Germisara Hotel [Geoagiu-Băi]

DIN orastie
înscris/ă în 01.12.10
JUL-2010

ARTICOL ARHIVAT

Servirea lasa de dorit in acest hotel

cazarea mai merge cum mai merge, dar cand vii de pe drum si vrei sa mananci o ciorba calda, copii obositi, si mergi in restaurant - ti se spune pe un ton vehement ca e inchisa bucataria, pana la ora18 cand se deschide vi se pare normal?

e un hotel de 4 stele dar numai ca are niste apartamente de 4 stele dar camerele nu merita mai mult de 2, restaurantul nu are numai 3 dar personalul lasa de dorit.

am mai fost si pe dincolo dar nu se poate, sa ai numa o sefa de sala si aia vai de ea numa ospatari nai aj de ospatari cum ar trebui sa fie intrun hotel de 4 stele. din curiozitate am intrebat un ospatar ce salar au cica 650, asta da salar, atunci nu ma mai mira serviciile, care le au.

ar trebui trimisi la specializare, cum se face pe dincolo, iar daca aia e sefa de sala ha ha numa fata de sefa nare. Am vz ospatara mai buna la servire ca ea, am lucrat in domeniul hotelier si stiu ce vorbesc

pt spa nota 10.

Am inteles ca patronul sta in hotelş ala nu vede sau mai bn zis ar trebui sasi selecteze mai bn personalul si sa le dea salarii mai mari dar dacai criza de ce sa nu profite omul. Aaaa directoarea adjuncta pe post de hostesa, la micul dejun nu te lasa sa iesi cu o felie de tarta afara la un copil mic cica produsele se consuma numai in restaurant scrie mare pe usa

Ospatarii vin zilnic la lucru o zi intreaga, una de la 3 ca sasi mai faca un ban aia ca nu vine nimeni sa se angajeze aici in plin sezon. Asta sant o parte din lucrurile pe care leam vz eu acolo, asa ca deschideti bn ochii unde mergeti in vacanta ca sunt banii vostrii

Impresii încărcate de sokanta* in 01.12.2010 22:28:56

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: felix
  • Alte destinații turistice prin care a fost: italia, spania

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (sokanta*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  800 PMA (din 2 voturi) nota2

[01.12.10 22:47:49]

Am încercat să separ cât de cât ideile în paragrafe. Sper să fi reuşit; am adăugat şi câteva semne de punctuaţie. De restul textului nu m-am atins, spre a nu altera prea mult informaţia subliminală.

- crima
[01.12.10 23:21:47]
am lucrat in domeniul hotelier si stiu ce vorbesc

atunci nu ma mai mira serviciile, care le au

Nici pe mine nu ma mai mira turismul din Romania, care este...

- Costi
[02.12.10 00:03:58]

@sokanta

Recunosc faptul că am făcut eforturi deosebite să înţeleg ce ai scris şi asta în situaţia în care textul a mai fost "pieptănat" de webmaster0. Cred că dacă rămânea în forma iniţială, nu aş fi reuşit să termin de citit.

"Pe dincolo" înseamnă în străinătate?

Oricum, cred că ai reuşit să şokezi pe toată lumea cu stilul de a scrie, iar eu sunt la fel de nelămurit cu privire la hotelul Germisara din Geoagiu, cum eram şi înainte de a citi acest review.

- petrus95
[02.12.10 17:33:03]

am citit inca o parere prosta despre acest hotel. cand ma gandesc ca aud de 30 de ori pe zi, la radio, reclama cu pachetul de revelion la acest hotel imi vine sa le plang de mila la cei care vor lua tzeapa in noaptea dintre ani:(totul la doar 1190 RON...

- ARA
[02.12.10 18:42:31]

Hotelul este ok ca infatisare, pozitie buna. Camerele sunt foarte mici, scaunele mici, pentru 3 persoane am luat 2 camere. Nu au balcon, cartela de intrare nu mai functioneaza in ziua plecarii de la 12 fix, riscati sa ramaneti pe afara. Piscinele sunt 2 la numar: una mica cu apa fierbinte si cu o recomandare speciala de timp si una cu apa mai rece si mai mare. Daca turistii sunt curati la piscina va fi in regula, daca nu veti vedea urmele in apa. Solarul e cam scump.

Masa tip bufet destul de diversificata fara a fi speciala. Am plecat de aici si eu si fiul meu cu toxiinfectie alimentara si temperatura, dupa un sejur de Paste. Am baut e adevarat apa minerala din statiune si am mancat ciorba de miel spre deosebire de cel de-al treilea membru al familiei care nu a indraznit si a fost sanatos tun. Poate au mai indreptat ceva la mancare intre timp dar camerele banuiesc ca sunt la fel.

- ADO5000
[04.12.10 09:36:09]

Mai lasati in pace scrisul... ne-am gramaticit toti de la un timp... Fondul e important si cred ca a evidentiat pe scurt cam tot ce trebuie sa se stie despre acest hotel