca intru prin Hamzabeyli? Si vroiam sa mai intreb daca intru in Istanbul sau nu? Multumesc

[15.04.09 15:31:20]

de ce alegeti sa mergeti cu masina? cred c-ar fi mai bine cu avionul, noi am fost cu avionul iar prietenii nostri cu masina - a fost cumplit cu masina. Cu avionul din buc faci 1,50 ore iar cu masina vreo 30 ore

[15.04.09 15:33:25]

anul acesta au ales si ei tot cu avionul pana in ant ,eu stiu ca sunt in jur de 1500 de km pana in antalya

aysha
    [15.04.09 16:37:13]

Nu trebuie sa adaugati nimic, cu siguranta nu am gresit distantele:

Din vama Kapitan Andreevo/Kapikule (BG/TR) pana in Istanbul sant 250 km, dar de la intrarea pe autostrada, cand vii de la vama Lesovo/Hamzabeyli (BG/TR), pana in Istanbul sant 225 km.

Bucuresti-Istanbul-Antalya=1335km.

De adaugat puteti adauga (optional) plimbarile prin Istanbul.

[15.04.09 16:57:18]

Plecam 5 familii si trei vor cu masina iar eu vreau cu avionul ei sunt majoritari dar pana la urma vedem ca ne putem intalni acolo.

Eu fac Bucuresti -Instanbul cam o data pe luna cu masina si stiu ce inseamna 8,5-9 ore, cam ajungi obosit in vacanta si te intorci obosit, in Turcia se circula la voia intamplarii , trebuie sa fii foarte atent la ce fac soferii ca nu prea stiu ca au semnale la masini. Oricum daca plecam cu masini ne vom opri in Instambul sa dormim pentru ca unul din soferi nu prea are experienta iar sotul meu care vrea cu avionul nu vrea sa conduca ca el merge in concediu deci nu putem face traseul legat.

dumifebr23
    [19.04.09 10:57:23]

cat va costat sejurul si prin ce agentie ati rezervat biletele?

[19.04.09 20:01:55]

3800 E 4 adulti si un copil de 8 ani plus 1500 E biletele de avion - 10 nopti, in perioada 27.06-07.07 prin REZEDA TOURS. Mergem tot la SU SE SI, deci plec cu avionul

aysha, dumifebr23, maimerg, Razzzzvan*, ValiVieru
    Alte impresii din această RUBRICĂSusesi DeLuxe & Spa Hotel: