ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.12.2010
ÎNSCRIS: 17.12.10
STATUS: CHIBIȚ
AUG-2010

Excelent!!!

wow ce comentarii rele si irealiste sunt pentru aceasta pensiune... nu stiu cine va suparat acolo... da stiu sigur ca nu e adevarat ceea ce ati scris... Eu chiar am revenit cu mare placere acolo unde totu a fost peste asteptari pentru o pensiune... chiar am avut sansa sa intru la bucatarie restaurantului si sincer eu nu am mai vazut asa ceva la o pensiune (e de 5 stele - lux si curatenie)... cat despre camere: totu era pus la punct nici vorba de mizerie, ,,iar preturile chiar foarte ok, ,,SINCERE FELICITARI, ,,mereu vor fi persoane care critica din plictiseala cre/ca, ,,ideea e sa va mentineti aceasta pensiune la standarde inalte iar cei care vor veni acolo vor fi surprinsi placut de ceea ce vor gasi... va doresc mult succes

Trimis de iosimluciana in 17.12.10 05:14:03

VIZUALIZĂRI: 1435 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iosimluciana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră

webmaster15 [17.12.10 05:31:18] »

@iosimluciana

Daca tot ai fost acolo si ai fost multumita, da-ne mai multe detalii despre pensiune, camera unde ai stat, cum ai platit, masa pe care o poti servi acolo, pune niste poze.

Pe de alta parte, noi aici, nu atacam persoanele daca nu ne place ce au scris.

A, sa nu uit, de unde ziceai ca esti? Nu de alta, dar mie-mi miroase a reclama de sarbatori. Pana-mi dai un raspuns convingator am sa suspend impresiile. Daca nu-l dai, vom sterge review-ul tau.

O zi buna.

dorgo [17.12.10 05:39:39] »

@ iosimluciana

Eentuziasmul la acest sfarsit de an e bine venit, daca nu ai fotografii despre culoarul Rucar-Bran-Moeciu am eu vreo 30-40 de imagini din iarna trecuta... pot sa adaug eu cateva?

iosimluciana [17.12.10 17:47:23] »

In primu rand nu am atacat pe nimeni... mi-am spus doar parerea mea... daca considerati ca doar un anumit gen de pareri conteaza puteti sa-mi stergeti postarea... eu am fost surprinsa de titlurile lor si de atitudinea lor si imi statea ca o piatra pe inima daca nu imi spuneam parerea.

In al doilea rand v-as fi dat cu ce-a mai mare placere poze de acolo dar mi s-a stricat calculatoru in care aveam acele poze si le-am pierdut (... da sigur o sa mai trec p-acolo si o sa postez si poze. Oricum pozele care le au pe site-ul lor www.valeasoarelui.ro nu sunt lucrate... eu asa am gasit de fiecare data... acuma facusera si un foisor gen terasa foarte frumos.

In al treilea rand... chiar am spus ca nu stiu ce s-a intamplat de au pus postarile alea asa radicale, posibil sa se fi certat pe acolo cu cineva... in domeniile astea intalnesti toate genurile de oameni se mai intampla sa fie si nemultumiti... da mi se pare greu de crezut ca erau camere mizerabile si mancarea expirata si mai stiu eu ce doar la grupul asta de 8 persoane din Bucuresti... dupa scris e cam aceeasi persoana in ambele postari... apropo de poze: ei ti-au aratat ceva poze cu asa presupusa "detestabila" pensiune? ca sunt si eu curioasa... sau pe ei ii crezi pe cuvant?

Oricum nu conteaza, poti sa-mi stergi postarea da imi pare rau ca nu sunteti impartial chiar va rog sa aruncati o privire pe site-ul lor si sa-mi spuneti si mie daca cuvantul "deplorabil" caracterizeaza aceasta pensiune...

Aaaa sunt stabilita in Austria de cam multisor cu familia... da vad ca romanasii nostri raman cu aceeasi mentalitate... oricum le doresc o viata minunata si Sarbatori Fericite...

M-ati mai intrebat si de camere si de plata... va spun direct la subiect: camera nu e exagerat de mare da are un pat dublu cu noptiere un cuier, o masuta, un televizor prins de perete si o baie proprie plus m-am putut conecta la internet din camera si de curata nici nu se punea problema... eu cand am spus ca e excelenta m-am raportat strict la pensiuni si la hoteluri de vreo 3 stele... acuma daca domnu din Bucuresti compara aceasta pensiune cu Burj al Arab normal ca sunt mult mai mici camerele si clar nu sunt 5 ospatari pe tine... cat despre plata nu stiu toate modalitatile care se pot efectua la ei... eu am platit cash si preturile nu sunt mari deloc... am mai vazut si alte locuri cu servicii mult mai modeste si preturi duble chiar triple... in speranta ca nu v-am plictisit va doresc tot binele din lume si SARBATORI FERICITE... DUMNEZEU SA VA DEA LUMINA SA REUSITI IN TOT CEEA CE FACETI.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    iosimluciana [17.12.10 17:58:55] »

@ dorgo

Chiar te rog sa pui niste poze de acolo... iti multumesc anticipat

webmaster15 [17.12.10 19:49:09] »

@iosimluciana

De impartialitatea mea, te rog sa nu te indoiesti, pentru ca ea exista. Si totusi, cum explici urmatoarele:

1. wow ce comentarii rele si irealiste

nu am atacat pe nimeni

Pai daca-i spui cuiva ca face comentarii ireal (e) iste, nu se cheama atac la persoana? Pentru mine exact asta este.

2. poti sa-mi stergi postarea

Nu se pune asa problema, dupa cum vezi nu o sterge nimeni, dar asta nu inseamna ca m-ai convins prin ecoul tau, ca nu le faci reclama.

3. va rog sa aruncati o privire pe site-ul lor si sa-mi spuneti si mie daca cuvantul "deplorabil" caracterizeaza aceasta pensiune

Personal am patit si nu o data sa gasesc la fata locului altceva decat am vazut pe pagina de internet oficiala a spatiului de cazare. Este indelung uzitata postarea pe sait a unor poze prelucrate, a unor pozee cu cele mai bune camere, imediat dupa construire/renovare, ori la fata locului sa se gaseasca cu totul altceva.

Pentru asta exista AmFostAcolo, ca sa aflam detalii de ultima ora, de la turisti obisnuiti.

4. Aaaa sunt stabilita in Austria de cam multisor cu familia

Si total intamplator si dezinteresat ai scris acest review din... Brasov!!! De langa Moeciu...

5.eu am platit cash si preturile nu sunt mari deloc

Si totusi nu ne-ai spus cat ai platit. Nu de alta, dar suntem si noi curiosi, iar la momentul postarii review-ului ai vazut ca exista si aceasta rubrica dar ai ales sa nu o completezi. Sincer eu sunt curios cat costa o noapte la o pensiune de 3* in Moeciu. Plus, nu ne-ai lamurit cum sta treaba cu masa (mancarea).

6. Cum se face ca, dis de dimineata, total dezinteresat, ti-ai creat pe saitul nostru 2 conturi, asta si cel banat de mine intre timp ca fiind clona, adica @mariusmuresan pentru a ne expune un punct de vedere. Pentru ce aveai nevoie de 2 conturi? Sa postezi un review publicitar de pe unul si sa susti acel review de pe al doilea? Noroc ca l-am banat rapid. Se poate si citi mesajul pe care ti l-am dat pe contul banat:

Clona @iosimluciana, user cu review-ul publicitar Pensiunea Valea Soarelui. Nu va mai faceti cate 2 - 3 conturi. Unul ajunge. Daca aveati ceva de adaugat la review-urile anterioare aveati garantat dreptul la replica. Dar asa, cu clone si review-uri publicitare, nu faceti cinste unitatii de turism pe care credeti ca o promovati. Parerea mea.

Despre ce incepusem sa discutam aici? A, despre impartialitate...

Eu mi-am dovedit-o pe a mea, tu ce mai ai de spus?

In rest, iti doresc multi clienti multumiti la pensiune, care sa vina pe saitul nostru cu review-uri adevarate.

Toate bune.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    commandorsteel* [17.12.10 19:58:42] »

ce a scris webmaster15 cam are dreptate

si mie-mi miroase a reclama.

macar puteai sa detaliezi experienta avuta.

o zi buna

iosimluciana [18.12.10 00:31:58] »

... nu e pensiunea mea... mi-as dori asa ceva... marius muresan e fiul meu da nu cred ca a incercat sa faca vre-un comentariu... la el am vazut pensiunea pe site-ul vostru si mi-am facut si eu cont... da suntem de origine din Brasov da suntem stabiliti in Austria... nu am nici un interes sa-i fac reclama... da nici raul nu pot sa il vreau... mie mi s-au parut oamei foarte de treaba... da egal nu mai conteaza... tot ce va mai pot spune e ca am gasit camera la fel cum sunt postate pe siteul lor... si am fost prin august... cat de mancare... chiar va recomand pastrama de oaie (eu care nu mancam oaie) am mai cerut o portie ...

@commandorstell

am raspuns asa pentru ca eram un pic indignata de cele scrise... apropo mi-am dat parerea mea... cine stie ce li s-a putut intampla acelor oameni... nu pot sa-i condamn nici nu-i atac... e irealist cu ceea ce am vazut eu

am fost intrun weekend si ne facuse oferta 80 de lei pe camera dubla pe noapte... in timpu saptamanii zicea ca e mai ieftin... copii au fost cu atv-urile si facusera niste poze superbe cu peisaje foarte frumoase... in rest e liniste si relaxare deaia mai fugim de oras macar 2-3 zile

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    webmaster15 [18.12.10 07:29:28] »

Vad ca nu vrei sa ne lamuresti. Mai incerc o data:

marius muresan e fiul meu

Nu contest, dar atunci cum se explica faptul ca ambele conturi, al tau si @mariusmuresan au fost create in dimineata zilei de 17.12.2010, in jurul orelor 04,25.

Primul cont creat a fost al tau, dupa care, imediat cel al fiului.

Tu ai postat review-ul, dupa care ai dat logout si ai intrat cu contul clona, care era on-line pana l-am banat, pe pagina review-ului, iar tu nu erai pe sait. Asta ma determina sa cred ca ai facut cele 2 conturi pentru motivul invocat de mine mai sus. unul posteaza, iar al doilea aplauda si sustine.

da suntem de origine din Brasov da suntem stabiliti in Austria

Pai atunci daca esti in Austria, cum ai postat review-ul din Brasov? Si daca tot esti originara din Brasov, cand te intorci din Austria, pentru ce motiv te cazezi la Moeciu si nu in orasul natal ? Foarte aproape de Moeciu.

deaia mai fugim de oras macar 2-3 zile

Din care oras fugi 2-3 zile? Ca, daca fugi din Austria, nu ajungi bine la Moeciu si trebuie sa pleci inapoi. Hai, fi sincera ti-a scapat porumbelul. Cu aceasta ultima fraza, prin care ne explici ca evadezi intr-o oaza de liniste 2-3 zile m-ai lamurit, stai la Brasov si ai legatura cu pensiunea. Q. E. D.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    Admin [18.12.10 09:52:26] »

Comportamentul ambiguu observat in ce priveste cotnul de pe care a fost scris si neconcordantele rezultate din verificari ma fac sa am rezerve serioase fata de acest review.

In opinia mea, probabilitatea ca autoarea si/sau "fiul" sa aiba interes comercial in recomandarea acestui obiectiv turistic este prea insemnata pentru a putea risca acceptarea lui ca autentic, venind din partea unui simplu tursit.

Review-ul va ramane pe site, insa FARA NOTE.

iosimluciana [18.12.10 13:38:46] »

nu stiu ce inseamna aceasta validare... da e in regula oricum... deja am dezbatut prea mult acest subiect... am mai intrat o data ca sa nu raman datoare cu raspunsuri.

In primu rand Moeciu e la vreo 30-40 km de orasul Brasov... si e cu totu alta lume fata de Brasov, care totusi e un oras destul de agitat si aglomerat... caut liniste si aer curat: caut relaxare... cand vin in tara in concediu parca e stresu si mai mare, toata lumea trage de tine in toate partile... macar 2-3 zile din concediu e excelenta o iesire pe undeva sa te rupi de oras si sa uiti de toate problemele... cu cat mai aproape cu atat mai bine, conteaza sa fie placut... mai ales ca nu e chiar asa scump... sper ca am lamurit treaba asta... cat despre conturi nu prea stiu... ca fiul meu le-a facut... oricum a fost si el acolo, deci putea sa-si dea cu parerea... da stati linistiti ca nu are el rabdare sa comenteze subiecte de genu asta...

commandorsteel*, dorgo, iosimluciana
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Valea Soarelui [Moieciu de Jos]: