ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.02.2011
DEC-2010
2 AD. + 2 COPII -- v: 15 si 20 [ani]

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Super Ramada

am fost incintat de partamentul cu 3 camere care l-am primit.

detalii despre el gasiti pe site-ul hotelui eu voi aduce in atentie cele 2 terase fata spate, patul dublu imens din camera 1 si pereti din geam care dau o impresie deosebita.

Un asemenea apartament costa doar 130 euro pe noapte lejer incap 6 adulti si este loc si de un chef in living.

Trimis de roger in 16.02.11 10:44:54
Validat / Publicat: 16.02.11 13:12:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: debrecen, hajduszoboszlo, budapesta, gyula...

VIZUALIZĂRI: 3162 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (roger); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 patul matrimonial ... cu una de 20 ani pe el...pe lat
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 85.00 EUR pe cameră

[16.02.11 13:13:12]

Nivel de detalii insuficient pentru includerea review-ului in concurs. Un set minimal de poze ar fi binevenit pentru a compensa laconicitatea recomandarilor

[16.02.11 15:06:09]

Site-ul Ramadei, sincer, nu ma intereseaza... era mai interesant sa aflam parerea ta!!!... cred ca Aquaworld-ul ramadian merita un review si chiar mai multe... cu cat mai multe cu atat mai bine... dar, ma rog... e doar o parere...

[16.02.11 15:41:58]

voi pune si poze

pt a fi mai sugestiv

creivean
    [17.02.11 07:16:39]

@roger

Eu sincer nu înţeleg un lucru. Cum ai reuşit să ne împărtăşeşti mai multe lucruri interesante despre acest complex, printr-un ecou la review-ul scris de @dananecula aici decât în propriul review?

Sincer sunt interesat de mult mai multe amănunte, deoarece o să-mi petrec vacanţa de vară acolo, am şi rezervat sejurul.

[17.02.11 07:51:12]

..... asa cum colegul creivean are rezervat sejurul la Ramada, asa pot fi si alti membri ai aceste comunitati... de pilda, EU!..... de aceea si... bat la tobe, tocmai pentru a ne edifica, in ceea ce priveste acest loc!

Nu vreau sa spun ca pozele nu au sugestivitatea lor, dar a scrie o impresie..... cateva puncte de vedere..... acolo... chiar daca, sejurul nu s-a intins mai mult de 3 zile!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    [17.02.11 10:53:17]

mai pe larg... by request:

premise: sunt din oradea unde avem ape termale de 80gradea la sursa si multestranduri

am mai fost la ramada

am mai fost la budapesta

am vizitata multe parcuri acvatice (italia spania, franta, turcia, austria...

gata cu premisele!

am fost a 2 oara la ramada budapesta, prima oara am vrut tot la aqua world dar agentul de turism a gasit doar ramada de 5 stele cu spa (fostul corintia in budapesta linga dunare) insa acela chiar ramada, chiar 5 stele estesub ramada aqua de 4 stele

de ce?

pentru ca aici e un hotel nou

apa are o temperatura mare (36 de grade) ceea ce face sa poti sa stai in ea si a o simti calda

baza de spa e net superioara: saune si bai de aburi, hamam... toate noi curate frumos mirositoare, fara aglomeratie in sauna hoteluluisau cea de la aqua, exista sala de gym bine dotata la hotel si teren de squash

face parte din cladirea hotelului; spa este partial pentru nudism; bazinele de la hotel atit interioare cit si exterioare cu apa calda te imbie la relaxare si rasfat; un bazin este mai retras si mai putin luminat natural ceea ce il recomanda pentru terapie de culoare pe linga cea acvatica

aquaworld este legat de hotel printr-un tunel si are (peste celelalte aqua parcuri pe care eu le-am vazut):

bazin de sarituri, bazin de inot cu 5 culoare, topogane lungi si incitante- mi-a placut cel ufo si "ceapa"; baza de spa nu m-a interesat din moment ce mi-aplacut cea de la hotel; au si un restaurant cu autoservire bun si la preturi ok; totul e luminos si placut (cel nou de la hajduszoboszlo e atit de intunecat ca te simti claustrat) acesta e aerisit. ai ce face toata ziua atit ca adult cit si ca si copil. last but... the first! are un bazin de surf care e awesome- mi-a placut tare mult experienta!!!

au si momente in care poti face scufundari in bazin-dar din moment ce nu prea ai ce vedea- si gindindu-ma la egipt si la marea rosie, la ce inseamna intradevar scufundari... n-am incercat!

hotelul: nou cu facilitati moderne

eu am rezervat un apartament cu 3 camere. fiind cu 2 copiimari 15 si 20 ani aveam nevoie de 2 camere std asa ca la pret de 128 euro pe noapte am optat pt ap. acesta era impresionant!

trei camere mari: un dormitor aprox 30mp cu pat matrimonial in care nu stiai cum sa stai pe lung sau lat, cu iesire direct pe o terasa care da spre parcarea zonei de apartamente, peretel spre terasa era tot din sticla cu usa mare culisanta; la doilea dormitor cam 25mp cu 2 paturi single fara plasma (in primul dormitor era o plasma de 94 cm), cu baie proprie; un hol de intrare ce duce la camere o baie mare cu cada si bideu si la living; livingul imens cu zona de bucatarie iesire pe a 2 a terasace da spre gradina cu piscina hotelului, cu masa cu 4 scaune pentru mincat, cu o comoda, masuta si 2 fotolii ce te faceau sa te simti ca acasa... daca ai ai asa ceva, daca nu te simteai ca la 5 stele +, cu o plsama de 94cm cu programe int (nu romaneste!), mochetat tot bine iluminat atit natural cit si artificial. Liniste, relaxare, confort!

Micul dejun costa 16 euro de pers. nu l-am luat! Hotelul e f aproapede un shopping center cu restaurante si un auchan imens de unde ne0am cumparat tot ce am vrut pt mic dejun si ne0a costat 3 mic ejunuri pt 4 pers cam 45 euro (la hotel un mic dejun pt 4 pers era 64 euro-am facut o economie cam de 150 euro) In bucataria apartamentului aveam tachimuri si farfurii si microunde ceea ce ne-a salvat mic dejunul.

seara am mincat 2 prajituri in holul hotelului. Atentie pretul afisat la cofetarie e fara"taxa de serviciu" cu care iti "umfla " nota cind platesti!

seara am mincat in oras- chiar va recomand IL PORCELINO GRASO un restaurant bun in zona de dealuri a buda! Orasul se poate accesa usor cu masinade la hotel fiind un drum ce duce direct in centru sau la duna plaza un mall de cumparaturi.

UN CONCEDIU PLACUT... va doresc si voua la ramada aquaworld

daca mai aveti intrebari... va astept

va astept si cu aprecieri... poate cu ceva PMA -uri... glumesc!

sper ca v-am fost de folos...

am sa vin si cu pozele

ciao!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
    [17.02.11 11:30:28]

@roger

Multumesc de info si chiar daca glumesti in privinta PMA-urilor le-ai primit la... ecou!!

Ciao!

[17.02.11 12:52:31]

@ alex

celalalt Ramada de care faceam vorbire era Plaza la care acelasi nenea din harghita n-ea rezolvat problema cu caldura (eu am fost in nov). jacuzii sunt mai multe la aqua si implicit mai accesibile.

faraona se va bucura de apa ca e mai calda, isi poate incalzi partile intime bine si la sauna sau baia de aburi naked!

prosoapele sunt din partea casei... so... enjoy

camera dubla in cursul saptamini ajunge pe la 60 si... de euri, insa recomand apartamentul.

daca plaza e de 5 stele eu ii dau 3 plus, iar apartamentul de la aqua ar merita 5 stele. chiar daca peretii sunt de fapt geamuri in dec 2010 cind erau -10 grade in camera puteai sate simti lejer "imbracat in pielea goala si miinile in jeburi"- ca bihorean intelegi ce-am zis!

palinca merge de uz intern dar la incalzit nu-ti trebuie!

ciao!

[17.02.11 13:07:20]

@roger

))))))))... bravo roger! ai haz!! mersi de info! acelasi lucru pot spune si eu de Ramada Plaza: 3 stele plus! Nimic mai mult! Noroc cu palinca din Topa de Cris, ca altfel umblam ca intepeniti prin Budapesta!!!... nu cred, insa ca imi pot convinge faraoana sa stea'n nudu'gol prin aburi... o sa zica ca am luat-o prin porodici, de'ncerc!... la Ramada si jeburile devenisera gheata!!!

[18.02.11 10:34:03]

pozele promiseau fost publicate

cele de la sauna au fost cenzurate... de subsemnatu'

roger, cu drag

Alex_Macedo, roger