Cabana Miorița (1960 m)

Avatar larisa29*
înscris/ă în 02.02.11
DEC-2009

Un loc frumos

Am stat in mai multe randuri la Cabana Miorita, ultima data in perioada Craciunului 2009. Per ansamblu mi-a placut, dar evident ca sunt si cateva aspecte negative.

Sa incepem cu cele bune: cadrul natural superb, liniste, relaxare. Zapada multa iarna, partie de scki pt cine doreste. Conditii de cazare bune. Au camere pt toate gusturile, cu baia pe hol sau cu baia in camera, pentru 2 sau pana la 6 paturi... depinde de grup. Caldura, apa calda, restaurant, mancare buna dar cam piperata la pret. Personal cat de cat amabil.

Partile mai putin frumoase sunt in primul rand aglomeratia. Locul este accesibil intrucat urca telecabina si astfel in timpul zilei prea multa galagie, prea multi "scuipatori de seminte". Se rarefiaza dupa ce coboara si ultima telecabina. Cam mizerie... tot datorata "scuipatorilor de seminte" pt care nu s-a inventat inca cosul de gunoi. La una din sederile mele aici am avut "norocul" de a avea langa camera mea un grup de adolescenti care au petrecut pana dimineata. Cabanierul nu le-a zis nimic, cee ce nu mi s-a parut chiar ok.

Oricum... per total este ok... mergeti!

Impresii încărcate de larisa29* in 03.02.2011 09:42:45

Validat / Publicat: 03.02.11 11:04:15

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (larisa29*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2

- aida.alecu*
[07.03.11 10:42:36]

Singura mea amintire legata de aceasta cabana era ca abia asteptam sa plec.

Nu stiu cum ti-a parut personalul dar pt noi nu s-a putut numi amabil, in plus intr-adevar multa mizerie si mare aglomeratie, pt iesirile pe care imi doresc sa le fac nu e locul potrivit.

Ramane sa mergeti si sa apreciati si voi... sau nu!