ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.04.2011
SEP-2010

Concediu (aproape) reusit

Rober Hatemo - Hurra -

Salutari tuturor,

Imi cer scuze ptr intarzierea cu care scriu impresiile mele despre acest concediu la Atlantique Club din Kusadasi dar sper ca vor fi cat de cat folositoare celor care vor sa mearga anul acesta acolo.

1- Drumul - Desi este destul de departe am mers cu autocarul dar nu mi-a parut rau, a fost destul de frumos, exceptie cam 80% din traversarea Bulgariei unde nu ai ce vedea. Am fost cazat prima noapte la Cannakale intr-un hotel de 2* curat si destul de nou (acolo am fost cazat si la intoarcere), mi-a placut oraselul, faleza, portul etc

Pentru cei ce merg cu autocarul e de retinut ca se merge o zi inteaga de la 6 dimineata din Buc. pana la aprox. ora 19 sosire la Cannakale dupa trecerea Bosforului cu bacul. A doua zi se mai merge cam 5 ore de la Cannakale la Kusadasi dar drumul nu e deloc plictisitor.

2- Cazare- Camera a lasat un pic de dorit, mobilierul purta amprenta anilor dar in schimb patul era mare, saltea faina, am putut dormi bine si asta conteaza in concediu, nu?

-baia curata, micuta, dusul cam naspa, direct pe gresie, fara cadita, cu o perdea.

-curatenie cam la 2 zile, nu se omorau dar macar luau gunoiul, puneau prosoape, hartie igienica sapun etc si au schimbat cearceafurile de 2 ori, numai dupa ce am fost sfatuiti sa lasam 2€ la vedere.

3-Masa - ca la all inclusive, mancare reciclata dar comestibila, subtirel cu carnea- am prins doar in 2 zile pui comestibil, in rest peste fiert sau la cuptor care nu m-a incantat (carne de porc -deloc), legume multe, dulciuri f. multe si salate cu sosuri variate, supe la pranz, micul dejun mi s-a parut cel mai bun (oua, masline ceai cafea lapte cereale patiserie branzeturi miere dulceata etc iar cina, asa cum zicea o colega pe site, era un bucatar afara care pregatea diferite chestii pe loc (spaghete, fripturele de pui, gogosi etc) - per ansamblu daca nu esti prea pretentios e acceptabil (obs. desi erau la micul dejun si la cina NU am avut curaj sa gust mezelurile!)

-Bautura - aici am ¨suferit¨ aveau doar bere (nu prea stralucita), vin la butoi (nici bun nici rau) vodca si ¨tuica¨ lor (mastica), cafea la automat si tot la automat sucurile cu E-uri+apa. Atat, nici cockteiluri, nici alte bauturi ca in Bulgaria de ex. l (am dus dorul unui gin tonic)

4 - Plaja superba, marea excelenta umbrele+ sezlonguri gratis, la doi pasi de hotel, nisip fin, curata, ce mai, mi-a placut cel mai mult.

5- Animatia- f. buna, atat ziua la piscine (gimnastica, concursuri, karaoke, dans) cat si seara la teatru (reprezentatii, concursuri)

Concluzie- pentru pretul platit e OK, am discutat cu colegii de drum in autocar la intoarcere despre experianta lor si am tras urmatoarea concluzie daca vrei confort, mancare buna, bautura buna in TR, atunci mergi la 4-5 stele minim 450-500€/pers nu ca mine cu 300€/pers

Cam atat, ptr detalii va stau la dispozitie oricand

CONCEDII REUSITE VA DORESC!

Trimis de danastra in 16.04.11 00:00:22
Validat / Publicat: 16.04.11 06:27:29
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 5315 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danastra); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 traversarea bosforului

ECOURI la acest review - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 42
[16.04.11 06:55:51]

@danastra. am citit impresiile tale vis-a -vis de concediul tau in Turcia si as vrea sa te contrazic nitel.

Intre hotelul de 3* si 4* diferenta este doar de bani. Daca ai un buget limitat si nu ai fitze in cap, hotelul de 3*+ este f bun. Daca aloci un buget mai consistent, atunci te orientezi spre un hotel de 5*= un club-resort unde doar circotas sa fii ai avea ceva de comentat. Pe cel de 4* trebuie eliminat din start, parerea mea.

