ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.01.2011
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 23.06.10
SEP-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

O luna de miere minunata

Am fost in 2009 la Cornelia Deluxe in luna de miere. Ne-am simtit extraordinar. Ne-au primit atat de bine. Ne-au rezervat cateva surprize avand in vedere ca eram in luna de miere. Ne-au pus lenjerie rosie din satin pentru prima noapte si ne-au adus o frapiera cu o sampanie si 2 cupe. Ne-au facut mici cadouri. Ne-au adus micul dejun in prima dimineata in camera.

Varietatea de mancaruri si bauturi foarte mare.

Intr-adevar un hotel de 5 stele cu plus.

Trimis de apfel in 13.01.11 12:18:33
Validat / Publicat: 13.01.11 13:21:03

VIZUALIZĂRI: 1614 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (apfel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Alex_Macedo
[13.01.11 14:11:58]

Am fost si sunt si acum interesat de Cornelia de Luxe... as fi dorit o detaliere mai... adanca a unui sejur de 7 nopti!! Stui, stiu... pozele spun destule dar, cred ca o parere mai din... "unghiul vostru", nu ar strica!!

Mai ales ca, personal, doamna mea ma tot tine in... frectii cu acest hotel si isi doreste o "sejureala", in zona!!

[13.01.11 16:08:20]

Merita sa mergeti aici. Face toti banii. Daca vrei mai multe detalii iti stau la dispozitie.

sev7
[13.01.11 16:24:32]

Alex... si Cornelia Diamond (in Belek) tot din acelasi lant (binenteles) merita din plin!!!

Flaviu
[13.01.11 16:34:52]

@apfel

Vreau să vă felicit pentru sejurul reuşit, înţeleg faptul că, fiind în luna de miere, nu aţi dat (poate) importanţă detaliilor referitoare la hotel, plajă, etc. Am şi eu o întrebare, totuşi, având în vedere că am mai citit şi în alte review-uri despre mici atenţii oferite de hotelieri celor aflaţi în luna de miere. Care-i procedura: trebuie prezentat certificatul de căsătorie la recepţie, se dă o declaraţie pe proprie răspundere, vă 'citeşte' pur şi simplu... nu de alta dar aş încerca şi eu să mă declar în luna de miere, la vară.

P. S. Există posibilitatea ca, la cerere, să mi se aducă whiskey în loc de şampanie?

O zi faină şi viaţă lungă împreună, vă doresc!

TORA INGRID
[13.01.11 17:24:11]

Ati putea sa sesizati extazul transpus in cuvinte, lipsa oricarui interes in a lauda superlativ un hotel. Conditia sinequanon este sa fii in luna de miere, cand amanuntele prozaice palesc in fata celor de ordin conjugal, in orice alt caz acuitatea vizuala este extrema si sensibilitatea la amanunte de genul pret, confort, transport se hiper... orice. Avand in vedere ca a trecut un an de la fericitul eveniment, asteptam un review cu botezul.

rugaminte din partea apfel strudel: incearca sa resetezi de la butonul memorie si sa extragi de pe hard disc detaliile alea de care nu v-ati incurcat cand cu sampania si cadourile, unii colegi sunt gata sa-si puna pirostriile si sa mearga acolo...

Alex_Macedo
[14.01.11 08:03:42]

@sev7

Mersi mult!! Ma voi interesa si de acesta!

[14.01.11 10:07:31]

Mersi mult. Iti urez si tie toate cele bune. Tare review-ul tau. Sa stii ca ne-am simtit extraordinar acolo. Cuvantul de ordine a fost "rasfat". Sa stii ca am dat atentie si detaliilor referitoare la hotel si plaja. Hotelul foarte curat, destul de mare. Plaja este ok, cu nisip fin, suficient de lata. Spatiul de langa piscina la fel. Noi am avut certificatul de casatorie la noi si l-am prezentat la receptie, dupa ce in prealabil agentia informase hotelul despre acest lucru. Sa stii ca whiskey-ul este din plin la barurile hotelului. Este chiar pe saturate. Si nu numai whiskey. Cocktail-urile sunt dementiale.

[14.01.11 10:16:49]

Pt TORA INGRID

Din cate stiu eu, site-ul este de comentarii turistice, nu de a ne arata cat de inzestrata cu talent literar esti. Poate ca ar fi mai bine sa scrii niste poezii. Ar fi, poate, mult mai constructiv pentru tine.

Alex_Macedo, apfel, Flaviu, sev7, TORA INGRID
Alte impresii din această RUBRICĂCornelia De Luxe: