ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.04.2011
ÎNSCRIS: 13.04.11
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

O plaja extrem de ofertanta!

Am fost doar o zi pe plaja de la Kalamitsi dar destul sa imi doresc sa revin cat mai curand!

Sezlonguri si baldachine de toate felurile, baruri foarte cochete, o muzica excelenta ce te imbia sa dansezi, cea mai buna cafea si cel mai bun fresh la care am primit o sticla de apa gratis, astea fiind in schimbul sezlongurilor,

De piesaj nu mai zic iti taia respiratia.

Mi se pare locul excelent de mers cu prietenii!

Trimis de cristinamid in 15.04.11 00:23:08
Validat / Publicat: 15.04.11 05:39:42

VIZUALIZĂRI: 8078 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristinamid); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[15.04.11 05:39:15]

Colectivul site-ului AmFostAcolo.ro NU a selectat acest articol pentru concurs. Dacă doriţi să participaţi la concursurile noastre, vă încurajăm ca pe viitor să scrieţi oferind mai multe detalii turistice despre locurile recomandate. Este posibil să reveniţi cu un ecou, dacă opţiunii de editare i-a expirat timpul maxim alocat.

Succes!

CristianSRI
[15.04.11 08:34:03]

Buna,

Ceva date despre cazare? pe unde ati stat, conditii, preturi, mancare etc. ar fi foarte interesant de scris ptr. ca, cautam aceste locuri frumoase.

cristinamidAUTOR REVIEW
[15.04.11 12:43:54]

Noi am fost in Gerakini la Sonia, am scris review, la Kalamitsi decat in vizita o zi!

In schimb o locatie aproape de Kalamitsi este in Vouvourou la Hotel Vergos, cea mai buna mancare, cea mai frumoasa plaja din cate am vazut, o sa scriu si despre asta!

aliantasudului
[02.07.11 13:12:35]

Care este consumatia minima pentru 2 sezlonguri pe plaja Kalimitsi? Daca ai copil poate sta pe sezlong gratis sau trebuie consumatie si pentru acesta?

Cum este intrarea in apa, pentru copii? Dar in dreptul acelei mici insule, cum este apa, mare-mica? ...

cristinamidAUTOR REVIEW
[04.07.11 08:23:38]

Noi am stat pe 2 sezongluri cu fetita noastra, nu i-am luat si ei, consumatia era de o bautura pe sezlong adica 3-4 euro in functie de bautura.

Malul era destul de abrupt poate singurul inconvenient pentru copii, foarte in scurt se adancea, iar pana la insula a inotat decat sotul meu chiar s-a si catarat pe ea!

eelena*
[22.07.11 19:31:10]

Imi cer scuze dar

Ma asteptam la un articol de informare, este valabil pentru toate rewiev-urile, vreau sa merg in Grecia, dv. ati fost acolo dar nu stiu unde pentru ca nimeni nu aduce informatii despre preturi, despre locurile invecinate, mijloace de locomotie, cum te poti caza daca esti singur, cum este mancarea, pentru ca multi poate tin regim, lucruri practice, nu apus de soare, sunteti un site de informare, turistii va cauta sa vada ce scrie cineva care a fost acolo si da de apus de soare.

Inca odata scuze dar n-am gasit informatiile mai sus mentionate. Informatii complete, am deschis site-ul asta cu placere, sa vad ce spun cei care au fost si am dat de opere literare, poate asta doriti si gresesc eu.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
eelena*
[22.07.11 19:35:10]

Altceva,

cum ati ajuns acolo, exista chartere? cand pleaca de unde pleaca, ce circuite cu sejururi ati cumparat, cum este bine daca stai mai mult? negociezi pretul din tara? se poate si asta?

Stiu ca exista insule foarte departe si poti ajunge sa faci si 23 de ore din romania pana acolo, personal vreau o insula sau o localitate care sa fie mai aproape de granita, sa nu strabat toata Grecia, multumesc si sper ca n-am deranjat.

[22.07.11 19:38:31]

@eelena: ne certi cumva pe noi? ce-ar trebui sa facem noi, echipa administativa, sa le dam peste des'te cu ciocanul autorilor care NU scriu despre subiectele cautate de tine??

PS: gasesti si informatiile apreciate de tine, fara grija, si inca DIN PLIN pe acest site.

Totul e - si aici ca si oricunde, pe orice alt site (inclusiv in... Google) - sa stii cum sa cauti, cu rabdare, putin probabil sa nu gasesti ce te intereseaza.

tirol
[23.05.13 10:03:05]

@cristinamid: superb review-ul! si deosebit de util pt cei care isi propun o vacanta ca a ta: Thassos 7 zile + Sithonia 5 zile

Recunosc ca nu am inca rezervare in Kalamitsi; imi poti recomanda una, pt 2 familii?

Tocmai am primit o oferta din aceasta locatie din partea House Stella. Imi puteti spune cateva cuvinte despre aceasta cazare?

Iti multumesc si... vacante la fel de reusite!

aliantasudului, CristianSRI, cristinamid, eelena*, tirol
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Kalamitsi: