Belleville Hotel

înscris/ă în 27.04.10
MEMBRU: SENIOR
FEB-2011

Cazare decenta

Am ajuns in Iasi datorita unei intamplari nefericite si cautam cazare pentru o noapte in apropierea unei clinici de neurochirurgie. Am apelat la sfaturile unui taximetrist care ne-a indrumat spre o zona cu mai multe hoteluri.

Receptionera ne-a aratat o camera cu pat matrimonial si una cu doua paturi, dar am ales-o pe cea cu pat matrimonial pentru ca mi se parea mai calduroasa.

In camera era foarte curat, mobila noua, lenjeria si prosoapele imaculate; in baie erau sapunuri si sampoane/geluri de dus.

Dupa oboseala acumulata in timpul zilei am apreciat apa calda, caldura din camera, linistea si... mancarea.

Masa am servit-o in pub (pentru ca acolo se fumeaza) si a constat in 2 ciorbe, 2 feluri 2 (smitel si ceafa cu garnituri si salate), 2 ape plate si 2 cafele. Masa a costat 75 lei.

Desi am crezut ca ramanem numai o noapte, a doua zi, inspre dupa amiaza, l-am sunat pe proprietar ca sa-i spunem ca revenim. Ne-a spus ca ne ofera alta camera. Nu ne-a deranjat acest lucru. Si pentru a treia noapte am procedat la fel.

In prima dimineata am servit numai cafeaua in pub, dar am observat ca micul dejun servit celorlalti clienti arata bine asa ca a doua si a treia dimineata am mancat si noi. Micul dejun e compus din omleta, bacon prajit, ardei umplut cu branza, rosie, corn, iaurt, paine prajita, miere de albine, gem, unt si cafea. A fost mult peste puterile noastre de a manca dimineata. Micul dejun costa 30 lei pentru 2 persoane. In a treia dimineata am rugat-o pe proprietara sa puna o portie intr-o caserola si ne-a servit foarte promt, inlocuindu-ne chiar omleta cu niste snitele!!!

Dupa masa de seara stateam la un ceai cu proprietarul si ne povestea dansul de afacerea lui, noi despre problemele noastre medicale.

Masina am lasat-o in parcarea din fata care este cam mica, insa receptionera ne-a asigurat ca nu vor fi probleme.

Dupa parerea mea, cuvantul care poate caracteriza acest hotel este "decenta".

Imi pare rau ca nu am facut poze, insa am vazut pozele dupa siteul hotelui si pot sa va zic ca reflecta realitatea.

Impresii încărcate de cosminap in 21.02.2011 13:14:17

Validat / Publicat: 21.02.11 14:21:12

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cosminap); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  12800 PMA (din 16 voturi) nota2

- aida.alecu*
[26.02.11 19:08:39]

Nu stiu daca puteti sa imi dati un punct de reper, e departe de centru? de Palatul Culturii spre ex. ? Eu as vrea sa merg un week-end la Iasi si mi-ar fi de ajutor!

- cosminap
[27.02.11 07:55:54]

Spre ruşinea mea trebuie să vă spun că n-am nici cea mai vagă idee unde e centrul Iaşiului!!! Dacă vă ajută cu ceva... cred că hotelul e în Tudor şi în zonă e un mall. Clinica la care trebuia să ajungem zilnic era în Tătăraşi.

- aida.alecu*
[27.02.11 10:36:45]

Multumesc mult pt raspuns! M-ai orientat un pic chiar daca am inteles ca nu dupa obiective turistice ai fost in Iasi, multumesc inca o data.

- Dan&Ema
[21.05.15 07:01:33]

Iata o cazare decenta in Iasi, nu precum cea sofistiticata, scumpa si nemultumitoare cum am avut eu zilele trecute!

• Mai bine, nu! (Oct.2013) - punctaj satisfactie: 5.12 (scris in 16.10.13 de mirmicu din PLOIEşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Dezamagire (Jun.2011) - punctaj satisfactie: 4.00 (scris in 13.10.11 de gaby rusu din SUCEAVA) - NU RECOMANDĂ
  • Super calitate (May.2011) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 15.06.11 de dru85 din SUCEAVA) - RECOMANDĂ
  • Belleville (Nov.2010) - punctaj satisfactie: 3.45 (scris in 26.11.10 de stefaniacris din BIRLAD) - NU RECOMANDĂ
  • Amintirea unui oras vechi la Belleville Iasi (Nov.2010) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 23.11.10 de grecutheodora din BUCURESTI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.14061999321 sec