ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.12.2010
DIN: Gura Humorului
ÎNSCRIS: 07.12.10
JUL-2008

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Peles ------ daca vrei sa iti imaginezi ca esti un print sau o printesa

Frumos Castelul Peles! Chiar daca nu e tocmai ieftin sa il vizitezi - mai ales daca vrei un ghid si explicatii complete - se merita. Ghidul notru si-a facut pe deplin meseria.

Inchizi ochii, asculti ghidul... si te crezi print sau printesa in seara unui bal...

Si Pelisorul care este in apropiere merita a fi vazut, iar cand cobori de la castel cumpara de la copiii care te asteapta macar un cosulet cu zmeura ca sa nu uiti niciodata aceasta vizita.

Trimis de oana1980 in 07.12.10 20:59:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 1347 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oana1980); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
[1 PMA]
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

luciaoradea [07.12.10 21:06:19] »

Bine ai venit pe site, @oana1980!

Poate ar fi util sa citesti si alte review-uri ca sa-ti faci o impresie despre cum scriu altii. Si data viitoare sa dai mai multe detalii, de exemplu ce a povestit ghidul, ce ti-a placut, pretul biletului samd. Si sa stii ca si pozele sunt foarte utile, precis ai facut o gramada daca ti-a placut castelul!

Oricum, 200pma de la mine pt incurajare!

Admin [08.12.10 09:27:26] »

Punctele standard au fost retrase, continutul e prea sarac in informatii potential utile pentru cititori

webmaster77 [08.12.10 09:48:36] »

mutat la rubrica deja existenta pt "Castelul Peles"

crissu [08.12.10 10:44:05] »

@oana, bine ai venit in comunitate!

Am fost si eu la Peles, dar acum ft mult timp, cand ghidul era un lux Asa ca nu ne-am apropiat...

Poti sa ne dai mai multe detalii? (cum zice si @lucia, niste preturi sau ce te-a impresionat in mod deosebit din povestioarele ghidului)

Te asteptam si cu alte review-uri!

irma_ro* [08.12.10 13:50:21] »

bine ai venit

astept si eu mai multe detalii

pana atunci un vot

luciaoradea [08.12.10 15:58:47] »

@admin

Fara suparare dar de ce e continutul ecoului meu mai sarac in informatii utile pt cititori fata de celelalte 2 ecouri de la acest review? (care au fost punctate, desigur). Nu e vorba de cele 50 puncte, dar sa inteleg si eu cu ce am gresit...

webmaster0 [08.12.10 16:08:28] »

@luciaoradea, ma tem ca Admin a eliminat din greseala PMA standard la ecoul tau. El oricum facea referire la articolul propriu-zis. Ti le restaurez eu.

luciaoradea [08.12.10 16:11:00] »

@webmaster0

Multumesc! Nu stiam cu ce am gresit, si chiar nu ma supar sa mi se retraga punctele daca gresesc cu ceva. Dar ieri mi s-au mai retras niste puncte si nu intelegeam de ce... Nu am jignit pe nimeni si nici nu cred ca eram off-topic. Si cu asta inchei aici ca nu vreau sa deviez.

oana1980 [08.12.10 22:27:48] »

Pretul era de 75 ron pentru adulti iar pentru grupurile de copii - peste 10 - era gratuit... asta a fost o fericire pentru copii. nu stiu daca gratuitatea era permanenta sau a fost un noroc chior.

Din pacate in interior este interzis sa faci poze fara a plati o taxa - la fel si pentru filmare. Nu mai retin care era taxa dar mi s-a parut prea mult.

Ghidul explica fiecare incapere + armele + scara secreta si biblioteca.

impresionante sunt tapiteriile si vesela dar mai ales biblioteca.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]

crissu, irma_ro*, luciaoradea, oana1980