ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.04.2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Am fost cazata la Vila Laura

Am fost un sejur la mare si ne-am cazat la vila laura. Langa vila era coltul unde se arunca gunoiul din toata statiunea cred, un wc public de unde venea mirosul de pipi si maidanul de caini vagabonzi din cauza carora nu puteai sa treci relaxat si nepasator caci daca nu erai atent te sfasiau.

Patronul cel mai in etate este mai diplomat, nu te matura chiar pe picioare, mai de la distanta si o face in timp ce te intreaba de sanatate, mai poarta conversatie cat de cat. Sotia sa este acra, considera ca face un favor celor cazati, uita ca este platita sa fie dumneaei la dispozitia turistilor cazati acolo. Nu este diplomata, nu stie sa poarte o conversatie civilizata si de bun gust. Sta pe capul turistilor, le face observatie, sa stinga lumina, sa nu foloseasca apa de la furtun caci faci risipa (mi s-a intamplat mie), sa nu stai prea mult in bucatarie caci probabil consumi prea multa apa sau gaze... ea este tot timpul in carca ta.

Copiii nu au voie sa se joace in curte, nu au voie sa alerge, sa calce iarba, sa vorbeasca sau sa rada pe un ton putin mai ridicat caci fac galagie, sa nu stea la foisor sa faca firmituri, sa nu faca absolut nimic. In camere nu se face curat deloc de catre menajera care vine o data sau de doua ori pe saptamana doar si care doar matura curtea si face observatii la turisti si ii ghideaza aratandu-le si amintindu-le unde este tomberonul, ce se arunca si ce nu in cosurile de gunoi. O baba acra si total nepotrivita pentru un loc cu asa domeniu de activitate. Si fiul patronilor ii calca pe urme mamei sale... deci... nu mergeti acolo caci vi se iau bani ca sa fiti umiliti, sacaiti si tratati ca niste oameni mici si neinsemnati de niste persoane care ar trebui sa va stea la dispozitie si sa va faca sederea cat mai placuta acolo caci doar platiti pret mai mare si ca la hotel unde se face curat zilnic in camere, unde poti lasa lumina aprinsa non stop, unde poti folosi cata apa vrei, unde copiii se pot juca oriunde vor ei, unde ai intimitate si nu sta nimeni in spinarea ta.

Statiunea Saturn este foarte jegoasa. La primele ore ale diminetii, pana sa se incalzeasca cafeaua la restaurante miroase a tomberon si wc public peste tot. Vila Laura este ca un azil pentru batrani, cu conditii impuse de catre patroni, unde ai voie sa spui un banc dar in soapta caci ii deranjezi pe ei si prietenii lor.

Trimis de gcolovai in 18.04.11 12:05:06
Validat / Publicat: 18.04.11 13:36:00

VIZUALIZĂRI: 3593 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gcolovai); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster20*
[18.04.11 12:32:27]

In ce data a avut loc sejurul? Si cum justificati nota acordata pt. "Masa si bucatarie"? Nu reiese ca ati fi beneficiat de vreun serviciu de masa la ei...

anadragusin
[19.04.11 08:03:35]

Cat a costat? Poze nu ai?

moldovan*
[27.04.11 19:03:59]

te rog pune niste poze. asi vrea sa ma conving. si eu am stat acum 4 ani acolo la vila Laura. daca e asa ai mare dreptate. multumesc

[11.06.14 21:42:39]

anadragusin, moldovan*