ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.02.2009
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 16.12.08
JAN-2009

Locul perfect pentru un popas de o noapte sau o vacanta mai lunga.

In aceasta iarna de Revelion am fost la schi in Austria, iar la intoarcere am zis ca hai sa ne oprim putin pe la Viena. Asa ca pe data de 2 ianuarie, la intoarcerea spre Timisoara am stat o noapte la Pensiunea Lucinel (http://www.cazare-austria.ro/ ) . Gasisem un anunt pe forumul Ford pe care mai intru, si vazand ca pozele arata bine si ca este aproape de Viena, am dat un email si am rezervat doua camere. (eram cu inca un cuplu).

Pensiunea se afla in satul Maria Ellend, la 15 min de mers pe autostrada pana la intrarea in Viena.

Intr-un cuvant (sau doua): deplin multumiti.

Am ajuns pe la pranz, domnul Lucian (gazda noastra) ne-a asteptat cu bauturi calde, si ne-a acordat informatiile necesare pentru ca urma sa mergem sa vizitam putin Viena. Mai mult de atat, ne-a dat si un telefon mobil prin care puteam sa-l sunam la orice ora in caz ca ceva neprevazut se intampla sau in cazul in care avem nevoie de informatii suplimentare.

Pe la ora 19:00 ne-am intors la pensiune, si pentru ca vroiam sa iesim sa mancam ceva, la indrumarea dlui Lucian am iesit putin la un restaurant din apropiere, dupa care am revenit la pensiune si am bagat pe indelete la o poveste in camera de zi un vin fiert oferit cu caldura de gazda noastra primitoare si amabila. Dupa care, in camera, stat umpic la TV (si pe net, fiind asigurata conexiunea wireless gratuita) iar apoi somn. Camerele foarte curate, cu plasma, DVD, receiver satelit si baie proprie dotata cu toate cele necesare. Dimineata mic dejun classic (ceai, cafea, ciocolata calda, mezeluri, etc) si cu produse de foarte buna calitate. La solicitare se ofera si pachet cu sandvisuri pentru drum, ceea ce la noi nu a fost cazul pentru ca aveam de mers doar vreo 5 ore pana la Timisoara. Si fara sa solicit, mi s-a oferit si un RedBull tot pentru drum.

La plecare, simtindu-ne oarecum coplesiti de multitudinea de servicii extra care ne-au fost oferite, cand am platit am incercat sa lasam ceva in plus (un bacsis mai pe limba noastra) insa nici vorba, gazda nu a vrut sa accepte. Am achitat doar pretul de cazare+mic dejun pe care-l stiam.

Totusi, iarna fiind nu prea am putut profita din plin de oferta. Se pare ca in timpul verii variantele de distractie sunt mai numeroase (teren de baschet in curtea din spate, masa de ping-pong, plimbare la Dunare, etc).

Asadar, cu siguranta ca atunci cand o sa mai mergem in Austria, o sa facem un popas de cel putin o noapte la Pensiunea Lucinel.

Trimis de cristi_an3000 in 24.02.09 12:17:04

VIZUALIZĂRI: 6407 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristi_an3000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera in care am dormit eu cu sotia
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
Reduceri pentru membrii AFA:
  • 5% reducere ptr membrii SILVER si sup.
  • 10% reducere ptr membrii PREMIUM si sup.
Click pentru a solicita o ofertă personalizată

catalin_braila
[24.01.10 22:24:56]

Am petrecut impreuna cu prietenii nostri cateva zile la Viena si ne-am cazat la Pensiunea Lucinel. A fost foarte bine. O spun cu toata raspunderea. Incercati si cu siguranta nu veti regreta!

Nota webmaster99: cele de mai sus au fost mutate aici ca ecou, initial fiind postate ca review

andrei2577, oxy*
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Lucinel: