ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.12.2010
DIN: PLOIEŞTI
ÎNSCRIS: 13.07.10
JUL-2008

O zi in Braila

Chiar daca nu-mi propusesem sa ajung in Braila, m-am trezit ca am ajuns aici de mai multe ori. Nu am sa pun la socoteala si deplasarea cu galeria "Lupii Galbeni" la un meci de cupa cu echipa locala, ci am sa va povestesc cum am ajuns in Braila pentru o inmormantare... Stiu o sa radeti si o sa-mi ziceti: "Dar ce bey la voi in PLoiesti NU sunt inmormantari de aivenit pana in Braila? ", cum necum m-am trezit aici in Braila un oras care nu exceleaza in atractii turistice rasunatoare, dar care stie sa-si promoveze ceea ce are in prezent! O sa ma intrebati imediat ce are in prezent, asa ca imi voi permite sa va expun cateva din obiectivele turistice de aici de pe malul Dunarii:

- faleza Dunarii, care din pacate ar mai putea fi imbunatatita pe ici pe colo pentru o promenada pe deplin relaxanta;

- Casa memoriala Panait Istrati ce se afla in incinta Gradinii Publice

- Parcul Monument, Gradina Publica

- Muzeul Brailei

- Casa Colectiilor de Arta

- Casa memoriala Perpessicius

- Teatrul "Maria Filotti"

- Palatul Agriculturii

Spre rusinea mea nu am apucat sa vizitez TOATE aceste obiective insa nu-i vremea trecuta si sper sa ajung iar la Braila pentru evenimente mai vesele si sa reusesc sa vad TOATE aceste obiective si PROMIT ferm ca voi veni aici sa va povestesc si dumneavoastra ce si cum a fost!!!

Trimis de RobertCodescu in 29.12.10 22:19:35

VIZUALIZĂRI: 2187 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RobertCodescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 În centrul oraşului dunărean, Brăila.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

pepsi70ro
[29.12.10 22:23:39]

Din obiectivele enumerate de tine pe care ai apucat sa le vizitezi? Povesteste-ne si noua te rugam...

RobertCodescuAUTOR REVIEW
[29.12.10 22:46:21]

@pepsi70ro de vizitat am vizitat DOAR:

- Fantanile Arteziene in trepte

-Faleza Dunarii

- Biserica Greaca

- Biserica Sfintii Arhangheli

- Piata Traian si zona veche a orasului

Asa ca pentru celelalte obiective imi vor trebui noi excursii (in 2011) aici la Braila!!!

UN An Nou Fericit iti doresc!!!

[29.12.10 23:07:50]

@RobertCodescu

Daca ai fi tu mai atent, la capitolul fotografii incarcate pe sait, asa cum te-am rugat in privat si in public, n-ai mai fi tu.

Ai noroc ca nu te suspectez de nimic in contra regulamentului ci doar de ignorarea sfaturilor mele. Asta nu-i neregulamentar ))

Deci, am sters P07, era dublura P08.

Am atasat la prezentul review, cele 7 foto incarcate de tine la aceeasi destinatie, in 28.09.2010, din care am sters 4, deoarece erau dubluri ale celor deja incarcate la prezentul review.

Eu, anu' asta ma las pagubas cu tine si-ti doresc doar La Multi Ani 2011.

La anu' mai vedem cat ma tine rabdarea.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
webmaster20*
[29.12.10 23:15:50]

Spre rusinea mea nu am apucat sa vizitez TOATE aceste obiective

Chiar daca ai vizitat o parte din obiectivele enumerate, nu oferi niciun fel de detalii despre acestea astfel incat reviewul sa merite "votul site-ului". Punctele standard au fost retrase.

RobertCodescuAUTOR REVIEW
[29.12.10 23:26:11]

LA MULTI ANI TUTUROR de pe AFA ne vedem in 2011!!! MULTUMESC pentru intelegerea si rabdarea de care ati dat dovada cu mine!!!

magdalena
[30.12.10 20:12:32]

As fi preferat sa si descrii obiectivele vizitate, nu doar sa le enumeri...

La multi ani si tie si un an nou cu multe bucurii!

ninaa
[01.01.11 02:05:45]

Sezi bland, eu am locuit peste Dunare de Braila vreo 20 ani si tot nu le-am vizitat pe toate! Avem o viata inainte!

La Multi Ani!

magdalena, ninaa