ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.01.2011
ÎNSCRIS: 19.01.11
JUN-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dragut dar dezamagit

salut tuturor celor care citesc acest post o simpla impresie a mea despre ephessus princess kusadasi. numele meu este marius sunt din bucuresti si am 26 ani in vara aceasta am fost in kusadasi la ephessus fiind ft enruziasmat de ceea ce o sa gasesc acolo mai ales ca am ""facut "" turcia vreo 2 ani de zile printre altele. platind un bilet destul de convenabil la numai 350 euro/8 zile 7 nopti ultra all inclusiv. un "chilipir"

se pare ca nu a fost asa avand surpriza din prima zi cand am fost invitati afara din piscina la ora 19 de catre un angajat cerand o explicatie a venit managerul care mi a spus ca piscina se poate folosi doar pana la ora 18 -19 numai retin exact. incredibil numai auzisem pana atunci asa ceva.

in fine cu greu trecand peste asta ne am lovit de aceea minciunik gogonata precum avem ultra all nici gand de asa ceva. era un SIMPLU all inclusiv din punct de vedere al mancarii pot spune ca a fost bine referitor la bar cui ii place calitatea fie ca vb de whiskey bere sau sucuri nu stiu ce o sa faca pentru ca nu o sa gasesca calitate cine vrea cantitate e k si barul camerele sunt curatzele ai un mini frigifer apa fanta... no cost"

printre putinele lucruri de laudat ar fi privelistea camerelor care este numai cu vedere la mare si curtea hotelului care este super

v as sfatuii sa va duceti tineri fiind daca va convine ca pret dar ptr altceva eu nu vad de ce mai m as duce.

imi pare bine daca v au fost impresiile mele de vreun folos dar nu uitati innainte de a alege ceva cititi cautati pe forum uri.

va doresc vacante cat mai reusite

Trimis de Ury in 19.01.11 18:20:25
Validat / Publicat: 19.01.11 19:24:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: istanbul kent

VIZUALIZĂRI: 3569 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ury); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [19.01.11 21:35:18] »

Eu nu am auzit sa fie hotel care sa permita folosirea piscinei non stop. Piscinele trebuie sa fie curatate, dezinfectate, totusi le folosesc cateva sute de oameni zilnic.

Sau ai fi preferat sa te balacesti cand vrei si sa te intorci cu niscava ciuperci si boli de piele??

Ury [20.01.11 00:19:01] »

nu te contrazic in privintza igienizari apei chiar mi se pare ok ca este respectat un program de acest gen dar totusi e vara se insereaza la ora 21 se poate face cu usurintza de la ora 22 pana la ora 8 dimineatza se dezinfecteaza si mama ei de apa se pot gasi multe solutii dar dupa cum probabil stii iar daca nu iti spun io pe unde am fost si au mai fost romani noi romanii i am desteptat in conducerea si cresterea afacerilor multor straini dornici de business prin acceptarea multor porcarii din partea lor am lasat capul jos si am acceptat multe lucruri mai putin calitative pe banii nostri ca drept exemplu am plecat pe ultra all iar acolo serveam la bar bere la draft nu sunt consumator decat ocazional si crede ma sunt mai indoite de cat cele de la mamaia dupa plaja si referitor la piscina nu a zis nimeni ca sa fie NON STOP cum u ai inteles io am zis ca mi se pare aiurea sa fie inchisa dupa ora 18 e clar ca nu ma simt confortabil ptr ca io poate vreau sa inot de 3 ori pe zi nu ma poty obliga sa inot cand e soarele maxim pe cer la 17 iti spun ca e chestie de manageriat din partea lor si acceptare ""injoseala"" din partea noastra a clientilor.

manuta_1969 [20.01.11 01:58:12] »

salut, eu am fost acolo si pot sa spun ca nu stiu ce inseamna non stop [ bineinteles ca stiu ] dar la barul de la ultimul etaj era deschis pana la ora 2 dimineata sau din doua in doua zile la discoteca era pana la ultimul client.

si sa nu uiti URY ca pe plaja era o ora pe zi banana gratis,

eu cred ca noi romani cand ajungem in turcia tot mai preferam sa comparam litoralul nostru cu cel turcesc dar uitam de servici si ce hotel din romania are non stop sau liber la piscina.

iti aduc aminte ca am fost in bulgaria, tunisia si turcia nimeni nu are liber non stop la piscina.

iti urez vacante reusite.

Ury [20.01.11 17:18:00] »

daca esty putyn mai atent la ce am zis o sa yty dai seama ca io nu mentionez ca as fi vrut sa fie non stop. io pur si simplu as fi vrut ca in spetza piscina sa fie pna la ora 21 -22 pentru a nu fi nevoit sa inot cu soarele n cap la ora 17 iar alta mare problema a mea si a grupului meu a fost ca noi am plecat cu ultra all si acolo a fost un simplu all inclusiv. in pliant aveam bai turcesti marci de bauturi internationale si multe altele care tine de ultra all si ca sa vezi la barul cel mai folosit pe timpul zilei bauturi de tot rasul... crede ma ca nu spun ca am fost nemultumit degeaba ca as puteam sa zic a fost super dar nu e corect ce se face cu noi romanii rusii si altii care nu am trait nici un fel de viatza pana in anul 2000

as vrea macar sa incerci sa ity iei o excursie printr o agentie romanesca si prin intermediul internetului de la o agentie din U. K sau GERMANIA si o sa observi diferentze o sa observi si locatiile spre care esty indrumat nu or sa fie aceleasi si multe altele cu respect pentru tine si tot ceilalti care au fost si care citesc acest mesaj

Corina70 [20.01.11 17:31:13] »

Ury, fara suparare, mai foloseste si tu virgula si punctul din cand in cand. E foarte obositor sa citesti o fraza cu nu mai putin de 229 de cuvinte (ecoul tau, dupa mesajul lui Andox), unde nu exista nici-un semn de punctuatie, cu exceptia punctului de la sfarsit. Pot sa inteleg ca vrei sa oferi cat mai multe detalii, insa ar trebui sa dai dovada de putin respect fata de cei care incearca sa-ti citeasca "fluviul" de cuvinte, nu crezi? Iti dai seama ce impresie ne lasi, numai pe baza modului in care (nu) scrii corect in limba romana?

aaaaa [20.01.11 17:35:12] »

anul acesta am studiat ofertele si m-am orit la acest hotel sau la sealight resort. Ma poate ajuta cineva in aceasta alegere. A fost cineva la ambele hoteluri sa faca o comparatie?

Ury [21.01.11 01:31:39] »

Esti un erou al ""limbii""romane. Ma bucur ca exista si oameni ca tine dar pacat ca deviezi de la un subiect la altul. Acum am scris cum iti doreste sufletelul tau. Totusi imi pare rau ca inca nu ti ai dat seama ca nu esti obligat{a} sa citesti acele "fluvii"postate de cei ca mine. Sincer imi pare rau ptr ca te am deranjat aplicand acel mesaj atat de incorect scris din toate punctele de vedere Si m as bucura tare mult daca tot stii sa scri corect copie mi u ecoul" scrie l corect si mai aplica l u inca odata Te pup si nu mai fi suparat{a} ca oricum iti trece..

Admin [21.01.11 09:05:05] »

@ury: limbajul si stilul de mirc nu este tolerat pe acest site. Am fost ingaduitori pana acum, esti la inceput si ai nevoie poate de un pic de timp, insa te invit ca pe viitor sa manifesti mai mult decenta in exprimarea in scris, din respect pentru tine si pentru cititorii tai.

Ury [22.01.11 01:56:01] »

Eu am incercat asa cum am stiut io mai bine sa dau unele detalii. Dar se pare ca nu a fost pe gustul unora dintre voi modul cum am scris sau ceea ce am scris.

nicole33 [12.03.11 21:54:09] »

eu am fost si la sealight (sept. 2009) si la ephesus princess (iunie 2010). mi-au placut mult amandoua. as incerca o comparatie cu plusuri si minusuri.

sealight ca hotel este mult mai nou si se vede, camerele sunt mai spatioase, mai elegante, mobilier mai nou. are ultra all inclusive adevarat (in opinia mea), respectiv program non-stop la baruri si multe bauturi de import. am fost extrem de placut surprinsa ca am gasit in 2 seri carne de PORC. piscina cu apa de mare mi-a placut mult. plaja mai ingusta cu sezlongurile lipite practic unele de altele. personalul putin prietenos (barmani obraznici la lobby bar), mai degraba indiferent fata de solicitarile turistilor. managementul hotelului a fost infiorator.

la EP plaja era ceva mai buna si mai libera, chiar daca intrarea in mare se face de pe ponton. echipa de animatie chiar isi facea treaba. in general, serviciile au fost mult mai bune. are mai multe restaurante a-la-carte. narghileaua era free la cafenea. barul de la piscina se inchidea la ora 23, iar cel de la receptie la 24. camerele erau mai slabute. am stat in cladirea principala intr-o family si tot mi s-a parut micuta. in baie era dus fix-un cosmar sa te speli la asa ceva. toate instalatiile sanitare erau foarte vechi, in stare buna, dar vechi.

la ambele trebuie sa cobori circa 200 trepte pentru a ajunge la mare. masinutele circula, dar stai sa le astepti destul de mult. toboganele sunt ok la ambele, nimic spectaculos, dar sunt suficiente. la ambele am gasit cafea turceasca excelenta si free.

aaaaa, Corina70, manuta_1969, nicole33, Ury
    Alte impresii din această RUBRICĂLabranda Ephesus Princess Resort [Pamucak]: