ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.02.2011
ÎNSCRIS: 19.04.10
FEB-2011

OUCH!

Centrul de Pregatire Profesionala BRD din Predeal, cunoscut si drept "hotelul beredeului" aflat in Predeal, vis-a-vis de gara, Petrom si hotel Hanul Dragului.

Pret la receptie pt oricine 240/noapte, pt beredisti mai "eftin"

Ajungerea: ca sa ajungi dinspre Bucuresti tre sa incalci nitel dunga continua, altfel tre sa mergi ceva mai departe sa intorci legal. Mie sa imi fie rusine!

Parcare: mare, multa, lata, pe 3 laturi.

Intrare in hotel: nu au rampa pentru persoane cu dizabilitati iar scarile sunt cu trepte inalte.

Lifturi (am ramas cu sechele de la Astera... deh...)

DOUA! exterioare! Si merg amandoua!

Camere: Maricele cele dinspre strada dar cam zgomotoase de la trenuri si masini. Cele dinspre padure sunt mai micute dar mai linistite. Balcoane maaaari.

A da! Nu se fumeaza in camere! Sunt senzori de fum!

Caldura: In exces! Am inchis caloriferele, am deschis geamul... doar doar o fi mai racoare.

Curatenie: Peste medie, o singura observatie, cosul de gunoi din baie (singurul!) e micut si ar trebui golit mai des de 1 data pe zi.

In camera: pai... paturi! dar cu saltele ok! LCD, frigider (CU CHEIE!!!) telefon, masa, 2 scaune.

Baia: curata, maricica, cu sapunuri, gel de dus, 2 casti de dus (una a fost sacrificata pentru senzorul de fum, cine vrea mai multe detalii...) cu cada nu cadita de dus si ventilator "discret".

Mancarea: Aici e jalea!

Restaurantul nu e al hotelului/bancii ci al unui nene/domn/cine o fi el!

SCUMP AL DRACULUI! e. g. : mic dejun: 2 omlete mici, 1 ceai, 1 cafea, paine prajita, 1 pachetel unt 1 cutiuta miere= 40 Ron!

Snitel de pui 20 ron!

Papanasii maaari si buuuuni in prima seara, dar fratii lor de "sarja" de a doua seara nu mai erau. Adica pe romaneste erau de seara trecuta, ceea ce nu se face.

Asa ca recomand sa gasiti de mancare mai prin vecini!

De aia am zis "ouch! " ca haleala ustura!

Panorama dinspre sosea... nu e nevoie sa o prezint

Spre padure se vedeau foarte frumos muntii cu zapada.

Trimis de geordan in 16.02.11 21:06:08
Validat / Publicat: 16.02.11 22:59:01

VIZUALIZĂRI: 8176 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (geordan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 11900 PMA (din 14 voturi)

anadragusin
[17.02.11 08:23:43]

Pret la receptie pt oricine 240/noapte, pt beredisti mai "eftin"

, aha, deci tu lucrezi la BRD daca ai platit doar 350 lei/2 nopti? Micul dejun nu este inclus in pretul cazarii? mi se pare cam mult 250 pe noapte fara mic dejun!

Mi-a placut stilul tau de a povesti. Poze???

cosminp
[17.02.11 09:22:32]

sa-nteleg ca oricine poate sta acolo, daca sunt locuri?

la pretul asta, prefer o pensiune.

iar 250 lei/noapte de persoana sau de camera?

daca este de persoana, este enorm. daca este de camera, este mult, indiferent daca micul dejun este inclus.

TEOANCA
[17.02.11 11:54:21]

@geordan

M-ai facut curioasa cu casca de dus si senzorul de fum. Poti sa ne mai dai detalii?

Am si eu vreo cateva zeci de casti din alea pe acasa si chiar ma gandeam ca acum de cand buclele pana la talie au fost maturate de pe podeaua unui salon de coafura, nu mai am ce face cu ele.

Daca mai ai nevoie da-mi un semn sa-ti mai trimit... Repejor pana nu imbatraneste banda elastica...

Iar prietenului meu politist in Predeal nu-i spun ca ai calcat linia contiunua. Pentru ca scrii detaliat si zambetul nu m-a parasit in tot timpul cat am citit.

geordanAUTOR REVIEW
[17.02.11 21:56:37]

Dap... 240/noapte camera fara mic dejun.

Cam scump dar... fata de ce pocnitori de cazare am vazut in zona...

Aici ai o camera mare, ai parcare aigurata si pazita, ai caldura cat nici nu vrei...

Acest pret e pt oricine intreaba si sunt camere libere.

Casca de dus... hihi...

Se pune frumos frumusel peste senzorul de fum (daca ajungeti la el) si in felul acesta se poate incalca interdictia de a nu se fuma in camere... 'aimaaaaa... ce naiba...

In caz de urgenta se poate folosi si un prezervativ.

Tot pentru senzorul de fum... da???

Florinache73
[12.02.13 09:30:48]

Marlania distruge Romania. Din pacate persoane care isi fac un titlu de glorie din a incalca regulile (taie linia continua desi mai putea merge un pic si ar fi facut stanga legal, fumeaza in camere stiind ca este interzis) dar si cei care ii admira pentru "buna crestere" ma fac sa evit statiunile de pe Valea Prahovei ce sunt populate cu astfel de specimene. Chestia amuzanta e ca se declara deranjat de un alt element de teapa lui care facea smacherii cu mancarea. Ce tie nu-ti place altuia nu-i face, este o vorba pe care multi dintre noi o uita de prea multe ori, din pacate.

anadragusin, cosminp, Florinache73, geordan, TEOANCA
Alte impresii din această RUBRICĂCentrul de Pregatire Profesionala BRD: