ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.03.2011
FEB-2011
DURATA: 19-24-2011 nopți

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Un hotel primejdios

Personal prea putin de zici ca e de 2 stele, geamuri care lasa frigul de afara sa intre, caloriferele dau caldura cum vor ele, un miros permanent urat si inchis... sa nu uit se compenseaza un pic cu ajutorul piscinei si a peisajului.

Trimis de elflorinox in 02.03.11 21:05:08
Validat / Publicat: 02.03.11 22:08:32

VIZUALIZĂRI: 2459 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elflorinox); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 61.60 EUR pe cameră

[02.03.11 22:06:50]

Colectivul site-ului amfostacolo.ro NU a selectat acest articol pentru participarea la concurs. Puteti insa reveni oricand sa mai adaugati amanunte, printr-un ecou.

De asemeni, cateva poze ar fi foarte apreciate si utile.

sportiv
    [02.03.11 22:14:32]

Ok, un hotel primejdios care va dezamagit, am inteles, totusi este de trei stele, dati va rog mai multe date si informatii despre : locul, strada unde este situat acest hotel in statiunea Poiana Brasov, posibilitatile de recreere si distractie oferite de acest hotel, dotarile din camere, restaurant, meniu, pret pe zi cazare/ masa, meniu, bucatarie, piscina, alte informatii.

molko*
    [02.03.11 22:45:19]

are 4 stele toata ziua (tocmai a fost renovat) și sub 100 eur/noapte dubla nu prea găsești. Și eu aș fi curios să aflu mai în detaliu ce oferă de banii ăștia...

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [03.03.11 08:17:20]

Asa cum a zis si MOLKO hotelul tocmai a fost renovat anul trecut si a mai primit o stea. Si eu as fi curios de mai multe detalii cu privire la aceasta unitate deoarece se stie ca acest hotel, care este in proprietatatea unui personaj pe care nu il agreez absolut deloc (partiile din Poiana ofera niste conditii de proasta calitate si o parte din vina cred ca ii apartine) a fost si este destinatia preferata a sportivilor (merg prea departe daca ii includ aici si pe fotbalisti, nu?) si am ceva dubii ca acestora le convine sa stea in conditii precare si sa mai si revina. Sau, poate cine stie, au servicii preferantiale: celorlalti clienti le este oferit altceva.

elflorinoxAUTOR REVIEW
    [03.03.11 10:12:12]

instalatiile merg prost personalul rar mai bine mergi la hotelul de la mare al personajulu, i acolo mai bate cat de cat spre 4 stele iar despre partii >am luat vreo 2 pietre dar in rest a fo st bine. pretul un pic mai mic? eu zic ca e bine sa vezi si ce ofera in el.

alinutzza140*
    [03.03.11 10:14:52]

PAi si cu cadrul natural ce-ai avut? De ce nu ai punctat?

Cred ca ar fi trebuit sa dai mai multe detalii despre conditiile e acolo, sa ne spui cum a fost mancarea si de ce ai dat nota mica la servicii. Ceea ce vreau sa spun este ca ar trebui argumentat punctajul acordat. Eu ca viitor turist la acest hotel ce informatii pot sa culeg din acest rew. ?

Poate incarci si niste poze?

Ei ce zici... astept. Multumesc.

Michaell
    [03.03.11 10:14:58]

am stat citeva nopti la acest hotel in anul 2005 sau 2006. a fost in extraseson si cam eram singurii oaspeti. imi amintesc ca micul dejun a fost foarte bun si ca au o parcare mare, pe atunci neamenajata.

la intrare am remarcat si noi aerul / mirosul din lobby, dupa care iti dai imedeat seama ca au piscina... -

confortul in camere nu-mi amintesc sa fi fost de 4 *. Dealtfel deja atunci clasificat la aceasta categorie si nu cum se citeste aici - doar dupa renovare.

bessondm
    [03.03.11 17:33:06]

In spatele hotelului Aro Palace, corpul vechi, mai este un hotel mic, de o stea, Aro Sport... Poate fi vorba de acesta, cumva?

vezi aici.

Michaell
    [03.03.11 18:25:37]

@bessondm

aro palace se afla jos in oras pe cand aici este vorba de hotel sport din poiana.

bessondm
    [04.03.11 09:15:33]

Pai, de unde rezulta c-ar fi din Poiana? In fine, asa o fi...

molko*
    [04.03.11 10:07:45]

Mă rog, se pare că autorul e scump la vorbă. Eu inclin să cred că este vorba despre hotelul din Poiană, se vorbește de piscină la un moment dat.

[04.03.11 19:34:55]

la rubrica perioada sejur apare acum "19-24-2011"; cate nopti ati fost totusi cazati acolo?

alinutzza140*, bessondm, Michaell, molko*, sportiv, urjanclaudiu
    Alte impresii din această RUBRICĂSport Hotel & Spa: