Odessos Park Hotel

DIN buc
înscris/ă în 28.04.11
APR-2011

ARTICOL ARHIVAT

Amabili, desi nu au cu cine

Am fost de Paste 2011. In gen ok.

Problemele pe care le-am avut le-au rezolvat cu amabilitate: desi parcarea era mica, au reusit sa gaseasca loc (inghesuit, dar fara mari complicatii), au rezolvat cu frigul din camere, am schimbat camerele cu altele pt a avea mai mult confort, ne-au dat la cerere pilote suplimentare, s-au implicat in debocarea masinii din parcare (eram blocat de 5 masini), etc.

Mancarea ok. Nu exceleaza, dar nici nu era proasta. Cantitate arhisuficienta, dar nu destul de suficienta pt romani. Sper ca in curand romanii o sa invete sa se comporte. Dupa fiecare masa, au lasat farfurii pline ochi cu mancare, prajituri, fructe, oua, etc. Nu e prima data cand observ comportamentul asta la rom si rusi. Am vazut si prin Turcia chestia asta. Plus nesimtirea de a ocupa mese mari de 6 persoane cand nu erau decat 2 sau 3. Plus usile de afara lasate deschise dupa ce le-a folosit jupanu'. Asa... sa fie putin curent acolo de unde a plecat...

Probabil un mod mai strict de servire a mesei ar mai fi temperat furia culinara nationala (ex: nu sunt mese, nu mai intri in restaurant decat cand se elibereaza si insotit la masa de picolo, vreo 3-4 picolo care sa "serveasca" hamesitu' la autoservire- adica sa nu-i mai lase sa-si care 7 fafurii de caciula, bare de separatie pt a nu se mai face 7 cozi, etc). Ce sa-i faci, civilizatia exclude astea. Eventual fara bufet suedez pt ruman.

Ce gaseai: pui, porc, vita, miel - rumanu vrea miel chiar dc nul mananca, macar sa-l lase in farfurie, (orez (mult orez), cartofi prajiti (cam putini pt gustul rumanului), salate, legume fierte, porumb, branza, fructe, prajituri, chec, torturi, cereale, salata orientala, etc. Probabilitate mare sa gasesti ceva ce-ti place.

In camere au facut curat, au schimbat prosoapele, etc.

Camere mari, luminoase.

Televizor CRT mic, dar avea cateva progr. in ro, eng, germ, etc.

La miniclub, 2 fete au antrenat copii la joaca.

Ne-au pus la dispozitie patuturi pt copii si scaune pt masa (in restaurant).

Stateai cam mult la lifturi (de multe ori din cauza celor cazati care chemau lifturile netinand cont ca de directia de deplasare - apasau si pe butonul sus si pe cel pt jos, apasau pe buton si apoi in 2 secunde dispareau din fata liftului fara sa mai astepte, erau max 20 trepte dar reuseau sa blocheze accesul in lobby bar si restaurant, etc

De altfel, jupanu ruman s-a vazut inca de la plecarea din Ro, intrare pe contrasens pe podu' de pe Dunare, blocare pod, "infiltrare" intre cozile de la vama (ca sa taie coada), etc. Recunosc, de vina e podu ca tine nesimtirea...

Minusuri hotel: instalatia de climatizare nu facea fata la doar 3 grade afara noaptea, parcarea mica si iti cam blochezi masina, nu au verificat la masa nr camerei- f posibil ca la masa sa fi venit si blatisti de prin alte parti, lifturile cam fac zgomot - spec ca sunt ok dpdv tehnic, capul de dush prost, nu regla ca lumea apa, la micul dejun parizer si cremvursti (oricum merzelaraiele sunt nesanatoase, chiar dc unele pot fi gustoase).

Bafta si sa invatam sa ne comportam.

Impresii încărcate de pablo in 28.04.2011 16:49:30

Validat / Publicat: 28.04.11 17:50:33

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pablo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  14150 PMA (din 18 voturi) nota2

[28.04.11 17:20:00]

Bun venit pe site si in comunitate, @pablo. Echilibrat modul in care ai apreciat conditiile acestei vacante, vis/a/vis de atitudinea conationalilor nostri. Daca ai poze sugestive privind aceste aspecte le poti posta aici, poate unele dintre ele pot face obiectul noii rubrici Politia bunului simt in vacanta

Te asteptam si cu alte impresii, din vacantele trecute sau viitoare

[30.04.11 08:17:54]

@moldovan, nu este corect/permis sa generalizam, fiecare padure are uscaciunile ei, niciodata nu vom scapa de aceste persoane certate cu bunul simt. Am sters ecoul tau destul de ofensator si generalist.

- danxxl
[07.05.11 14:31:57]

buna ziua! as vrea sa stiu daca hotelul are facilitati la plaja (sezlonguri, terasa...)

- ggabriel2006
[07.05.11 20:07:49]

Nu ofera niciun fel de facilitati la plaja. La piscina sezlongurile sunt gratuite, salteluta contra cost (2 leva).

La Nisipuri plaja se cam plateste (7-9 leva de sezlong si tot atata de umbrela). Hotelurile din Nord care sunt pe plaja (Iberostar de ex.) ofera si facilitati pe plaja.

• Foarte bine! (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 04.06.17 de ericandrei din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Un hotel de-a dreptul minunat! (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 30.08.16 de Chabu din PLOIESTI) - RECOMANDĂ
  • De evitat (Sep.2015) - punctaj satisfactie: 3.00 (scris in 09.09.15 de nutzul22 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Nu recomand (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 5.17 (scris in 11.06.15 de Tn55 din OTOPENI) - NU RECOMANDĂ
  • Vacanta reusita, o familie fericita (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 05.09.14 de maimutik din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Hotel bunicel (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 8.20 (scris in 17.08.14 de tantan din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Hotel de evitat (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 2.25 (scris in 20.08.13 de Mirea Marian din CONSTANTA) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: