Riviera Beach Hotel [complex Riviera Holiday Club]

înscris/ă în 02.02.10
APR-2011
196 Euro

Riviera Beach Hotel, Nisipurile de Aur

La propunerea unor prieteni, de Pasti am optat pentru un sejur de 3 nopti la Riviera Beach, Nisipurile de Aur, Bulgaria. Sosirea vineri, 22.04, orele 13,00 iar plecarea luni, 25.04 orele 12,00.

Am sa fiu scurt, fara poezii inutile.

Am stat in Riviera Beach 1,5 stele, all inclusive (din pacate in alt corp decat prietenii care au stat la Riviera 2).

Pe scurt:

- conditiile de cazare la superlativ: lenjerie si prosoape schimbate zilnic, impecabile, bumbac 100%;

- mancarea: foarte buna, spre excelenta. Din pacate, romanii, majoritari in perioada respectiva mai stricau din atmosfera de la masa (supraincarcau farfuriile cu mancare si le lasau pe jumate consumate). Chelnerii (picolii) foarte prompti, debarasau masa aproape instant. Nici nu ajungeam la iesire, si privind la masa la care am servit, era gata pentru urmatorul client;

- personalul: rar mi-a fost dat sa vad personal atat de amabil si serviabil, incepand de la receptie, pana la barmani si cameriste;

- curatenie: ireprosabil

- piscina acoperita: buna, curata, dar cam mirosea a clor (normal, avand in vedere spatiul inchis);

- piscina in aer liber (fiind cald, am folosit-o din plin): foarte curata, iar apa era incalzita, numai buna de baie. La iesire, trebuia (normal de altfel), sa folosesc halatul de baie (contracost, 2 leva pe zi), sau un prosop de plaja, (gratuit, pe baza tichetului dat la cazare in acest scop);

- animatorii: se straduiau sa-i angreneze pe turisti in fel de fel de jocuri in aer liber, dar dorind sa ma relaxez, nu am dat curs. Dar oricum, erau foarte simpatici si cu un zambet care iti incalzea sufletul (zambet aflat de altfel pe chipurile tuturor). Colegii care aveau copii mici s-au declarat multumiti;

- bautura: numai autohtona, la discretie, inclusiv racoritoarele, (gama Coca Cola, nectar de portocale, mere, grapefruit si nestea la dozator). Ceai (mai multe sortimente) si cafea, de asemenea, la discretie;

- cu parcarea au fost ceva probleme pentru cei care au ajuns tarziu. Dar am inteles ca s-au gasit solutii pentru toti.

In ultima seara, cina festiva, cu un scurt program popular autohton (imi plac astfel de programe), apoi distractie pe cinste.

Pe ansamblu, a fost un sejur foarte placut, excelent as putea spune! Avand in vedere si tariful (98 euro de persoana), puteti concluziona singuri.

Sfat: pentru cei din Bucuresti, recomand traseul prin Ruse, nu prin Vama Veche. Este mai scurt cu peste o ora. Iar politistii bulgari, nu mai sunt chiar atat de mafioti, sa-ti caute nod in papura!

Distractie placuta!

PS Nu am postat fotografii. Cele de pe siteul hotelului sunt reale!!

Impresii încărcate de bnicolof in 28.04.2011 17:01:23

Validat / Publicat: 28.04.11 18:02:22

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (bnicolof); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  15500 PMA (din 18 voturi) nota2

[28.04.11 17:29:04]

Bun venit pe site @bnicolof, ne bucura sejurul tau reusit si mai ales faptul ca ai decis sa ne povestesti despre el.

Te asteptam si cu alte asemenea impresii punctuale dar pline de informatii din vacantele tale.

- Admin
[28.04.11 17:57:56]

Mutat la rubrica "Riviera Beach Hotel [complex Riviera]" (deja existenta pe site)

Bun review, btw.

- laurentis
[08.05.11 17:15:04]

Ai putea sa ne spui si ce nu ti-a placut? totusi nu ai dat 100% per ansamblu...

- bnicolof
[09.05.11 06:37:17]

Exista oare perfectiune?

La bucatarie: nu erau decat 2 tipuri de ciorbe, mai bine zis supe;

Distractie si relaxare: era preponderent pentru copii. Nu avea o masa de biliard (doar tenis de masa, vesnic ocupata);

Cazarea: am fost un pic rautacioas, aici.

Poate ca datorita insuficientei locurilor de parcare, aspect care nu te relaxeaza complet.

Raman la parerea ca totul a fost foarte bine, dar 100% niciodata nu am dat nimanui.

- laurentis
[09.05.11 16:42:42]

si totusi nu putem sa te convingem sa pui niste poze?

Multumesc.

- bnicolof
[09.05.11 22:37:07]

Sa le repet pe cele deja postate? N-are rost!

Site-ul are postat fotografii reale.

Chiar si cele din dreapta acestei pagini sunt de actualitate!

Pe de alta parte, fotografiile le am facute cu familia si prietenii si tin la anonimat.

- voaleta
[29.09.11 20:56:58]

piscina interioara are sectiune pentru copii? Multumesc.