ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.12.2010
DIN: Ploiești
ÎNSCRIS: 08.08.09

Carbunesti - Misiunea Mos Nicolae si Mos Craciun indeplinita!

Inca de la inceput tin sa va spun ca acesta nu este un review si nici o filozofareala, de aceea te rog webmaster sa nu punctezi absolut deloc aceasta postare.

Este doar un mesaj prin care vreau sa multumesc tuturor membrilor AFA, cat si oamenilor de suflet care s-au implicat in aceasta Campanie de strangere pachete (ajutoare, cadouri) de sarbatori pentru 4 familii nevoiase: 2 din Moldova, una din Mihai Viteazu si alta din Carbunesti (Prahova).

Mi-am permis, fie-mi cu iertare, sa postez aici mesajul de Misiune indeplinita la Carbunesti! , deoarece pe forum n-am reusit sa inserez instantaneele realizate la fata locului.

Vreau sa raportez, precum a povestit si Nicu Ionescu (pe forum), Misiunea Mos Nicolae si Mos Craciun exista si la Carbunesti! a fost indeplinita cu succes.

Dragi colegi de pe AFA, vreau sa va spun ca noi, cele 4 familii membre AFA: Iulia (IUBONI), Mirelab si Marian (sotul), Nicu (Ionescunic) si mama lui, precum si cu subsemnata (impreuna cu Adi sotul), am fost mesagerii vostri de suflet.

Cu totii v-ati implicat si ati demonstrat ca va pasa, daruind fiecare putin cate putin, cate-o sacosica, cate-o papusica, cate-un puloveras, pentr-un copilas, pana ce-am incarcat 4 masini cu de toate: alimente, imbracaminte, incaltaminte, jucarii, pentru a ferici o familie cu 6 copii.

Iar pentru aceasta, noi toti, care am daruit pentru voi toti ce v-ati implicat in aceasta misiune nobila, am primit:

- mii de multumiri din partea familiei Pana

- sarutari, lacrimi de bucurie, calde imbratisari in primul rand de la doamna Carmen Pana, mama copiilor,

- zambete de fericire de la copiii bucurosi ca Mosul in sfarsit a venit si visul lor s-a implinit!

Toate aceste mesaje de multumire din partea familiei Pana vi le daruim virtual voua, inimosilor membri AFA, carora va multumim din toata inima!

Pentru ca pachetele pentru o singura familie erau totusi prea multe, doamna Pana ne-a promis ca o parte din ele vor ajunge sa mai faca fericita inca o familie vecina, care are 7 copii. Tot dorinta doamnei Pana a fost sa transmit pe aceasta cale multumiri si membrei crisa74 care i-a vizitat acum 2 saptamani.

Si pentru ca noi, spiridusii pe 4 roti ai lui Mos Nicolae si ai lui Mos Craciun am fost destul de grabiti in misiunea noastra si am refuzat politicos cafeluta pe care dorea sa ne-o serveasca gospodina familiei, totusi, nu ne-a lasat sa plecam pana ce nu ne-a daruit cate o sticla de vin din productia proprie, macar asa, sa ne-amintim ca am fost acolo.

Sper ca pozele ce le-am facut (si pe care le voi putea atasa aici) sa fie sugestive si sa va bucure, caci unindu-ne fortele am reusit impreuna, noi toti, marea familie AFA, sa dovedim ca ne pasa si ca AM FOST ACOLO sa le-aratam copiilor ca Mos Nicolae si Mos Craciun exista si la Carbunesti!

Aici pe forum este intreaga mea postare click aici

Trimis de dananecula in 05.12.10 22:30:25

VIZUALIZĂRI: 2995 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Familia Pana cu cei 4 mititei: Irina Alexandra (cea care a scris pe site), Gabriel, Maria Mirabela si Madalin. Baietii cei mari erau plecati la munca.
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]

webmaster0 [05.12.10 22:45:28] »

Se pot pune poze şi pe forum (e o opţiune de fişiere ataşate când scrii un mesaj).

Am retras şi PMA.

Felicitări!

Aşteptăm în continuare veşti de la cealaltă caravană...

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA [05.12.10 22:49:58] »

@webmaster0

Asa e, am incercat, dar spatiul destinat e foarte mic (500K) si eu doar o poza am reusit sa inserez acolo, caci restul spatiului deja-l folosisem mai demult

Multumesc pentru intelegere!

cc_iordachescu [05.12.10 23:26:40] »

Şi cealaltă caravană şi-a dus la bun sfârşit misiunea!

În Moldova au fost trei familii cărora le-a adus spiritul lui Moş Neculai şi al lui Moş Crăciun în casă.

Şi totul a fost posibil datorită sufletului mare al familiei AFA!

Nu am cuvinte suficiente pentru a vă reda fericirea şi încântarea celor 12 copilaşi care au primit darurile din partea voastră! Zâmbetul şi fericirea din privirea lor au fost cel mai frumos dar pe care l-am primit noi de Moş Neculai!

Mulţumim!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
webmaster15 [06.12.10 05:30:20] »

Am validat in regim de urgenta fotografiile de la acest review (cu noaptea-n cap). Felicitari tuturor celor ce s-au implicat.

Dar, am retras PMA standard la fotografii, actiunea umanitara fiind mult mai importanta decat cele 1.800 PMA.

Si, pentru ca acesta actiune este una de suflet, iar @dananecula a cerut in mod explicit sa nu-i aduca puncte, am invalidat review-ul, pentru ca acesta sa nu poata fi votat ( aceasta este singura posibilitate de a lasa pe sait un review, de a se putea scrie ecouri la el si totusi de a nu putea fi votat ).

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA [06.12.10 08:23:38] »

P15 [DEC-2010] Nicu fericit ca misiunea a fost indeplinita cu succes!

1. La multi ani!

2. Cine zice ca e Mos, e un mincinos!

3. Bravo!!!

hlli [06.12.10 09:23:40] »

Ginduri bune si celor ce au facut efortul deplasarii pina la destinatie, efort care cred ca a fost raspaltit de bucuria produsa celor aflati in greutati.

Multumim pentru informatii si poze!!!

ascent [06.12.10 09:31:37] »

Felicitari pentru ca ati reusit! Banuiesc ca si (Mos) Nicu pe care l-ati avut cu voi a avut o contributie importanta... La multi ani pentru Nicu!

ileanaxperta* [06.12.10 11:43:31] »

JOS PALARIA, AFA! Infinite felicitari pt. toti membrii care au pus inima si umarul la aceasta misiune de intrajutorare, in mod special echipelor care au strans si dus toate pachetele la acele familii nevoiase.

Unde-i unul nu-i putere la nevoi si la durere/ Unde-s multi, puterea creste si-uite-asa se reuseste/ Si pe toti ne-nveseleste... (adaptarea mea .

O zi de Mos Nicolae dupa marea inima AFA si o saptamana cum va doriti fiecare! Numai bine!!!

delia58 [06.12.10 12:11:56] »

Felicitari tuturor! Astept si impresii si poze de la cealalta caravana. S-a dovedit ca putem ajuta atunci cand destinatarii sunt familii concrete nu ceva vag. De fapt acest lucru m-a facut sa contribui si eu cum am putut.

AFA a demonstrat ca Mos Nicolae si Mos Craciun exista acolo unde poate nu erau asteptati.

La multi ani tuturor!

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA [06.12.10 13:01:12] »

@webmaster15

Multumesc pentru intelegere. Chiar punctele n-au valoare in comparatie cu bucuria mare ce-am avut-o impreuna cu ceilalti colegi de pe AFA, mesagerii carvanei AFA la Carbunesti, cand le-am citit fericirea pe chipurile parintilor si copiilor familiei Pana.

Puncte mii si mii le meritati din plin voi, dragi colegi inimosi, care v-ati implicat in a duce la bun sfarsit initiativa admin-ului acestui site, Cornel, ce merita si el mii de PMA.

Darurile ce le-am dus acelei familii nevoiase au facut posibile ca aceste sarbatori de iarna sa le petreaca si acesti oameni mai in bunastare si mai multumiti.

Am demostrat prin acest gest, ca intr-adevar Mos Nicolae si Mos Craciun exista, dar mai presus de toate am demonstrat ca exista comunicare, mobilizare, inima si suflet in mare noastra familie cu care ne putem mandri s-al carei nume sonor a inceput sa fie rostit in toate colturile tarii, marea familie AFA.

Multumiri si felicitari tuturor!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
ionescunic [06.12.10 19:18:24] »

Multumesc si eu tuturor celor implicati in actiune, multumesc tutror pentru urari si pentru telefoane si profit pentru a transmite Iuliei la multi ani, pentru cei doi ingerasi care azi isi sarbatoresc ziua numelui.

In Po8 observati cea mai mare cutie in brate la Marian, primita de la cine credeti?

De la Ileanaxperta suflet mare si darnic, multumim Ileana!

Alina Morar [06.12.10 21:48:34] »

Doamne ce priviri au acei copilasi. Cred ca si ei, ca si cei din Moldova au fost in culmea fericirii.

Felicitari si toata stima si in fata voastra si nu in ultimul rand, La Multi Ani! tuturor celor ce poarta numele de Nicolae, Nicoleta.

creivean [07.12.10 07:34:13] »

Felicitari oameni buni, cu inima mare. Aveti toata consideratia mea.

P. S. Nu am scris pana acum nici un rand si nici nu voi mai scrie altele pe aceasta rubrica (de Filozofari... Turstice), in afara prezentului ecou si a unuia similar, pe review-ul lui @mariana, raportate la actiunea umanitara. Nu inteleg sa adopt o alta filozofie, decat aceasta, a ajutorarii celor nevoiasi. In rest..., cuvinte multe..., iar fapte mai putine.... Spun asta, ca unul implicat in strangerea si trimiterea acestor ajutoare/cadouri, dezamagit fiind de nivelul de implicare al celor aproape 14.000 de useri, cati are comunitatea noastra.

Admin [08.12.10 10:39:24] »

Mutat textul in sectiunea nepunctabila "Din viata comunitatii"; restaurat statusul review-ului in VALID; restaurat deasemenea punctele standard.

monysh [08.12.10 18:17:33] »

Felicitari tuturor!!!... acum voi avea si eu sarbatorile cu adevarat fericite stiind ca acei copii au avut parte de aceasta bucurie.

webmaster [19.10.12 08:11:06] »

Mutat, la reorganizare, in rubrica "Initiative AmFostAcolo" (nou-creata intre timp pe site)

Alina Morar, ascent, chelie_d, dananecula, delia58, hlli, ileanaxperta*, monysh
Alte articole din această RUBRICĂInițiative de suflet AmFostAcolo: