ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.03.2011
    ÎNSCRIS: 16.06.10
    JUL-2010
    2 AD. + 2 COPII -- v: 11; 15

La maxim!!!

Am fost anul trecut la acest hotel, din pacate nu am avut timp sa revin cu impresiile ramase.

Pot sa spun ca dupa un an (ma vad anul trecut cand "navigam" pe acest site sa caut impresiile altora despre acest hotel la care tocmai platisem sejurul) am ramas cu o amintire foarte placuta ceea ce ma face sa ma reintorc.

Gata! Mi-am zis ca nu imi mai petrec sejurul decat la acest hotel. Am si motive bine intemeiate: copiii.

Pe o suprafata de 90.000 mp sa iti lasi copiii liber, nu cred ca mai ai nevoie de alta relaxare! Cine are copii, intelege.

De cum am intrat in hotel, anul trecut, am simtit ca va fi totul placut. Ospitalitatea angajatilor, am avut ocazia sa gasim persoane care vorbeau limba noastra, chiar si la receptie, o moldoveanca micuta, bruneta, a fost amabila, cand i-am spus ca dorim sa ne alegem camera: da, asa este, camera o soliciti la receptia hotelului, nu astepti sa fii cazat! Poate ca nu multi stiu, dar este dreptul tau sa iti alegi ceva pentru ce ai platit. Binenteles ca poti refuza camera primita initial daca nu iti place. Am ales Rose, pentru ca inainte sa ajungem la acest hotel am citit multe informatii pe amfostacolo.ro care ne-au ajutat mult. Am primit o camera spatioasa (terasa nu a fost mare, dar ca sa ne bem cafeaua dimineata a fost mai mult ca suficient).

E clar ca nu poti sa ai conditiile/ spatiul de acasa, dar camera este pentru dormit, si chiar o persoana cu pretentii (ca mine) poate fi multumita.

Acum caut din nou oferte, si doar pentru acest hotel, pentru ca mi-a placut intradevar. M-a impresionat spatiul (nu vb de camere), la masa nu am stat niciodata la rand (am fost in Spania unde stateam jumate de ora incolonati ca cirezile sa intram in restaurant!!!), am mai fost in Turcia, dar aici, ai gasit loc liber permanent, si la sezlonguri, si la masa... baldachinele erau ocupate de dimineata, dar am inteles ca dormeau rusii in ele de cele mai multe ori, se culcau noaptea spre dimineata putin... obositi.

In final, subscriu si eu la categoria celor impresionati, si credeti-ma sunt PRETENTIOASA!

Nu e lux, dar e odihnitor, spatios, curat si diversificat!

Raspund la intrebari pentru mai multe detalii si... sfaturi. :))

Trimis de elena21* in 29.03.11 14:27:13
    Validat / Publicat: 29.03.11 15:28:24
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Alanya, Hotel Ozkaymak

VIZUALIZĂRI: 3048 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elena21*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

adryana
    [29.03.11 15:58:33]

primul vot e de la mine, felicitari pentru cele scrise, Delphin Botanic este si ramane una din destinatiile la care, poate odata tot am sa reusesc sa ajung, caci tot ce am vazut acolo este foarte frumos, in primul rand gradina, este absolut senzationala, toate plantele si florile, o adevarata gradina botanica.

[29.03.11 16:34:36]

Este extraordinar, daca poti sa iti rezervi "spatiu" pentru un concediu, fa-o acolo. E revigorant!

Dar iti dau un sfat, nu te duce pentru 7 zile!!! O sa regreti enorm.

Turcia este pentru sejur minim 15 zile. Efortul financiar este suportabil dupa ce traiesti clipele de relaxare si rasfat.

Am fost si in alte tari in concediu, nicio tara nu mi se pare mai potrivita pentru petrecerea concediului. Asta binenteles daca vrei odihna. Daca iti place sa vizitezi, nu cred ca e cea mai potrivita, desi ai ce sa vezi.

Iti doresc sa reusesti sa mergi in Turcia!

Succes.

cathzel
    [30.03.11 12:19:01]

Cum este plaja? Intrarea in apa?

Este mare agitatie la hotel, adica este foarte aglomerat?

[30.03.11 13:34:34]

Plaja nu este pentru cei ce isi doresc nisip. Este cu pietris, adica, mai bine zis, pietre, dar sunt amenajate printre randurile de sezlonguri si baldachine siruri de covoare pe care poti sa pasesti.

Intrarea in apa este abrupta, nu este deloc pentru copii.

Daca vrei sa intri in mare, o faci de pe pontonul amenajat, coborarea se face pe o scara, sau daca esti saritor... de la inaltime!

Aglomeratie mare la hotel, este, dar nu simti asa ceva pentru ca spatiul este foarte mare (imagineaza-ti o suprafata intinsa de 90.000 mp) practic, ca un cartier.

Nu stai la rand nici la masa, la niciun restaurant, sunt 7 restaurante a la carte, recomandarea mea este sa iti faci programare cu cel putin o zi inainte daca vrei sa mananci la aceste tipuri de restaurante, sau poti sa rezervi cate o seara la fiecare chiar cand ajungi, sa fii sigur ca intri.

Sunt mai multe tipuri de rastaurante, cel de la piscina mare este aproape la fel de bine "aprovizionat", si poti sa-ti iei farfuria sa mananci la sezlong, sau pe terasa de langa malul marii, la etaj.

O sa-ti placa mult,

daca mai ai intrebari, te rog nu ezita

cathzel
    [30.03.11 13:42:34]

Multumesc pentru detalii. O zi buna.

claudiu 71
    [31.03.11 17:00:29]

Bravo Elena mi-a placut review-ul tau intradevar e un club tare. Si mie mi-a placut, un singur lucru m-a deranjat - nu imi puneau destula bere la frigider. Ba una ba doua mai mult nu primeam la camera. Punctaj maxim de la mine!!!

[31.03.11 18:11:16]

Salut Clau,

Tocmai ieri am fost si mi-am platit concediul la Botanik, in perioada 25.07-08.08 si sunt super fericita ca am reusit in sfarsit sa gasesc o oferta cat de cat...

Voi unde mergeti anu' asta?

dobreclaudia
    [21.04.11 14:16:08]

buna elena

as dori sa stiu unde sa ma duc sa obtin o oferta buna la acest hotel

multumesc

(daca ma poate ajuta si altcineva...)

[21.04.11 14:45:10]

Eu am platit la o agentie din Oradea, care este pct. de lucru a sucursalei din Satu Mare. Am rezervat o camera connection (doua camere, doua bai) pentru ca am doi copii (12, respectiv 16 ani) si nu am reusit sa fac altfel rezervarea, nici nu am vrut sa ma risc, dealtfel, sa nu ma pot caza cu copiii in camera cand ajung la receptie. Am platit pentru 15 zile 4.750 EUR, putin cam scump, dar merita.

Nu stiu daca pot sa spun numele agentiei, sa nu fac reclama, dar daca te intereseaza, cere-mi detalii pe mesaj privat si iti spun si numele agentiei.

rentea
    [21.04.11 18:05:13]

poti sa incerci la toate agentiile care vand in contul touroperatorului * * * ... sunt foarte multe si le gasesti pe site-ul acestuia. eu cred ca e cel mai ieftin acolo. eu am platit, ce-i drept, acum vreo 2 luni, 1333 euro pentru 2 pers cu toate taxele, 8 zile cu plecare de la sfarsitul lui iunie.

dobreclaudia
    [22.04.11 19:44:39]

am vazut din poze ca pentru copii mici de 2-3 ani nu prea sunt topogane sau alceva la pisicina... nu stiu ce au, m-ar intertersa si miniclub... etc

ma poti ajuta cu informatii?

[25.04.11 13:04:48]

buna, ai fost cu masina personala, si daca da zimi cum e drumul, plec cu familia si conduc singur pana acolo, da-mi ceva detalii te rog...

[26.04.11 10:47:18]

Buna dobreclaudia,

exista o piscina mica cu tobogan, daca imi mai amintesc bine, (copiii mei sunt mari, nu am fost intereata de acest aspect) dar cred ca ai posibilitatea sa folosesti piscina mica pentru copii de varste 2-3 ani. Este si miniclub, adica animatorii din DB se ocupa si de copiii mai mici. Seara, ai luna park, poti sa iesi cu copilul la jocuri, si sa te distrezi si tu. Cred ca programul de la luna park era de la 20.00 - 22.00.

Daca mai ai inrebari, pls, nu ezita, eu merg din nou, in 25 iulie pana in 8 aug. Mi-a placut foarte mult.

[26.04.11 10:55:56]

Buna gaja,

nu merg cu masina, am avion din Cluj, eu sunt din Oradea, nu merita efortul sa mergi cu masina. Initial am vrut sa mergem si noi cu masina, dar faceam aprox. 3 zile, binenteles cu opriri. Si la ce-mi foloseste masina? , nu vreau sa vizitez nimic, odata ajuns acolo, nu vrei sa mai iesi din club. Bazarul e la 5 minute, de doua ori pe saptamana este piata, vizavi de hotel, ce sa vizitez? Sunt touroperatorii prin care mergi in Turcia, care iti pun la dispozitie excursii daca esti interesat, croaziere, spectacole, seri turcesti, dar toate astea le ai si la hotel. Noi ne-am "fentat", am mai platit o seara turceasca prin touroperatorul care ne-a asteptat la aeroport, seara turceasca pe care o avusem si in amfiteatrul hotelului, gratuit. Ce a meritat vazut a fost intr-adevar Fire of Anatolya. A fost un spectacol extraordinar. Croazirea nu a fost nu stiu ce, un vas vechi, cu miros de mocheta uda, dar cei care au organizat croazirea au fost draguti si si-au dat tot interesul sa te faca sa te simti bine. Chiar, nu ai nevoie de masina, sunt transporturi gratuite de la hotel, la diferite ore. Dar daca simti nevoia sa mergi cu masina, cred ca drumurile sunt in regula, ai autostrada, cel putin asa l-am auzit vorbind pe sotul meu, ca n-ar fi fost o pb sa mergem cu masina. De unde vii?

[13.05.11 12:50:21]

BUNA, eu vin de la galati si am cazare din 10.08.2011

[13.05.11 13:00:16]

voi din ce data mergeti??

[13.05.11 13:02:50]

din 25 iulie pana in 08.08

pacat ca nu ne intalnim... (

[13.05.11 13:05:03]

poate dupa intoarcere imi dai si mie cateva detalii, intra te rog pe id meu de mess [ ]

[13.05.11 13:37:29]

eu nu am mess

prefer e-mail-ul...

e mai... business

[13.05.11 13:46:39]

Fetelor, am rugamintea sa duceti aceasta conversatie personala prin intermediul... mesajelor personale

E bine sa pastram pentru firele de discutie deschise doar subiecte care sunt pe interesul tututor membrilor.

[13.05.11 13:58:54]

nicio pb

adryana, cathzel, claudiu 71, dobreclaudia, elena21*, gaja, maimerg, popasorin, rentea
    Alte impresii din această RUBRICĂBotanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar]:

• pagină generată în 0.060941934585571 sec