Eu sunt de pe litoral, tu esti de la munte, ce sa mai vorbim, cunoasem preturile practicate la noi si concluzionez; cu 300/euro nu poti sa stai 7/nopti cu all incl. (bun sau rau) nici la mine la mare, nici la tine la munte!

[17.04.11 08:11:44]

iata propnerea muzicala pentru aceste impresii... se poate schimba!

roth
[17.04.11 14:02:21]

Daca pretul e doar pt cazare atunci --da se poate sta--.

Am platit in vara 2010 la hotel Grand Newport de 4* putin peste 200e/om si nu am ce sa reprosez si asta in Bodrum.

Daca pretul e cu tot cu drum si noapte intermediara atunci mai trebuie pus ceva la aceasta suma.

[17.04.11 15:40:19]

@roth, eu faceam feferire la cu totul altceva. Adica, cu 300/euro nu poti sa stai 7/nopti cu all incl. la mine pe litoral, sau la @danastra la munte. Vorbeam despre Romania, cu regret!

Cat despre Bodrum, ai perfecta dreptate, 200/euro fiind un pret f bun. Eu am stat la hotel Surtel in Kusadasi, sept. 2010 cu 18/ euro insa cu all incl. , adica 7 nopti cu 126/euro/pers/allincl. Fara transport! Am plecat cu masina impreuna cu alte trei prietene si total costuri/ masina a fost 1200/ron.

CONCLUZIE: 1 PERS. , cazare 7/nopti/all incl =126/euro+300/ron/pers/transport Hotelul are 3*+, mobilier nou, central, ac. , balcoane spre Egee, vis-a-vis de portul turistic.

[17.04.11 18:12:37]

Buna Maria,

sint perfect de acord cu tine cu faptul ca cu 300€ nu stai la noi o saptamana all inc. nici la mare nici la munte, eu faceam referire la faptul ca ptr aprox. 100€-150€ de pers in plus se putea sta mai bine la un hotel de 4* l (ex. Batihan sau Tusan) sau, asa cum zici si tu, puteam alege ptr mai putini bani hotelul Surtel tot de 3* de care ai fost f. multumita. Departe de mine ideea ca cu bani putini nu poti petrece un concediu decent la Kusadasi, din contra, asa cum am scris in review, la bani putini e ceva care nu e ok, dar asta in nici un caz iti va strica vacanta. Eu mi-am exprimat parerea ca cine isi permite sa aleaga un hotel superior, cine nu, poate merge linistit la Atlantique.

[17.04.11 20:58:51]

Draga Danastra, mi-ai raspuns atit de elegant, incit acum ma simt usor jenata! Nu am vrut sa fiu impulsiva, acum recitid ecoul meu asa i-mi lasa impresia si pt asta te rog sa ma scuzi Sunt o baba bugetara, nu i-mi permit vacante f scumpe, dar chivernisesc fiecare banut pt ca in fiecare an sa-mi asigur o vacanta frumoasa. Nu sunt o mofturoasa dar nici snoaba, ci incerc doar ca prin comparatie sa sugerez tuturor ca exista conditii f bune si la un hotel de 3*. Citind mai multe ecouri am descoperit ca de cele mai multe ori cel de4* nu prea difera de cel de 3* In 2005 am fost la un hotel de 5* in Istanbul, am stat doar 3 noptisi a fost grozav insa m-am simtit la fel de bine, poate chiar mai bine la Surtel. Depinde, ma repet, de f multi factori; grup, atmosfera, solicitudinea personalului, locatia etc. Acum ce sa-ti zic, oi fi eu o baba bugetara dar i-mi place sa vizitez si Efesul si cite un club de pe 'bar street', deopotriva! Salutari!

[08.02.12 22:42:05]

@maria55: Draga maria55 daca tu crezi ca nu exista nici o diferenta intre un hotel de 3* si 4* atunci te inseli amarnic... Spune-mi te rog daca cunosti vreun hotel de 3*in Kusadasi cu o piscina spatioasa la care sa gasesti sezlonguri cand vrei si care sa aiba animatie atat ziua cat si seara cum exista la multe hoteluri de 4*?

[08.02.12 23:11:57]

@XtremeTiger: nu, nu ma insel si asta este doar parerea mea! Exemple sunt destule, unul ar fi hotelul la care merg eu, an de an, cu piscina suficient de mare, cu sezlonguri suficiente, mai putin... animatia despre care vorbesti!

Cum insa, eu, nu merg la mare sa stau la piscina si nici sa-mi fac "rezervare" cu prosop pt un sezlong... imi este f bine la 3*.

Cat despre animatie, crede-ma nu-i duc lipsa, buna-dispozitie incerc sa o creez singura fara ajutorul nimanui!

S-ar schimba situatia in cazul in care in grupul meu ar fi si copii! Cum am depasit insa varsta copilariei, prefer ca diferenta de pret de la 3 la 4* (destul de consistenta) sa o utilizez pt alt gen de animatie (croaziera, excursii la Pamukkale, Efes, Selciuk, Milli Park, toate plajele minunate din zona, safari, seara turceasca, etc.)

Si ca sa inchei iti voi da exemple de hoteluri de 4* fara animatie, si fara all. incl, doar DP, Dabakklar, Atinc.

Raman la parerea mea, sunt consecventa... ori5*, ori3*!

Fara suparare... da?!

[09.02.12 16:42:56]

Fara suparare ok

Nu ai specificat hotelul la care mergi tu

Vreau sa iti spun ca diferenta de bani intre 3* si 4* in Kusadasi e nesemnificativa in majoritatea cazurilor...

Pigale Beach/Atlantique Holiday Club 3* fata de Arora/Vera Santa Maria 4* de ex... nu iti achizitionezi nici macar o excursie la Pamukkale de o persoana din aceasta diferenta...

[09.02.12 17:44:20]

@XtremeTiger: off! Simt ca o sa fim penalizati de web., insa sunt datoare cu un raspuns!

Poate nu este semnificativa diferenta de pret de la 3la 4*, chiar nu pot sa te contrazic, ba mai mult cecat atat... ai dreptate!

Insa depinde din ce unghi privesti aceasta mica diferenta, cand esti bugetar, pensionar sau o persoana cu un buget limitat, insa impatimita de vacante!

Incerc, pe cat pot sa-ti dau niste explicatii, nu neaparat sa te contrazic... doar explicatii!

Merg in Kusadasi la hotel Surtel3*.

Locatia, in centru, zona0, cum imi place mie sa spun, vis-a-vis de port, iar de pe terasa hotelului am o priveliste minunata (Egee, nave de croaziera, promenada) iar de pe balcon... ce sa-ti mai spun?!

Hotel unde, pt 7/nopti/all. incll. /pers/ am achitat in sept. 126/E. Costul pt transport undeva la 70/E.

Un total de aprox. 195-200/E cu taxe cu tot si fara motorina ascunsa prin canistre!

Ca sa luam drept exemplu unul din hotelurile enumerate de tine, mai exact Vera4*, cred ca pretrul pt un sejur similar este undeva la 275-300/E.

Sper sa nu gresesc! Exista diferente sau nu?! Exista!

Cu cei 75/E diferenta, nu numai ca pot merge la Pamukkale, ci pot merge si intr-o croaziera pe Egee, o zi la Adaland, la Casa Fecioarei Maria, si-mi ramane si de o cafea la o terasa!

Ca sa nu mai vorbim despre faptul ca e destul de incomod sa folosesti dolmus-ul pt orice deplasare spre centru, spre faleza sau bazar.

Pret excursii in sept. 2011:

Pamukkale (ag. Sun Dial- Ladie's Beach) =24/E

Adaland (aceeasi agentie) =14/E

Casa FM. (transport propriu) =5,3/E (12,5tl)

O cafea sau mai multe... =2/E

Mai ramane si pt Efes chiar si cu un pranz inclus1

Am terminat cu gluma, diferente exista in alt sens la un hotel de 4*, sunt de acord, chiar daca ma repet; animatia!

Sper ca nu te-am suparat, nu fac lobby pt 3*, doar gandesc si procedez economic insa decent.

Sa ai concedii cat mai placute, indiferent de numarul stelelor1

Maria

[09.02.12 18:15:09]

@maria55:

Nu vreau să intru în polemică pe tema numărului de stele pe care să le aibă hotelurile la care alegem să mergem în concediu, însă mi se pare mult prea categorică afirmația ta

Raman la parerea mea, sunt consecventa... ori5*, ori3*!

cu atât mai mult cu cât se bazează pe o singură experiență personală, ce-i drept repetată an de an.

Părerea mea este că prețul este decisiv în alegerea hotelului, fiind mai relevant chiar decât numărul de stele afișate pe firmă.

Te-aș ruga totuși să-mi răspunzi la o întrebare:

Cum îți explici că există un hotel de 4* mai scump decât unul de 5*, ambele în zona Kusadasi, în aceeași perioadă și la aceeași agenție și pe care din ele l-ai alege?

Mulțumesc

[09.02.12 18:46:31]

Hai ca ma bag si eu in discutie, stiu despre ce hotel de 4* este vorba si eu l-as alege in detrimentul oricarui hotel de 5* din Kusadasi.

[09.02.12 18:51:10]

@Andox:

Ephesia 4*, așa cum bănuiesc că ai ghicit.

[09.02.12 19:05:17]

Sorry, nu. Paloma Club Sultan.

[09.02.12 19:23:02]

@Andox: Paloma Club Sultan are 5* din 2012, deci nu se pune. Iar prețul a crescut corespunzător. Vorbeam de oferta 2012. Deci alegi un hotel de 5* în detrimentul oricărui altuia tot de 5*. Nu asta era ideea. Dar de ce nu ai alege Paloma Pasha? E mult mai nou și mai bun, evident și mai scump.

[09.02.12 19:38:57]

@nicole33: Paloma Club Sultan este un HV-1 adica 4-5*, oricat l-ar renova ei nu o sa fie la cazare niciodata de 5* (poate doar daca il darama de tot si il reconstruiesc )

Servicile insa pot fi considerate de 5* ca si la Pasha dar Pasha nu are infinity pool asa ca tot Club Sultan as alege. Sincer pe mine luxul din camera ma lasa rece , daca am un pat , apa calda, AC si este curat este mai mult decat OK . Pe mine ma intereseaza ce ofera hotelul cand ies din camera.

Daca ei il considera de 5* atunci ce sa mai zic de Gural Premier Tekirova sau ALY BEY Side care desi sunt tot HV-1 le pot considera linistit de 5*

[09.02.12 19:46:19]

@nicole33: scumpa mea, nu doresti sa initiezi o discutie in contradictoriu, desi nu m-ar deranja nici acest lucru, atat timp cat discutiile sunt constructive!

Deh... mai invata omul si la batranete!

Categorica, consecventa... este doar parerea mea, printre multe alte pareri ale multori colegi de pe acest site.

Tocmai pt faptul ca pretul este decisiv in alegerea unei vacante, eu, mai saraca fiind (nu cu duhu") aleg ceea ce-mi permite buzunarul.

Tu, poti opta pt ceea ce doresti! Insa remarca ta mi se pare usor rautacioasa vis-a-vis de 'singura experienta personala"! Acum, atat imi permit, dar nu inseamna ca am ajuns la varsta asta chiar fara experiente de gen!

Iar acest lucru tu nu ai de unde sa-l stii, fiind doar o supozitie. Nu scriu despre Praga anilor '90, despre Budapesta anilor '93 si nici despre Istanbul-ul sau Izmit-ul anilor'84-86-88 (era permisa iesirea din 2in 2ani), din respect pt colegii, cititorii AFA, amintirile fiind erodate... iar PMA-uri nu-mi doresc!

Daca mi-as dori... exista varianta hoteluri din Eforie despre care... dar ce s-o mai lungim!

Toate cele bune, Maria

[09.02.12 20:14:19]

@maria55: Remarca mea nu s-a vrut răutăcioasă, chiar dacă, din păcate, așa a fost interpretată. Nu am avut această intenție.

Așteptam totuși un răspuns de la tine.

Nu am scris nici un preț concret, tocmai pentru a păstra discuția la nivel de principiu, fără a ajunge la calcule de buget.

Eram doar curioasă dacă raționamentul tău e același.

O seară plăcută.

[09.02.12 20:41:07]

Ce parere aveti de Hotelul Atlantique Club?

Am vazut ca s-au postat impresii doar din 2010... s-au mai imbunatati conditiile fata de acea perioada?

Danastra a "suferit" vad din cauza bauturii ("aveau doar bere (nu prea stralucita), vin la butoi (nici bun nici rau) vodca si ¨tuica¨ lor (mastica), cafea la automat si tot la automat sucurile cu E-uri+apa")

[09.02.12 21:25:57]

@nicole33: nu stiu la ce agentie faci referire, pt mine nici nu conteaza insa daca ma supui la un test pot sa-ti dau un exemplu de hotel4* mai scump decat altele de 5*.

Hotel Festival 4* (Ladie's Beach) =36/E/pers/

Hotel Fantasia De Lux5* =32/E/pers/

Hotel Aqua Fantasy Resort =31/E/pers/

Si exemple ar mai fi, insa nu vad relevanta!

Poti f bine sa te intorci multumit si de la 3 si de la 5* chiar si de la un hostel. Si poti sa te intorci nefericit chiar si de la Maxx Royal, depinde de felul fiecaruia de a fi, de pretentiile pe care le avem si de fitzele din cap!

O seara buna!

[09.02.12 23:00:46]

@maria55: Poate ai dat 126 euro la Surtel (last minute), acum este aprox 200 euro in Septembrie... toate de 3* sunt cam aliniate la pret...

[09.02.12 23:50:44]

@XtremeTiger: pur si simplu, rezervare telefonica!

Asta dupa ce in 2008 si 2009 am plecat printr-o agentie, cu autocar, drum extrem de obositor. Plecare din Bucuresti, pt noi asta inplicand si costuri suplimentare de transport

Costul undeva peste 300/E

Urmatorii ani, informandu-ma la managera hotelului, am convenit sa facem rezervare telefonica, trimitand un mic avans (asa am procedat in 2010) iar in 2011 nici macar avans nu am trimis, am achitat la sosire intregul cost.

Si in 2010 si in 2011, dupa 15 septembriepretul a ramas neschimbat, adica 18/E.

Am fost un grup mare, inca din 2008, insa in toamna trecuta am fost chiar f multi, 21 adulti si 2 copii.

Am si factura, ramasa la cineva din grup, am posibilitate sa si dovedesc.

Nu bat campii, sunt o persoana matura, cinstita si mai ales fara interes! Vreau doar sa ajut, sa fac cunoscut faptul ca se poate si cu un buget mai mic, sa ai o vacanta minunata sau macar decenta!

Uneori se pare ca si binele pe care vrei sa-l faci din altruism, este prost inteles1

Cand o sa am costul pt sept.2012 am sa te anunt!

[10.02.12 09:35:22]

@maria55: Eu spuneam ca acum acesta este pretul pt 2012 prin agentii (poate prin rezervare telefonica, grup mai mare, etc este altceva)... nici eu nu bat campii si nici nu te contrazic...

[10.02.12 09:47:58]

@XtremeTiger: da, ai dreptate, am verificat.

Cel mai mic pret pt luna sept. la una din agentii, l-am gasit la 31,5/E

Am sunat, ca doar sunt consecventa, la "prima strigare" am obtinut pt perioada 02/09-09/09/ un pret de 25/E/ insa discutia am purtat-o cu o persoana din staff-ul hotelului, nu cu menegera de care spuneam.

Chiar si asa pretul este unul mai bun, perioada buna, tinand cont de temperaturile ridicate din iulie si august.

Voi reveni pt a verifica si pt a rezerva, prin luna martie, poate mai reducem din pret, mai ales ca decada 15/09-30/09 este mai ieftina.

Voi vedea!

Va salut, MARIA

[10.02.12 12:18:47]

@maria55: Cum sunt temperaturile in luna iunie ai idee?

[10.02.12 12:36:15]

OK, intru si eu in discutie, mai ales ca este review-ul meu... Eu sustin in continuare ca exista diferente- si de pret si de conditii-de la 3* la 4* in kusadasi.

Am fost la un prieten care era cazat la Batihan si se vedea clar diferenta fata de Atlantique 2010 sau Vera 2011 (la vera am fost in septembrie 2011)

Diferenta intre Vera si Atlantique ca pret este insignifianta (10-15euro/pers) dar ca si conditii Vera este peste Atlantique- mancare mult mai diversificata si mai gustoasa, bauturi mai multe, bere mai buna, cafea la fel, camera mai curata si baia mult mai mare in schimb au o plaja de 2 lei, mult mai mica decat cea de la Atlantique si departe de hotel-vreo 10 min de mers prin peco sau prin boschetii din spate unde se arunca si gunoi+moloz- iar dubita care facea serviciul de transfer plaja-hotel ba venea ba nu venea-asta in septembrie- si era la ora fixa, la plaja ptr Vera nu era de ex. toaleta, trebuia sa cari apa sau ceva de baut cu tine daca nu dadeai 2euro pe un suc sau pahar cu bere, in schimb la Atlantique plaja e lipita de parcul hotelului, ai toaleta si bar la 10metri, piscinele de la Atlantique mult mai spatioase, sezlonguri la discretie, topogan etc

Cam astea-s diferentele intre Vera si Atlantique fiecare are ceva OK, depinde ce cauti. Parerea mea e ca daca vrei plaja mergi la Atlantique, daca nu te omori cu plaja mergi la Vera, daca vrei plaja, mancare buna, conditii cazare bune alegi Batihan, Ephesia sau Tusan, eu nu iau in calcul hotelurile de 5* care sint mult mai scumpe. Parerea mea.

VACANTE REUSITE VA DORESC.

DAN

[10.02.12 12:53:47]

@danastra: Din locatia mea am plecare spre Kusadasi doar la hotelurile Vera, Arora, Asena, Pigale si Athlantique...

Ma intereseaza sa am o plaja ok aproape, o piscina spatioasa la care sa gasesti sezlonguri, mancarea si bautura sa fie cat de cat ok

Ziceai ca la capitolul bauturi cei de la Athlantique stau cam naspa... sa inteleg ca nu au nici macar bere Efes?

Piscina cat este de adanca?

Stii cumva daca s-au mai imbunatatit conditiile fata de 2010?

Multumesc

[10.02.12 13:03:06]

@XtremeTiger: am idee, insa eu n-am fost in aceasta luna si nu mi-as dori sa dezinformez.

Consultand insa temperaturile anuale din zona, in prima decada a lunii iunie s-ar parea ca sunt undeva intre 25-28 gr., iar dupa 15/06/ vorbim de temperaturi de la 31-35 gr. Noi mergem mereu in luna septembrie, cam din data de 15-18/09 si pot sa-ti spun ca primele 3-4 zile am avut constant 35gr., mai apoi coborand temperatura pe la 28-29gr.

Cert e, ca poti linistit sa faci plaja, atat in iunie cat si in septembrie, pt ca sunt convinsa ca acest lucru primeaza.

Nu si la noi care plecam din Eforie, nu tinem neaparat sa facem si plaja, doar sa ne recreem.

Ozi buna, Maria

[10.02.12 16:03:30]

@XtremeTiger: Vera: -mancare OK, multe cu carne

-cazare: daca e in corpul principal e OK, in cele laterale e mai rau, asa se plangeau toti romanii care erau cazati acolo (wc-uri vechi, murdare, urat mirositoare etc)

-bautura OK: coniac, vodka, bere Efes (f buna), rachiu, sucuri la dozator, cafea (f buna) vin alb, rosu la varsat (acceptabil), whisky, gin tonic

- plaja cum am scris mai sus

-piscina nici mare nici mica cu sezlonguri dar nu era spatiu in jurul ei, inconjurata de cele 3 corpuri de cladire si un gard cu multi pomi, eu unul aveam senzatia ca sint intr-un lighean iar atmosfera era sufocanta, fff cald, asta in septembrie, anul de gratie 2011

Atlantique: -locatie superba

-plaja nemaipomenita

- 2 piscine mai aerisite ca la vera, una cu topogan de apa,

-mancare mult sub Vera, daca vrei carne avea maxim un fel-ori piept de pui, ori chiftele cu un gust deosebit, unora le placea mie nu, ori un soi de peste nedefinit

-bautura: vodka si rachiu-toate de calitate inferioara, bere la pahar, nu stiu daca era efes dar nu era asa buna era baubila, vin la pahar si sucuri la dozator

-camera buna in schimb baia e f mica fara cada sau cadita de dus, aveo o scurgere in pardoseala si o perdea, asta era dusul

anul de gratie 2010

Concluzie: Atlantique cu plus ptr plaja si asezare, cadru natural, minus restul (cazare, masa, bautura)

Vera cu plus la mancare, bautura cazare, minus plaja si piscina

Toate cele bune!

[10.02.12 19:01:12]

@danastra: Multumesc mult pt sugestii...

bigu_2006_rapid, calatorul72, danastra, maria55, mihaela71, munteanbeatrice, nicole33, roth, tilinka, XtremeTiger
Alte impresii din această RUBRICĂSunconnect Atlantique Holiday Club [Long Beach]: