ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.01.2011
ÎNSCRIS: 12.10.10
OCT-2008
team-building

Sheraton

Bruxelles - Hotelul Sheraton este amplasat pe strada Place Rogier nr. 3 in centrul orasului.

Despre pretul cazarii nu pot sa va spun mai nimic, dar am inteles ca era foarte scump.

In anul 2008, in luna Octombrie, am fost pentru 10 zile la un curs -training.

Am stat la Hotel Sheraton din Bruxelles. Cu aceasta ocazie am putut vizita Anvers si Gent, am fost 6 persoane.

Camerele,

Tot grupul am avut 2 apartamente.

Fiecare apartament avea cate 2 camere mari, spatioase, in fiecare camera aveam minibar, seif, televizor

. Mobilierul in camere destul de simplu pentru un nume asa mare in industria hoteliera.

Cum se intra in apartament era un hol lung, pe partea stanga erau 2 camere.

Fiecare camera avea 1 pat dublu, baie, televizor, seif, Aer Conditionat, mini bar (un minibar era amplasat si pe holul mare la intrare) o canapea, 2 fotolii.

Baia,

Spatioasa si foarte curata, cada, scaun W. C. si bideu. Lenjerie schimbata in fiecare zi, feon.

Masa,

Micul dejun si cina au fost in sistem buffet.

Restaurant,

In hotel erau:

1 bar mic, unde se puteau servi salate si prajituri, bauturi, cafele.

1 snack-bar

1 Restaurant, mare, modern, curat.

1 Bar, unde erau servite numai bauturi.

In camere si pe holuri se facea curat in fiecare zi. Din personalul hotelui faceau parte si 3 romani, un bucatar si doua fete la curatenie. Au fost amabili si ne-au ajutat cum au putut in privinta informatiilor despre oras. Tot ei au fost cei care ne-au invata sa mergem cu trenul catre Anvers si Gent. Un mijloc de transport foarte ieftin si rapid.

In primele 4 zile ne stiau mai toti angajati, zambitori, binevoitori si oricand sa te ajute. Se pare ca staiful, numele hotelului se reflecta si in atitudinea tuturor angajatilor, indifferent de nationalitate.

La receptie,

In holul mare au un loc special amenjat pentru internet, cateva canapele si fotolii unde se poate servi o cafea in timp ce astepti sa faci chek-in-ul sau sa astepti pe cineva,

Sheraton este un hotel modern, inalt, cu fatada argintie. Este in centrul al orasului Bruxelless, langa Gradina Botanica si Gara centrala a orasului.

Despre Sheraton sunt numai cuvinte de lauda, un nume in industria hoteliera in toata lumea.

Sa va spun, nu ratati hotelul Sheraton din Bruxelles?

Sper sa nu imi raspundeti sa va dau eu bani pentru el, am capatat si noi de la altii.

Eu va pot spune doar atat, ajunsi in acest hotel va simtit turist si tratat ca un oaspete.

Despre Bruxelles,

Un oras foarte aglomerat, turisti foarte multi care se amesteca cu localnicii care sunt grabiti, un dute-vino, piete pline, dar una peste alta un oras frumos. Cladirile sunt ramase din vechime, renovate si curate.

In piete orasului sunt baruri, terase, pub-uri. Am prins o vreme rece, inchisa, doar o singura zi am vazut soarele, in vizita de la Anvers.

Despre vizitele in Anvers si Gent, sper sa ma timp pentru a face o prezenatare cat mai elocventa.

Trimis de ioned in 07.01.11 11:32:59
Validat / Publicat: 07.01.11 12:30:37

VIZUALIZĂRI: 1636 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioned); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Holul si intrarea in apartament

catalinalupu
[07.01.11 14:49:39]

Vad din durata sejurului tau... desi e team building, ca ai stat 10 zile in Belgia, cred ca in limita timpului tau... ai putea sa ne mai "dai cate ceva"... eu una asa am vazut eu Belgia... acum ceva vreme... click aici

catalinalupu