SUS

DEC-2007

ARTICOL ARHIVAT

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

True Paradise

Am ales Laguna Maldives pt. a petrece revelionul lui 2008 si pot spune ca totul a fost perfect.

Hotelul este de 4*, dar serviciile si stafful sunt de 5*. Am locuit intr-un bungalou pe plaja , la 2m de apa turquois, baia este jumatate descoperita, unde se gaseste dusul ascuns printre vegetatie.

Cel mai mare soc il ai cand intri in apa, pe care nici nu o vezi, atat este de clara si transparenta, iar lumea de sub apa (pesti si corali) este de nedescris in cuvinte. Am stat in apa si 7h pe zi atat de frumos este totul sub apa.

Impresii încărcate de viperadracoasa in 24.03.2009 13:41:56

VIZUALIZARI: 6236

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (viperadracoasa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  50 PMA (din 1 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de viperadracoasa? - folosește rubrica Ecouri (de mai jos)

- chrismo
[21.05.09 21:27:22]

Imi pare rau sa fiu atat de prozaica, dar cat te-a costat per total, daca poti sa spui?

Ma interesa in special daca ai mancat in afara resort-ului sau ai avut totul asigurat.

- viperadracoasa
[22.05.09 14:10:08]

3000 euro/persoana, am avut doar micul dejun inclus, iar cina am servit-o tot in hotel dar am platit separat; nu ai unde in afara hotelului pt. ca insulele sunt mici si pe fiecare se gaseste un singur hotel/ resort.

Oricum preturile sunt in dolari si dupa mine, totul (inclusiv suvenirurile) este mult mai ieftin ca in Europa. De ex. cina de 2 persoane ne costa cu desert si alcool in jur de 30 dolari.

Sper sa ajungi acolo si sa vb. dupa!

- fallin
[14.10.09 22:32:12]

deja imi imaginez cum poate fi......

- susu
[19.08.13 14:16:00]

Ce multe lucruri ne-ai impartasit in doua cuvinte... dintr-un loc de vis

Vezi fotografiile în versiunea ptr telefon sau tabletă

[8] foto. Click pe poze pentru a le mări

P01 [DEC-2007] ibis pe plaja