ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2011
ÎNSCRIS: 04.01.11
JUN-2010
2 AD. + 2 COPII

O vacanta peste asteptari

Cautand o destinatie pentru vacanta din 2011, am aruncat o privire peste impresiile le la Primasol Sineva Beach, unde am fost in luna iunie 2010 si am ramas uimita fata de gradul de satisfactie, putin peste 40% care reiesea la accesarea hotelului. Acest lucru mi s-a parut total nedrept, avand in vedere vacanta reusita pe care am petrecut-o acolo si ma simt datoare sa impartasesc din experienta traita.

Am ales Sineva Beach, si Bulgaria dupa mai multe vacante in Grecia si ca prima vacanta in 2010, mai ieftinuta, in septembrie mergand 9 zile in Turcia. Ne asteptam ca la pretul platit calitatea sa fie pe masura mai ales ca era all inclusiv, dar nu a fost asa.

Am ajuns la hotel in jurul orei 12.00 dupa aproape 12 ore de mers cu autoturismul, am fost cazati imediat si am primit o camera spatioasa (1 pat matrimonial si doua paturi separate pentru copii), foarte curata, la parter, cu o terasa mare.

Curatenie se facea zilnic iar prosoapele se schimbau atunci cand le lasai pe jos. Hotelul are 3 piscine frumoase si 3 baruri.

Mancarea foarte buna, apropiata de gustul romanilor. Vreo 4-5 feluri gatite, carne sau mici la gratar, cartofi, orez, legume, salate diverse, sosuri. Foarte multe fructe (cirese, piersici, nectarine, caise, mere, pepene galben si rosu, portocale, banane) la toate cele 3 mese ale zilei.

Micul dejun era cel obisnuit cam la toate hotelurile pe unde am fost.

Pranzul nu foarte variat dar gustos, pe langa cele de mai sus gaseai si 2- feluri de ciorba sau supa crema, iar la piscina puteai servi supa, spaghete, pizza, cartofi prajiti.

Am avut si cine tematice cu specific bulgar, japonez etc. Intre mese erau biscuiti, produse de patiserie si supa la barul de la piscina. Inghetata 4-5 sortimente, foarte buna, te serveai singur, o gaseai de dimineata pana la ora 23.00. Sucuri la dozator.

Si bauturile alcoolice erau ok se faceau diverse cocktail-uri. Cea mai buna cafea o gaseai la barul de la receptie.

Plaja generoasa cu nisip fin si marea erau ok, nu iti venea sa crezi ca aceeasi mare o avem si in Romania. Puteai sa te asezi cu prosopul pe nisip sau sa inchiriezi 2 sejloguri si o umbrela plateai cam 8 euro pe zi. La plaja se cobora cam 30 m pe o alee neamenajata dar nu era nici o problema cu toate ca aveam si carucior.

Animatorii isi faceau treaba si pe parcursul zilei si seara cand dadeau spectacole.

In apropierea statiuni se afla Nessebar-ul pe care este pacat sa nu il vizitezi. Insula si bazarul sunt superbe. Exista si un aquapark. Sunt transportatori care te iau din fata hotelului. Poti schimba euro in leva chiar la hotel, la un pret bun - 1,85.

In concluzie, nu pot sa spun decat ca m-asi intoarce oricand dar sunt si alte locuri pe care sa le vizitezi.

Trimis de didoboghi in 04.01.11 23:25:34
Validat / Publicat: 05.01.11 08:54:14
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4292 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (didoboghi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Animatorii distrand copii

[05.01.11 11:48:38]

Felicitari pentru vacanta reusita, ne bucura ca ai gasit timpul necesar sa ne impartasesti din experienta de la acest hotel. In masura disponibilitatii te asteptam si cu alte experiente de vacanta.

Bine te-ai atasat comunitatii!

mihhha
    [12.01.11 14:56:31]

Va rog, sa-mi spuneti piscina interioara cum era?

Ne gandim sa mergem de 1 Mai si s-ar putea sa nu prindem un timp foarte bun.

Va multumesc!

[12.01.11 17:02:07]

Hotelul nu are piscina interioara.

Visan125
    [28.03.11 16:11:03]

Felicitari pentru review. Ce ne puteti spunde de plaja? Sunt pietre in apa?

[29.03.11 13:24:07]

Nu sunt pietre in apa dar exista o portiune mica, in care sunt cativa bolovani cu alge pe ei si printre care se ascund pestisorii. Inntrarea in apa se face foarte lin, nisipul este fin, fara pietre si alge iar pe distanta destul de mare apa nu trece de 1 m.

Plaja este privata si bine intretinuta. Poti sta pe prosop fara se platesti, doar inchirierea sezlogurilor si umbrelutelor se plateste.

valeria2012
    [21.01.13 13:29:40]

buna ziua,

puteti sa-mi spuneti daca sineva park este in cadrul aceluiasi resort? Stiu ca are 3 *, ce-mi puteti spune despre el?

[21.01.13 21:27:14]

@valeria2012:

Primasol Sineva, este format din hotelurile Sineva Beach de 4 stele şi Sineva Park de 3 stele, localizate în acelaşi complex.

Pentru mai multe înformaţii ai la îndemână pagina oficială a complexului.

[22.01.13 13:58:34]

@valeria2012: Sineva Park, desi apartine aceluiasi complex, este situat cam la 100 m de Sineva Beach, deci nu este pe plaja.

Are piscina proprie si acces la piscinele de la Sineva Beach.

didoboghi, mihhha, valeria2012, Visan125
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Sineva Beach Hotel: